Čtyřlístek dobývá vesmír

Čtyřlístek dobývá vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355530/mid_ctyrlistek-dobyva-vesmir-Y68-355530.png 4 19 2

Čtyřlístek série

Obsah: * Vesmírný přízrak - Ludmila Kolářová, Jaroslav Němeček * Vašek a bílá holčička - Svatopluk Hrnčíř, Adolf Born * Kryštofek a Pidivízek - Jaroslav Němeček * Svetřík a Flik - Jaroslav Němeček * Ostrov - Jan Zavadil

danny_21
03.06.2022 3 z 5

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Pátý díl o Dobývání vesmíru mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, kouzelníka Huryjáše nahradil tentokrát Vašek a Bílá Holčička. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Ostrov - Z příhod námořního plavčíka pro odrostlejší dítka - 60 %

Yarwen
01.09.2021 2 z 5

Vesmír je pro děti vždycky vděčným tématem, autoři tak nejenom vybrali zajímavé prostředí hlavního příběhu, ale zúžili jej pouze na dvě postavy Čtyřlístku (Myšpulín se tu jen mihne a na Fifinku se jaksi nedostalo - dneska by se řeklo, že to není genderově vyvážené:). Za vesmírné dobrodružství tak tři hvězdy, stejně jako za další z (psaných) příběhů ze života plavčíka na československé lodi. Další komiksy už jdou kvalitativně dolů - strašidelný příběh z hradu (**), Svetřík s Flikem bojují proti alkoholu (*) a Pidivízek míří k odpadu jako vždycky. Celkově tak mírný podprůměr za dvě hvězdy.