Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje další příhody čtyř kamaradů, které známe již z knihy Opilé banány. Jsou sice o dvacet let starší, ale změnilo se vůbec něco?
Břečka, dnes již právník, hluchoněmý Víťa, Ptáčník, který pracuje v bezpečnostní agentuře a P. se o tom jedou přesvědčit s nafukovacím člunem, nafukovací pannou a zásobou pití. Příběh je psán s autorovým lehkým humorem, kterým si získal nejednoho čtenáře.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2046/ctyri-muzi-na-vode-aneb-opile-banany-se-vraceji-2046.jpg 3.8168
Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Paseka
1. vydání originálu:2003
Počet stran:175
Jazyk vydání:český
Ilustrace/foto:Pavel Štefan
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-7185-577-4
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí

Přidat komentář
tannasja
15. března

Hodně panková kniha, dobře ulítlá. V létě na terase se to četlo moc dobře :)

haki34
24.10.2018

první knížku jsem nečetla, 4 kamarádi byli pro mě tudíž noví...první třetinu bych označila jen jako trapnou...humor podivný, nelíbila se mi...pak se občas zableska jiskřička naděje a dokonce asi 2 pasáže, kde jsem se zasmála a několik vět, které stáli za pozastavení...(vtipné byly zejména pasáže s Terezkou, a pak něco z dobrodružství na vodě i na kolem vody..)
celkově mi to připomínalo Hartlovy Prvoky, kdoví, kde PH bral inspiraci pro své borce..... autoři prominou :D
Celkově mi kamarádi přišli celkem zoufalí, politováníhodní a vůbec ne vtipní..ale možná to tak mělo vypadat..humor hlavního vypravěče byl tragický..občas mi to připomínalo nepovedené fejetony z humoristických časopisů sršící spíše vulgaritami a násilím než vtipem.. alkohol, z toho nic vtipného nikdy nevyleze...toť můj názor...

obálka a formát se mi líbili moc...mno, kolem a kolem, na 4* to není, ideálně by bylo 3,5...takže v rámci možností lepší 3*. A nečekat velkou literaturu.

Páájinka
22.10.2018

Fajn oddechovka

Péťa1950
04.08.2018

Autor je znalec života a vztahů mezi lidmi.S vtipem vyjádřené.

Aleh
21.07.2018

Zajímavé setkání s literárními postavami po letech. I když to bylo úsměvné čtení pro chvíle odpočinku, bylo to tak trochu i smutné (například setkání syna a otce po 30 letech), ale zase jako vždy u Šabacha ze života. Nic vymyšleného. A také mi přišlo , že se ani příliš nic moc v jejich životech nezměnilo. O 20 let starší. A zda byli také o 20 let zkušenější a moudřejší a nalezli v životě to, po čem v mládí toužili, to už nechávám k zamyšlení... Opilé banány se mi ale líbily o něco více.

kuruteku
10.05.2018

To je zajímavé, četl jsem to před Opilými banány a řval smíchy mnohem víc. Že by návod, v jakém pořadí číst? Nevím. To si ani nedokážu představit zfilmované, něco mezi Pupendem a Proč bychom se netopili?

sadoja
22.03.2018

Je to Šabachův humor, trochu slabší než Opilé banány, ale jinak dobré čtení.

TomHr
30.01.2018

Šabachovými texty se takříkajíc prochechtávám. Ten styl vyprávění mám moc rád. Jestliže ostatním knížkám dám pět hvězd, tady si dovolím o jednu ubrat; Čtyři muži na vodě jsou přece jenom o malilinko slabší. Kdyby se tak dalo dát čtyři a půl...


Autor a jeho další knihy

Petr Šabach

Petr Šabach
česká, 1951 - 2017

všechny knihy autora

Kniha Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí je:

v Právě čtených2x
v Přečtených308x
v Čtenářské výzvě10x
v Doporučených10x
v Knihotéce71x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x