Záhada faraónovy hrobky

Záhada faraónovy hrobky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379657/bmid_zahada-faraonovy-hrobky-soh-379657.jpg 5 18 2

Záhada faraónovy hrobky - Jiří Poborák, Jaroslav Němeček Záhada mobilního telefonu - Hana Lamková, Josef Lamka, Jaroslav Němeček Mimořádné vydání časopisu Čtyřlístek. Čtyřlístek zakoupí ve starožitnictví papyrus s egyptskými hieroglyfy. Myšpulín tajný vzkaz vyluští - Studna spasení je v průsečíku tří pyramid. Za starožitníkem přijede muž s jizvou na tváři a hledá papyrus. Starožitník po nátlaku vyklopí, že papyrus prodal Čtyřlístku. Starožitník varuje Čtyřlístek, ten už je v Egyptě a hledá průsečík. Když Myšpulín v noci vyřkne záhadné slovo z papyrusu (sachmethoteprehar), objeví se faraón Hotep I. a vypoví Čtyřlístku svůj příběh: Kněz Onech mu přinesl dvě lahvičky, v jedné byl nápoj věčného spánku, v druhém nápoj věčného života. Kněz Hotepa uspal nápojem věčného spánku, Hotep ho stačil zranit na tváři. Faraón ještě stačil přikázat, aby věrní rádci lahvičky i s pokladem ukryli a na papyrus napsali kam. Zaklínadlem z papyrusu se dá faraón na hodinu probudit. Čtyřlístek druhý den vykope díru a najde bednu s lahvičkami, objeví se ale Onech, Čtyřlístek kouzlem uspí a bednu ukradne. Onech zaklínadlem přivolá faraóna a chce vědět, kde se nalézá poklad. Faraón to řekne, pokud se Onech napije z lahvičky nápoje věčného života. Onech souhlasí, nápoje v lahvičkách byly však vyměněné, Onech usíná a faraón ho promění ve sfingu, která bude hlídat jeho hrob. Když přijde Čtyřlístek, věnuje mu faraón nápoj věčného života a taky poví, že poklad patří Egypťanům a proto mu neřekne, kde je. Čtyřlístek nápoj vyleje a nechá si jen lahvičku na památku. Myšpulín myslí, že poklad se naléza ve Studně spasení, a protože si faraón nepřál, aby poklad nalezl cizinec, jedou za ředitelem muzea v Káhiře, kterému dají dobrý tip na místo, kde by měl být ukryt faraónův poklad. Ředitel poklad nalezne a Čtyřlístek obdrží čestný doktorát káhirské univerzity. Pak se všichni vracejí domů.... celý text

Booky84
04.09.2022 5 z 5

Krásné a milé příběhy - oba se mi moc líbily. Čtyřlístek rozhodně nezklame ani v dospělosti.

Knižní střípky
16.03.2021 5 z 5

Dnes mi přišla nejnovější čtyřlístková kniha a já neodolala a rovnou se ji přečetla. Vrátila jsem se do dětství a návrat to byl opět úžasný. Mí milovaní zvířecí hrdinové mi opět udělali obrovskou radost.

Autoři knihy

Hana Lamková
česká, 1934
Jaroslav Němeček
česká, 1944

Kniha Záhada faraónovy hrobky je v