Cvrček na krbu

Cvrček na krbu https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62512/bmid_cvrcek-na-krbu-Nwz-62512.jpg 4 36 8

Cvrček na krbu je novela jednoho z nejvýznamějších autorů anglické literatury devatenáctého století Charlese Dickense. Jedná se o příběh s lehce vánoční tématikou. Podobně jako novela Zvony zachycuje realitu chudých obyvatel Anglie a na pozadí vánočního času má výrazný sociální podtext. Dokonce i vlastní pointa příběhu, kdy si jeden z hlavních hrdinů, díky zásahu nadpřirozeného jevu (tentokrát je to cvrček a další bytosti), uvědomí svůj omyl a raduje se z krásy a dobroty chudých lidí, je Zvonům velmi podobná.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Cricket on the Hearth , 1845

Luigi1
12.08.2023 4 z 5

Docela jsem si pěkně počet bylo to zajímavé

palka452
27.12.2022 5 z 5

Laskavé a pozitivní

Slávka 1970
20.01.2021 1 z 5

Možná jindy...v jiné době, dnes nepochopeno.

babicka_amalka
01.01.2021 5 z 5

Dickens je můj oblíbený autor - a nezklamal ani tentokrát :-)

Kopretina
20.04.2020 3 z 5

Četla/poslouchala jsem ji jako Eknihu. Nejprve jsem jí vůbec nerozuměla, pak jsem se do ní začetla a začalo mě zajímat rozuzlení. Závěr moc hezký. Odnáším si z toho: raději říct těžkou pravdu než lhát, i když v dobré víře.

Ishir
03.06.2018 3 z 5

Kniha mě moc nebavila.

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v říjnu 2014. Podle mých poznámek:
Útlé, rozděleno do tří částí - o třech rodinách, o lidech a lásce, o prostých lidech.
Hezké, moc hezké.
Pan Spisovatel.
Citát:
"Když nemůžete pochválit, raději mlčte."

Hrefna
26.11.2015 3 z 5

Oceňuji záměr knihy - aby si jí rodiny mohly společně předčítat v časech adventních. Příběh je psán archaicky a v košilatých souvětích, až jsem se v některých ztrácela. Je to kniha plná dobroty, pochopení a lásky, což k adventu sedí a díky tomu ji pro sebe řadím do sekce pohádek.