Čtyři příšerní jezdci z Apokalypsy.

Čtyři příšerní jezdci z Apokalypsy. https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68161/bmid_ctyri-priserni-jezdci-z-apokalypsy-Thu-68161.jpg 2 4 2

Příběh rodiny Desnoyersů a jejich přátel. Julio a jeho sestra Chichi vyrůstají v Argentině. Krátce před vypuknutím první světové války se rodina vrací do Evropy a Julio se rozhodne bojovat na straně Francie.

JankoStirbey
26.10.2021 3 z 5

Prekvapivo ma predvečer vojny a spomienky na Argentínu zaujímali viac ako vojna samotná. Je cítiť, že dielo vznikalo počas vojny a autor je jasne zaujatý proti Nemecku, ktoré bolo agresorom, no v tomto prípade je to vyslovená agitácia až masáž mozgov, kedy Nemci sú národom beštií bez duše a akýsi čriepok ľudskosti sa v nich "objavuje" len občas keď hlavný hrdina rozjíma nad utrpením svojím a utrpením ostatých, len vtedy je pripustená určitá ľudskosť nepriateľa, ktorý je inak nepríčetným krvilačným vrahom a lúpežníkom. Samotná vojna je tu opísaná prostredníctvom okupácie jednej dediny, návštevy frontu a hľadaním, v prvých dvoch prípadoch ide skôr o nudné a schematické opisy, posledný fragment však svojou dojemnosťou do určitej miery zapôsobil. Žijeme kým žijú tí, v ktorých žije spomienka na nás, zomierame, keď nemá kto ďalej niesť naše meno.
Doplnenie- v krátkosti som si niečo prečítal o osudoch Belgicka počas WW1 a autorovi jeho postoj musím uznať, no z hľadiska objektivity zotrvávam v názore "agitácia".

braunerova
27.04.2018 1 z 5

Romantický příběh ze života v Argentině se v druhé půlce knihy mění na peklo apokalypsy první světové války. Mě to tedy zoufale nebavilo, takže jsem knihu víceméně prolistoval.

první světová válka (1914–1918)

Vicente Blasco Ibáñez
španělská, 1867 - 1928
1969  77%Krev a písek
1927  45%Čtyři příšerní jezdci z Apokalypsy.
1927  80%Vinné sklepy
1928  0%Naše moře