Čuňa, Zulu a Ferda

Čuňa, Zulu a Ferda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290697/mid_cuna-zulu-a-ferda-4kh-290697.jpg 4 19 7

Vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2015 o nejlepší humorný příběh pro děti. Čuňa, Zulu a Ferda. Pašík, který nechce skončit jako jitrnice. Opice, která utekla z cirkusu a míří do Afriky. Jezevčík, kterého lidé odkopli jako… no, jako psa. Když Zulu náhodou osvobodí Čuňu z chlívku, vydávají se společně na útěk před rozzuřeným hospodářem a jeho kumpánem myslivcem. Cíl: Afrika. Vydrží jejich přátelství takovou zkoušku?... celý text

simca9342
15.04.2024 5 z 5

Přečtená před lety.

Vyprávění o příhodách tři zvířat.
Prasatko, šimpanz a pes,
dá se říct, že našli jiný svět
zkouší žít ve společnosti,
je to zkouška těžkosti.
Někdy je jim smutno po domovině,
rozhodnutí padlo: utečeme povinně!
Podařilo se jim to?
na to musime sami přijít, nám nikdo neřekne ani slovo.

Dsenbi
04.03.2023 3 z 5

Knížka je to milá, krátká. Má hodně přímé řeči, čte se s lehkostí. Vtipy takhle malé dítě nepochopí (zkoušela jsem se ptát), ale to asi v knížce nijak nevadí. Synovi se moc líbila a chtěl ji číst hned znovu. I mě moc bavila, přesto knížku řadím do kategorie: přečtu 1x až 2x a to mi stačí. Takže jsem ráda, že máme možnost mít doma pár kousků knih, ke kterým se ráda vracím i po 20 a některé knížky si půjčíme z knihovny a po přečtení vrátíme.

Syn (4roky) poslouchá audiopohádky před usnutím. Na spotify jsme narazili na podcast Petra Biache čte dětem. Jedná se o krátké ukázky z knih pro děti. Pro dospělé pak slouží, jako inspirace, kam v dětské literatuře sáhnout. Když se nám něco líbí, přečteme si celou knihu. Moc doporučuju.

Knihomolka506
19.01.2023 5 z 5

Příběh o dobrodružství třech zvířat.
Šimpanz, pes , prasátko,
říkala jsem si, že chybí ještě koťátko.
Učí se žít jako lidé,
Nějak jim to nejde.
Spolu chtějí utéct,
Hlavně se nechtějí vracet!

MartinaF
06.05.2019 4 z 5

Mně se příběh o zvířátkách líbil. Byl vtipný, milý a svižný. Je fakt, že vtipy v knize asi ne každé dítko pochopí, to spíše dospělý. Přesto však měla kniha určité kouzlo, kterému jsem podlehla. A do poslední chvíle jsem vůbec netušila, jak to celé dopadne.

kristeen
13.04.2019 4 z 5

Příběh, co má hlavu i patu, zvířátka a jedna velká výprava, jejíž cíl může být zcela jinde, než bylo původně v plánu...jen nevím, jak teď dětem vysvětlit, že jitrnice nejsou největší zlo, co je může potkat :-D

janinca
06.09.2016 5 z 5

Vtipný příběh pro děti o třech zvířecích kamarádech. Četla jsme 5leté dceři před spaním a výborně jsme se obě pobavily. Za mě další povedená dětská knížka.

JanaDor
20.05.2016 4 z 5

Nejvíc asi autor sázel na prostořekou opičku. Její vtipy jsou tak trochu chytáky a tak nevím, jestli to děti pochopí na poprvé. Knížka má 70 stránek a obsahuje hezké ilustrace Jitky Petrové. Měla jsem ji přečtenou za půl hodiny. Jako celek působí dobře, jen nečekejte srandu velikou. Spíše malý vtípek, jenž vám vykouzlí jemný úsměv na rtu. Příběh je to milý a krátký. Jen mu chybí pro mě něco, co bych očekávala od oceněné knihy. Jsem moc zvědavá i na jiné názory a tak se těším, až si je přečtu na Databáziknih. Nezapomeňte se podělit. Určitě knihu zkuste, třeba jen z knihovny. Možná jsem výjimka, která potvrzuje pravidlo.

2016  85%Čuňa, Zulu a Ferda
2010  95%Dobrodružství potkanů