Cxehxio

Cxehxio https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321988/bmid_cxehxio-odK-321988.jpg 5 5 1

Lumír Hayer
11.12.2016 5 z 5

"Naše milovaná vlasti, naše Cxehxio, všem tvým občanům dostalo se výstrahy v nedávno vzniklém dalším díle Kamila Marcela Hodáčka.
Nejeden literát - i mnohem fundovanější než já - upozorňuje na tuto básnickou sbírku.
Nepočítám se tak úplně mezi básníky, považuji se spíše za vypravěčku. Přesto i já si dovolím pár slov:
Pro obyčejného čtenáře opravdu není jednoduché vnímat Hodáčkovy v pravdě avantgardní až výstřední básně. Podařilo se mi to však a autorovi patří mé upřimné \\\"Díky!\\\". I když je mi neskonale smutno z toho, co jsem z jednotlivých básní pochopila, Hodáčkova slova přichází na veřejnost v hodině dvanácté.
Prosím zde ty, kteří si myslí, že nejsou příznivci nových vln, dejte si na čas a sami uvidíte, že básník mluví za nás všechny, kterým záleží na morálních základech, díky kterým bychom měli přispívat při přestavbě naší státnosti.
Doufám, že zde nemluvím jen za svou osobu.
Chtěla bych být hrdá na svou zemi. Prozatím však zůstávám hrdá na to, že i přes věkový rozdíl jsem přítelkyní Mistra, který vyrostl ve skutečného umělce."
prosinec, 2016, Luciana Klobušovská

česká poezie