Detektivní ústav Čtyř spravedlivých

Detektivní ústav Čtyř spravedlivých https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99189/detektivni-ustav-ctyr-spravedlivych-99189.jpg 4 4 2

Čtyři spravedliví série

< 4. díl

Třináct drobných detektivních povídek, jejichž zápletky řeší trojice majitelů detektivní kanceláře. Hlavními zápletkami jsou především podvody, vraždy, loupeže, únosy, nevěry. Každý z detektivů přináší na konkrétní případ svůj pohled, své řešení, a tím také i ukončení případů je rychlejší, než je u většiny ostatních autorových prací zvykem. (www.mlp.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alois Altrichter

The Law of the Three Just Men , 1921

Luigi1
17.09.2022 4 z 5

Jako celek ujde.

Finn123
01.10.2016 5 z 5

Zkraje průměrné povídky, pak lepší- nejvíc mne dostala Dcera pana Levingroua. Chtěl jsem dát původně čtyři hvězdičky, ale postavy tří hlavních hrdinů jsou sympatické( někdy sice trestají tvrdě,ale jen vůči těm největším padouchům) a ty nádherné hlášky, kterých je ve Wallaceho knihách plno.Posuďte sami-jen namátkou:
...dvě dámy v drahých šatech, plné diamantů, sprosté jako bláto na mých botách, skřehotavé, ošklivé a hrubé -hezký popis zločinců, že?(Povídka Třetí shoda) nebo...vražda Bernarda Slanea byla jednou z těch záhad, které těší tisk a rmoutí policii.(povídka Jak byl zavražděn Slane).
Proto dávám plný počet bodů, Edgar Wallace je pro mne král oddechové literatury.

Edgar Wallace
britská, 1875 - 1932