Cukrářova dcera

Paříž byla na počátku 20. století magickým místem. Nad Seinou se vznášel chladný opar, ulice voněly čerstvým pečivem a horkou čokoládou a v zapadlých uličkách se scházeli milenci. Tehdejší společnost však také měla svá pravidla – a Guillaume du Frère se je rozhodl porušit.

Petra Stevensonová by měla psát disertační práci. Místo toho se ale pouští do pátrání po tajemství svého zesnulého dědečka Jima, které zůstalo ukryto hluboko v minulosti. Při procházení archivů postupně zjišťuje, že o dědečkovi nevěděla zdaleka všechno, a indicie ji zavedou až do Paříže okolo roku 1910.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347815/cukrarova-dcera-6f8-347815.jpg 454
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

The Confectioner's Tale (2015)

Počet stran:304
Jazyk vydání:český
Překlad:Eva Osinová
Autor obálky:Martina Černá
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-243-7630-1

Kniha Cukrářova dcera

cecetka

Asi to mel byt pokus o milostny roman. Ale moc se to nepovedlo. A jako celek uz vubec ne. Skoda.

Zoja706

Byla to romantická jednohubka na dvě noci, taková příprava na letní čtení.

Jirinamac

Knížka není žádný trhák, ale čte se dobře. Zajímá mě, jaký byl život na počátku minulého století a jak moc se toho změnilo. Romantika tehdejší doby, kdy dívky byly vychovávány cudně, je dneska už úsměvná, ale občas se i ráda zasním. Mám ráda Paříž a tu dobu si ráda představuji, ale žít bych v ní nechtěla ÷)

Ivka14

Milá knížka, kterou jsem si půjčila náhodou a vůbec toho nelituji. Dvě dějové linie jedna v Paříži v roce 1910 a druhá v Anglii 1988. Velice mě to bavilo.

ToInfinity.cz

Nejlepší knížky se vám dostanou do ruky náhodou. Tuhle jsem zahlédla v knihovně a zaujala mě spíš obálka, tak jsem si řekla, že by to mohlo být takové fajn oddychové čtení. Ale bylo to více než to. Takhle knížka byla naprostá bomba a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh se odehrává ve dvou časových linkách. V Paříži 1910 a v Londýně 1988. Mladá studentka Petra se místo psaní své disertační práce snaží vypátrat tajemství z mládí svého zesnulého dědečka. Touhu po pravdě ruku v ruce doprovází i strach z toho, co objeví a čeho starý pán až do své smrti litoval. Při pátrání v archivech a knihovnách se pomalu dozvídá o "zakázané" lásce cukrářského učně Guillauma a dcery majitele cukrárny Jeanne. Ale jak to souviselo s jejím dědečkem Jimmem?
Tohle byl přesně můj šálek kávy. Kniha tlustá tak akorát, skvělé popisy prostředí Paříže, cukrárny ale i chudších čtvrtí a do toho skvělý a neotřelý příběh mladých lidí. Za mě určitě ano, ano, ANO!

MayB2
27.07.2018

Je fakt, že ta modernější linka byla dost nudná, ale v té historické je zase hodně chyb – no nevím, které vznikly již u spisovatelky a které překladem. Takže celek působí dost plytce (Nečekala jsem zárak, ale slušnou zábavu – podloženou nastudovanými reáliemi.).

1v8na
09.06.2018

Příběh se mi hodně líbil. Oceňuji, že byl psán ze dvou rovin - příběh z roku 1910 je psán v er formě a části z roku 1988 jsou psány v ich formě. Pomáhá to tou, abyste se mohli v příběhu lépe zorientovat.
Krátké kapitoly podporují čtivost knihy.
Velmi mě zaujaly popisy cukrářských postupů a výroby.
jediný, kdo mě v knize štval je životopisem Hall se svou namyšleností.

agatha2
18.05.2018

Zvažovala jsem, zda dát 3 či 4 hvězdičky, ale nechtěla jsem knize ublížit jen kvůli tomu, že dějová linka ze současnosti byla velmi slaboučká. Děj odehrávající se v Paříži roku 1910 byl velmi pěkný. Stoprocentně vyvážil slabou současnost. Příběh, dá se říci, zakázané lásky mezi dcerou bohatého cukráře a chudého mladíka z okraje společnosti je dost častým námětem knih podobného ražení a záleží jen na autorovi, jak jej pojme. Toto zpracování mělo rozhodně své kouzlo, s knihou jsem strávila pěkných pár chvilek a moc jsem Jeanne a Guiovi fandila. Kdo chce pěkný odpočinkový románek s cukrovou příchutí a zajímá ho, zda může láska zvítězit nad rozdílností prostředí, nechť bez obav sáhne po této knize.