Cujo ekniha

Přichází to úplně nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně a probudí spící zlo krutější než sama smrt. Zděšený čtyřletý chlapec vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku a ze tmy na něho svítí démonické oči. V Castle Rocku ve státě Maine se má stát něco nečekaného, strašného a nezapomenutelného, nad městečkem visí neodvratná hrozba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321750/big_cujo-kvt-321750.jpg 4.21822

Kniha Cujo

evaval

King mě baví, jeho popisy postav, postupné dávkování napětí, nemám co dodat. S každou další ho mám ráda víc a víc. Prostě super čtení.

theale

Ano, knížka měla vše, co lze od pana Kinga očekávat, ale i přes to mi tam nějak něco chybělo..

radkanin

King me proste bavi. Styl a jazyk psani, linie pribehu, trocha ta fantazie, velka davka tajemna a napeti, kdy se bojite, co prijde dalsiho, ale zaroven nemuzete prestat cist dal. Za me spokojenost :-) Knihu jsem objevila diky Vyzve, takze diky Databaze ;-)

Raddkaa

Příběh o jednom chlupatém miláčkovi, který se změní v zabijáckou bestii. Bravurně zde autor naladil atmosféru hned od prvních stránek. Knihu jsem zhltla jedním dechem až jsem litovala, že kniha nemá více stran. Konec příběhu mně fascinován.

evvva

Tak tohle ku.... Joo. To je starý dobrý King. A víte co? Fandila jsem Cujovi,celou dobu.

tetanurae

Na začátek bych rád připomněl, že Cujo je nesmrtelná klasika od krále horrorů Stephena Kinga. Je to kniha, která si získala chválu čtenářů, a to prakticky během jediného dne.
Rozebírá příběh dvou zdánlivě cizích rodin, jejichž osudy svede do jedné dějové roviny úplná banalita.

Cujo je stokilový bernardýn, hodný a poslušný, nicméně pouze do doby, než se při honbě za králíkem nakazí vzteklinou. A stvůra z šatníku malého Tada Trentona rázem ožívá.

Stephen King je neuvěřitelný v prolínání dějových rovin a zakomponovávání úplných banalit.
Děj se rozjíždí velice pomalu, takže nesmíte se nechat odradit nudou prvních stopadesáti stran. To pravé přijde.
Nejde o klasický horor, spíše je nám servírován krutý thriller z povážlivě povědomé každodenní reality. Vše do sebe krásně zapadá, jinými slovy Stephen King odvádí dobrou řemeslnou práci. Co se týče atmosféry, tak ta není přehnaně silná, pročež celé dílo staví do průměru Kingovy rozsáhlé tvorby. Celkové hodnocení 80%."

Hakate

Cujo příběh, který mám ráda a ráda se k němu vracím.

framil
29. červenceodpad!

Omlouvám se milovníkům Kinga, ale větší kravinu jsem nečetl. Některé jeho knihy mám rád, ale další jsou splácaniny, že si člověk myslí, že je autor placen od počtu písmen. Jo, jsou tam napínavé pasáže, ale pak se tam mele o všem. A samozřejmě spousta reklamy typu.. měl auto značky to, jedli sýr od firmy té, náhradní díly zasílal firma ta a ta... Dám si od Kinga nějaký čas klid, i když třeba "Ústav" není vůbec špatný.