Ztraceni v podzemí

Ztraceni v podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400503/mid_ztraceni-v-podzemi-Osy-400503.jpg 4 16 1

Čtyřlístek série

15.díl série Ztraceni v podzemí - Ljuba Štíplová (Miloš Štípl), Jaroslav Němeček Marcelčin sen - Lenka Konopásková, Edita Plicková Za vlády knížete Vaška - Svatopluk Hrnčíř, Adolf Born O kmotře lišce - Jaroslav Tichý, František Foltýn Rendlík & Hopík - Prázdniny s duchem - Michaela Tvrdíková, Jordan Popov

Yarwen
21.09.2022 2 z 5

Máme tady patnácté číslo Čtyřlístku, ve kterém se naše čtveřice vydává do "dungeonu". Ne, nebude hrát dračí doupě, ale trocha podzemí nikomu neuškodí (***). Marcelčin sen pak nabídne až příliš triviální příběh, kresba také není žádná sláva, takže s bídou jedna hvězda. Naopak "Za vlády knížete Vaška" má vtip i švih, byť autor trochu kopíruje Pekařova císaře. Ale ruka mistra Borna vtipu dodává šmrnc, takže za ***. Nejkrásnější kresba je ovšem v komiksu o Kmotře lišce, žel bohu příběh, čerpající z bajek, trochu pokulhává (***). Závěrečný kousek Rendlík + Hopík, který byl minule naprosto tragický, je nyní jen špatný a užijeme si v něm trochu sportu. Celkově mi to vychází na dvě hvězdy, což je trochu škoda - těžko říct, jestli se tenkrát Čtyřlístek stále ještě hledal, nebo prostě byla nouze o dětskou komiksovou tvorbu. Dneska už víme, že se tenkrát mohlo říct "bude líp".

Autoři knihy

Ljuba Štíplová
česká, 1930 - 2009
Svatopluk Hrnčíř
česká, 1926 - 2014
Jaroslav Tichý
česká, 1923 - 2004

Kniha Ztraceni v podzemí je v