Čtyři roční období: Rok v Římě

Čtyři roční období: Rok v Římě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395480/bmid_ctyri-rocni-obdobi-rok-v-rime-GBG-395480.jpg 4 87 23

„Vy se ale máte,“ říkali všichni přátelé, když se rodině Ulrichových splnilo dávné přání. Bella Italia! Dolce vita! Strávit celý rok ve Věčném městě, to je splněný sen. Jenže život v Římě přináší nejedno překvapení. Místo paláce čeká rodinu obyčejný dům s tuctem bytů, kde neteče teplá voda, nejde proud a všude leží souvislá vrstva prachu. A před sebou mají rok plný typického italského chaosu, ale také dobrosrdečnosti, ochoty pomoci, dobré nálady a nenapodobitelné italské schopnosti užívat si života plnými doušky. Vyprávění německého novináře Stefana Ulricha o jeho pobytu v Římě zaujme množstvím postřehů, které s laskavým humorem popisují a komentují běžný život v hlavním městě Itálie.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Motto

Quattro Stagioni: Ein Jahr in Rom

Renike
21.04.2024 5 z 5

Ano, Řím nelze nemilovat. Jako turisti vidíme to, co chceme vidět. Ale když tam někdo žije dlouhodobě, je to o něčem jiném. Kniha byla vtipná, poučná, i balzám na duši. Užila jsem si vyprávění.

Nofar197
15.11.2023 4 z 5

Německý novinář Stefan Ulrich má možnost splnit si celoživotní sen a pracovat coby dopisovatel známého německého periodika v Římě. Ale jak později zjišťuje, nejde jen o přesun rodiny a osobního majetku do velkého bytu ve Věčném městě. Jakkoli z geografického hlediska nejde o žádnou velkou vzdálenost, ukazuje se, že bude třeba překonat překážky v podobě rozdílné mentality a postojů k rozličným problémům. Vtipné a čtivé. Nejvíce mě pobavilo trefné vylíčení rozvětvené italské byrokracie, které aspoň v případě povolením pobytu vyřešila autorova manželka velmi jednoduše : "Prostě se bez té rezidenzy obejdeme. "

horejs
30.06.2022 5 z 5

Vtipně a poučně napsáno. Podobně jako knížka Rok v Bullerbynu, která pojednává o Švédsku, i zde se čtenář dozví to, co běžný turista nemůže poznat.

Florindela
05.03.2022 5 z 5

Skvělé vyprávění o Itálii, typických Italech, jejich zvycích, mentalitě, svátcích i všednodennosti. Mám tyto náhledy do jiných národů moc ráda.

TheCiko5
16.02.2021 4 z 5

Balzám na mojí poloitalskou duši!
Vyprávění až na pár minipasáží svištělo jak na tobogánu, spousta italských výrazů k doučení a příjemná atmosféra Říma vše jen podtrhovala. Svižné, příjemné.

mistrikova
12.12.2020 4 z 5

Tuto knížku mi věnovala moje kolegyně z práce, která ví, jak moc miluji Itálii. Nějakou dobu mi ležela v knihovně a čekala na přečtení. Váhala jsem, jestli mě cestopis bude bavit. Nakonec jsem si ji přečetla a zjistila, že nejde o cestopis, ale o povídání
německého novináře Süddeutsche Zeitung o prvním roce stráveném v Římě. Peripetie s úřady, byrokracií, nová přátelství s "domorodci", poznávání italských zvyků a italského způsobu života. Příjemné čtení.

LadyCotton
27.07.2020 4 z 5

Krásná odpočinková kniha u které jsem se hodně nasmála.
I když autor vypráví o době před 15ti lety (rok 2005), ten kdo byl delší dobu v Itálii tak je mu při četbě jasné, že se toho tam moc nezměnilo :-) a příběhy a postřehy dottora Ulricha jsou mu povědomé

pegasek
03.12.2019

Kniha se mi nelibila,v pulce jsem to vzdala a prestala cist

whiolet
11.08.2019 4 z 5

Pokud milujete Řím stejne jako ja,tahle knížka bude skvělým nakouknutim do života opravdovych občanů tohoto města. Je bláznivá,vtipná a na konci budete mít chuť se toulat Římem i vy sami

Honey0105
17.07.2019 5 z 5

Knihu jsem nezhltla naráz, i když k tomu vybízela. Naopak jsem si vždy zpříjemnila špatný den nějakou humornou kapitolkou.
Řím miluji, proto jsem se dala do čtení. Velmi hezky podané, plno opravdu vtipných situací. Děkuji autorovi, že si i během své práce našel čas na to, aby shrnul svůj první rok v tom kouzelném městě, kterým je právě Řím.

Magrata15
20.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, zábavná. Všem, kdo mají rádi Itálii, moc doporučuji.

Deniska147
15.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha!

qingli
05.02.2019 4 z 5

Zajímavé a vtipné povídání o tom, jak se žije jinde. Vhodná i pro studenty italštiny, kteří poznají praktické užívání některých slovíček i větných vazeb.

esma
28.01.2019 3 z 5

Takové lehounké povídání o tom, jak se z německého novináře stal zahraniční zpravodaj v Římě a vše, co souviselo s jeho etablováním. Hlavně ve mně rezonoval jeho boj s elektronickými operátory : dovolali jste se ... zvolte to a to ... a volte to až do skonání světa ... což se mnohdy neliší od infarktových systémů kdekoliv jinde (a nemusíme ani daleko).

sarash
19.01.2019

Kniha je velmi pěkná a jelikož jsem v Itálii žila tak i velice pravdivá.Italska uvolnenost,jizansky styl zivota,dobré jídlo to vše je kořením této knihy.

Martin1900
03.12.2018 4 z 5

Příjemná kniha. Vedle čtenářského zážitku lze nalézt i tipy na zajímavá místa.

akrash
04.07.2017 5 z 5

Ke knize žádné výhrady nemám, je velmi hezká a místy vtipná. Doporučuji zejména milovníkům Itálie.

Misa.K1
31.05.2017 4 z 5

Spravna oddechovka a dozvite se i neco o zivote v Rime. Za me fajn knizka.

Anie94
01.05.2017 4 z 5

Byl to hezký příběh o rodině, která si splnila svůj životní sen. Ale čekala jsem, že tam bude víc z toho jak poznavali Řím a okolí, o tradicích, zvycích a způsobu života....

kuky921
31.12.2016 3 z 5

Zaujala mě obálka, proto jsem si knížku vybrala v knihovně. Asi do půlky jsem se bavila střetem italského a německého světa, zejména co se týče "pravidel". Poté mě to začalo trochu nudit a ve finále jsem knížku odložila.
Mám z ní pocit, že mi nic nedá...