Případ U Modré záclonky

Případ U Modré záclonky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419127/bmid_pripad-u-modre-zaclonky-1uB-419127.jpg 4 35 8

Čtyřka z Baker Street série

Billy, Charlie a Černý Tom jsou nerozluční kamarádi a to ze zcela pochopitelných důvodů! Jeden bez druhého by totiž jen těžko přežili v londýnském East Endu, kde se to hemží falešnými žebráky, pasáky a skutečnými gaunery! Naštěstí se tito tři kamarádi mohou spolehnout na ochranná křídla jistého Sherlocka Holmese, pro kterého občas pracují jako pouliční slídilové… Ale když je přímo před jejich očima unesena snoubenka Černého Toma, budou muset naši hrdinové rychle zužitkovat své dovednosti získané od jejich slavného učitele, aby ji dokázali najít živou a zdravou… A k tomu budou potřebovat pomoc ještě čtvrtého lotra, kterého by se jen sotva nadáli.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Josef Vybíral

L'Affaire du rideau bleu , 2009

Atlantis
12.11.2021 3 z 5

Tenhle komiks šílené klame tělem i názvem. Popravdě jsem čekal něco na způsob Správné pětky v kombinaci s takovou jakoby light verzí kresby Blacksada, no prostě komiks pro děti. A on to ve finále nejspíš není příběh pro mladé publikum. Aspoň tedy myslím, protože na první pohled to poznat nejde. Nechci příliš spoilerovat, a tak řeknu pouze, že klíčovým tématem je zde dětská prostituce. A to mrňata asi číst nechtějí.
Celkově jsem měl ale pocit, že příběh nějak skřípe. Nehýbal se plynule, ale trhaně. Tam scénka, tam další, jednotlivé panely na sebe navazují nehezky. Dost to rušilo, ale doufám, že šlo jen o porodní bolesti, chtěl bych zkusit i další díly. 3,5*

jarynek
13.03.2021 4 z 5

Ta atmosféra starého Londýna z příběhu přímo sálá, a to především díky pěkné kresbě, která nám ukazuje mnohé známé kouty tohoto města v historickém hávu. Vyprávění pěkně odsýpá, až je škoda, že je to tak krátké. Jen mi chování hlavních hrdinů přišlo dospělejší, než byli vyobrazeni.

sackettboy
20.12.2020 5 z 5

Príjemný detský príbeh pre väčšie deti. Pre fanúšikov Slávnej päťky či Troch pátračov povinné čítanie.

GoodGames
21.09.2020 4 z 5

Ak máte chuť na niečo dobrodružné, realistické a detektívne, určite dajte Štvorke z Baker Street šancu, jedná sa o veľmi príjemný komiks so sympatickými postavami a skvelou kresbou.

Ivan Kučera
09.11.2019 4 z 5

Toto sa mi veľmi páčilo. Josef Vybíral po francúzskom retre (Děti z Montmartru) prichádza s londýnskym retrom a znova je to pecka. Tentokrát sa však oveľa menej hrá na nostalgiu a spomienky zahalené v čoraz viac hustnúcej hmle, a viac je to hravá detektívka asi nie náhodou pripomínajúca knižnú sériu Traja pátrači. Dokonca je prítomný slávny mentor, akurát Hitchcocka nahradil... Sherlock Holmes! Musím sa priznať, že ma to poriadne bavilo a bolo to milé, živé a parádne nakreslené. Teším sa na dvojku. Nie som si ale istý, či trojka Djian/Legrand/ Etien má až tak čisté svedomie, pretože mi to istým spôsobom dosť pripomínalo nemeckú komiksovú sériu Abrafaxovia, ktorej dva diely v ČR vyšli v rokoch 2001/2002 (hoc áno, viac orientovanú na vyložene detského čitateľa).

Nelly
09.10.2019 4 z 5

Příběh nenáročný, spíše pro staršího dětského čtenáře, ilustrace kouzelné, jako živé - za ty bych dala i 6 hvězdiček. Uvidíme, co přinesou další díly...

Norri
03.10.2019 5 z 5

Hodně dobře napsaný příběh. Má neuvěřitelný spád a nemá žádné hluché místo. Je to poctivě napsaná detektivka se správnou dávku napětí. Kresba je úžasná - velmi příjemná a dynamická. Barvy jsou hodně živé, ale v tomto případě to není vůbec na škodu. Celkově jsou panely plné života a obsahují obrovské množství detailů, aniž by působily přeplácaně. Škoda, že to nevyšlo v integrálu.

bazyk21
03.10.2019 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

Anglie detektivní a krimi romány Sherlock Holmes viktoriánská doba komiksy dětská dobrodružství

Autoři knihy

Olivier Legrand