Cvrček a mravenci

Cvrček a mravenci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166835/bmid_cvrcek-a-mravenci-JlB-166835.PNG 5 137 38

Veršované leporelo s proseknutými otvory přináší příběh o pracovitých mravencích a bezstarostném cvrčkovi.

Corso
10.05.2019 4 z 5

Ja neviem ci prave tato blbinka a podobne, neprispela k tomu ze mam rad knihy. :) Akoze... je to celkom mozne. Dodnes mam doma. A valil som oci, ked som niekde na martinuse ci kde videl, ze sa neustale robia dotlace! Taky maly nenapadny thriller detskych izieb. :) A tie vysekane lepenky nemaju chybu.

JessieEx
12.04.2019 5 z 5

Tyjo, vůbec nevím, kde jsme k téhle prastaré knížečce přišli... Z dětství si ji nepamatuju, ale ty verše mi nejsou cizí. Teď ji odněkud moje mamka vytáhla a já ji čtu synovi a úplně se rozplývám. Nejradši bych mu ji četla denně, však on to nejspíš začne za chvíli sám recitovat :D Nádhera, krása, na to, že je to báseň z roku 1958 a taková relativně smutná, tak mi moc učarovala. Ilustrace nic moc, ale ty se zase líbí Bobíkovi :))) Klenot v dětské knihovničce!

Hani77
27.02.2019 5 z 5

Stejně jako většina lidí jsem toto leporelo milovala jako dítě. Bohužel se (také) nedochovalo, ale když jsem ho viděla v knihkupectví, bylo mojí jasnou volbou, co koupit dětem :-).

Pajina68
31.01.2019 5 z 5

Tuhle krásnou a poučnou knížku jsem naposledy viděla ve školce a to už bude 50 let. Když jsem ji spatřila v knihkupectví, najednou jsem si ji vybavila, neváhala jsem a okamžitě ji koupila své vnučce. Krásná, milá knížka s moc hezkými obrázky.

simviki
17.01.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako malá milovala. Nikdy jsem neměla problém zapamatovat si básničky, a útržky o mravencích a cvrčkovi se mi vybavovaly i v dospělosti, i když už jsem nevěděla, kdo to napsal. Naštěstí brzy začal fungovat strejda google, který mi ochotně poradil, a tak můžu mít tuto úžasnou knížku, která je nejen krásně veršovaná, ale i nádherně malovaná, zase doma. Všechny tři moje děti postupně na prvním stupni slavily recitací této zkrácené básně velké úspěchy.

gretl74
08.12.2018 5 z 5

Nádherná básnička, kterou jsem jako malá neznala, ale s dcerkou přečteno i odrecitováno mnohokrát.

Kapis
05.12.2018 5 z 5

Jojo, tak tímhle jsme se s dětma pročítali nesčetněkrát, parádička.

RyonMathrin
04.12.2018 5 z 5

Jednoduše skvost. Pořád nechápu tu výtvarníkovu genialitu: průřezy do další stránky, kde je třeba kousek oblohy, dokonale zapadá do obrázku. Pak otočíte, a jen koukáte - najednou jiné roční období, ale podle toho kousku ohraničeného výřezem to vypadalo úplně jinak a přitom je to přirozeně součástí obou obrázků.
Jo, a taky ty verše se zaryly hluboko do mozku. Kdokoli u nás řekne "S radostí...," někdo se chytne a okamžitě pokračuje "...řek, a housle vzal, a hrál, a hrál..." :-)

Hospodyňka
16.02.2018 5 z 5

Nápad s průřezy je dokonalý, obsah tak ze života až to bolí, prostě a jednoduše skvost.

DancerJaneBooks
02.02.2018 5 z 5

Jak jsem byla malá, tak jsem tuhle knížku zbožňovala. Krásné ilustrace.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Nadčasový příběh o pracovitosti, spolupráci a solodaritě odehrávající se mezi lučními hmyzíky. Pevné leporelo s pečlivě prořezávanými průhledy na jiné stránky, doprovázené veršovaným textem. Tak, jako v ranném dětství bavilo mne, nadchlo i dceru - milovaly jsme ji obě a nejspíš v tom nelítáme samy - leporelo v nezměněné podobě vychází skoro 70 let!

Dervish
07.09.2017 5 z 5

Umím zpaměti, nejoblíbenější kniha mého syna :)

Maitter
16.06.2017 5 z 5

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Škoda, že skončila s tolika fleky a čmáranicemi. Ach, ti skřítci...

Chabuba
04.03.2017 5 z 5

Je to krásná, poučná básnička. Můžu ji jenom doporučit.

IYv
10.03.2016 5 z 5

Ta nej kniha naší rodiny, kterou obdrží každé batole a každé ji díky průstřihům tak zkoumá, že knížku nikdo další nezdědí. Krásná ilustrace, pracovití mravenci, lehkomyslný cvrček a spousta broučků, kytiček a dalších věcí na ukazování a krásné verše k tomu. Dle mého nejlepší dětská knížka pro ty nejmenší.
Akorát jsem byla nemile překvapena, že v posledním vydání je pozměněn text. Takže já čtu a recituji svoji starou verzi, neboť s tou novou neztotožňuji.

Carpinus-CZ
27.10.2015 5 z 5

Neexistuje hezčí kniha pro děti. Dojemný příběh umocňuje atraktivní forma leporela tohoto vydání. Nedoceněný autor za ni měl dostat nějaké literární ocenění, protože zatímco romány čteme jeden za druhým a někdy si za pár měsíců nepamatujeme, co jsme četli, toto známe nazpaměť celý život.

Nebyl jsem moudrý, teď to vím. Však jakpak se vám odměním? ... :-)) Je to tam :-)

reader.007
11.06.2014 5 z 5

jedna z knížek kterou umím nazpaměť a začátek mé vášně jménem Kubašta :-)

Co mi ale přijde praštěné, je změna v nejnovějších vydáních:
Originál - Nehlučte děti, ani muk, povím vám příběh z lesních luk bude to příběh pohádkový, o mravencích a o cvrčkovi.
Po změně - Nehlučte děti, ani muk, povím vám příběh z lesních luk. Bude to příběh PRAVDIVÝ, o mravencích a cvrčkovi.

Jako proč?!?

Zmiu
23.06.2013 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství, která zaujme hlavně průstřihy, jež vytvářejí jedinečnou grafickou podobu tohoto díla. A verše jsou taky pěkné.

leporela zvířátka mravenci broučci

Jiří Zdeněk Novák
česká, 1912 - 2001
1985  96%Cvrček a mravenci
1951  100%Znáš už stromy?
1953  90%Medvídek Brumla
1951  0%Zvířátka a jejich mláďátka
1970  80%Zajíc labužník

Kniha Cvrček a mravenci je v