Cvalík, Alík, strýc letí moři vstříc

Cvalík, Alík, strýc letí moři vstříc https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60270/bmid_cvalik-alik-stryc-leti-mori-vstric-8xJ-60270.jpg 4 11 4

Cvalík, Alík, strýc série

Verše, které formou prázdninového dobrodružství u moře objevují dětem život na mořské pláži, v blízkém přístavu, seznamují s koupáním v moři a při potápěčském dobrodružství s velkými i malými živočichy a rostlinami pod hladinou moře.

Kikulka97
20.03.2024 4 z 5

Verše mají své mouchy, ale ilustrace jsou luxusní. Děti knížku zbožňují.

Nermal
29.06.2022 4 z 5

Knížka jako taková mě zas až tak nebavila, ale ty ilustrace! Nemohl jsem se vynadívat.

Turlogh
24.08.2018 4 z 5

Jedna z oblíbených knih mého útlého dětství. Známá trojka chlapce, psa a strýčka s perfektními obrázky Franty Škody doprovázenými humornými veršovánkami. Několik příhod z cesty k moři a také u moře samotného. Například stavění hradů z písku, opalování se, potápění se v moři, plavba na lodi a podobně. Docela švanda a z knihy vyzařuje taková pohodová atmosféra, která se mi při každém přečtení moc líbila. (Četl jsem několikráte.) Verše občas lehce průměrné. Co dodat? Doporučuji dětem k přečtení, pro dnešní dítka zjevná výhoda neboť kniha obsahuje hodně obrázků a málo textu. V hodnocení čtyři hvězdy.

tyzik.cejka
15.05.2013 2 z 5

slabá kniha moc mě nebavila

Autoři knihy

Jan Alda (p)