Čtyři muži na vodě

Čtyři muži na vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118577/ctyri-muzi-na-vode-118577.jpg 4 247 34

Další příhody čtyř kamarádů známých z knihy Opilé banány. Za dvacet let se změní mnohé, nebo také nic. Břečka, dnes již právník, hluchoněmý Víťa, Ptáčník, který pracuje v bezpečnostní agentuře a P. se o tom jedou přesvědčit s nafukovacím člunem, nafukovací pannou a zásobou pití. Kniha plná autorova laskavého humoru.

rafan65
12.02.2024 4 z 5

Volné pokračování knihy Opilé banány není špatné ale už to není ono. Některé pasáže mě opět hodně bavili, našla se ovšem i hluchá místa. Znovu jsem se přesvědčil že není nikdy jisté pokud se autor rozhodne navázat na úspěšnou knihu že to bude opět trhák.

Doubravka1975
26.01.2023 5 z 5

Volné pokračování opilých banánů po 20 létech.
Skvělé a vtipné setkání s partou čtyř kamarádů po 20 letech. Nejsympatičtější Víťa a jeho Terezka ( i já mám kolem sebe pár takových Terezek:):):)
Možná se mi tohle volně pokračování opilých banánů líbilo trošku víc než předešlý díl

Janča1532
09.10.2021 3 z 5

Kniha se dala číst,chvilkama nudná,kousky,kdy sem se nasmála,nebyl to můj šálek čaje.

vlkcz
29.09.2021 4 z 5

Když to srovnám s Hartlovým Prvokem..., nemůžu se zbavit dojmu, že dneska už opravdu záleží spíš na reklamě. Šabach podává stejné téma mnohem vyzráleji, vtipněji a zároveň mrazivěji. Jenom jeho hrdiny nejsou žádní šampóni, ale spíš skoro hrabalovské postavy trochu na okraji.
4,5*

bigbabe
15.02.2021 3 z 5

Od prvního dílu trochu upadající. Já nejsem televizní fanda, takže jsem celý od začátku do konce neviděla žádný z filmů, který se podle těchto knih natočil. Ale u ostatních jsem se smála, tady to už bylo slabší.

Nymfadora.T.
08.01.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi mi úplně nesedí styl Šabachova psaní . Další zatím vyhledávat nebudu.

Devil-Ivet
20.12.2020 3 z 5

Pokračování Opilých banánů je o krapet lepší, ale přesto to nesplnilo mé očekávání. Některé scény byly úsměvné, jiné mě nechávaly chladnou. Přesto se to četlo vcelku dobře.

esfinge
07.09.2020 4 z 5

I pokračování Opilých banánů se četlo skvěle. Ale už to byla proste "dvojka", pro mě o něco slabší, méně vtipná.

ondras666
21.08.2020 3 z 5

Další z knih pana Šabacha. Ovšem tentokrát trochu zklamání. Místy vtipné, místy opravdu nudné.

Melanka
17.08.2020 5 z 5

Bezva čtení, Šabach byl skvělý a vtipný vypravěč. Opět jednou díky čtenářské výzvě!

čuřil
08.06.2020 4 z 5

Taky jsem se nasmál, ale už né tak jak v předcházejících "Banánech". Knížka byla o něco méně vysmáta, ale určitě stála za to přečtení.

simviki
02.06.2020 3 z 5

Šakalí léta i Pelíšky miluju, ale tahle knížka mi svým stylem příliš nesedla. Možná, že toho černého humoru tam bylo místy až moc. Chvílemi jsem se nebyla schopná vyznat v tom, co je pravda a co je nadsázka, protože tam autor o různých nehodách a smrti muví tak lehce , jakoby popisoval fotbalový zápas.

zdenaR
22.05.2020 2 z 5

Čteno v rámci čtenářské výzvy.
Zpočátku jsem se textem prokousávala, posléze se mi podařilo začíst, ale žádné nadšení se nekonalo.

bekule
28.04.2020 4 z 5

O rok mladší Šabachův Ramon mě dost zklamal takže jsem raději od této knihy nic moc nečekala, no a nakonec jsem byla mile překvapena. Toto je klasická Šabachovina ala Opilé banány,Babičky ,Mořský kůň. Vtipné, zábavné , typicky obyčejně české. Spokojenost.

tonysojka
04.03.2020 4 z 5

Místy sranda jak u Opilých banánů a místy trochu vážnější,trocha nostalgie za chlapoblbinami,ke kterým se nelze vracet, protože ve věku postav by to už bylo téměř trapné.Ale srandovní.Dobrá oddechovka.

Ninjer
18.02.2020 4 z 5

Volné pokračování Opilých banánů - to znamená, že jsou tu stejné postavy, ale teď už je po revoluci, takže politika se tu moc neřeší, řeší se tu hlavně rodinné záležitosti a vztahy. Teď už totiž nejde o kluky dělající šílenosti, neustále na útěku před policajty, ale o chlapy od rodin. Šabach, jak je u něho zvykem, vytahuje jednu šílenou historku za druhou, a do toho běží hlavní děj o tom, jak si chlapi, co se rádi napijou piva a podívají po pěkných holkách, vyrazí za Prahu sjíždět řeku.

Pohodová knížka, která je slušně zábavná a velmi dobře napsaná. Možná jen slibovala nějaké větší finále, které nakonec nepřijde, ale rozhodně jsem nenašel v knize nic, co by mě nějak obzvlášť vadilo.

Sedm opilých vodáků z deseti.

janina66
11.01.2020 4 z 5

Vtipné, čtivé. Zvláštním způsobem ulítle psané. 1/2 daleko humornější než zbytek. Ale pobavila jsem se.

tannasja
15.03.2019 4 z 5

Hodně panková kniha, dobře ulítlá. V létě na terase se to četlo moc dobře :)

haki34
24.10.2018 3 z 5

první knížku jsem nečetla, 4 kamarádi byli pro mě tudíž noví...první třetinu bych označila jen jako trapnou...humor podivný, nelíbila se mi...pak se občas zableska jiskřička naděje a dokonce asi 2 pasáže, kde jsem se zasmála a několik vět, které stáli za pozastavení...(vtipné byly zejména pasáže s Terezkou, a pak něco z dobrodružství na vodě i na kolem vody..)
celkově mi to připomínalo Hartlovy Prvoky, kdoví, kde PH bral inspiraci pro své borce..... autoři prominou :D
Celkově mi kamarádi přišli celkem zoufalí, politováníhodní a vůbec ne vtipní..ale možná to tak mělo vypadat..humor hlavního vypravěče byl tragický..občas mi to připomínalo nepovedené fejetony z humoristických časopisů sršící spíše vulgaritami a násilím než vtipem.. alkohol, z toho nic vtipného nikdy nevyleze...toť můj názor...

obálka a formát se mi líbili moc...mno, kolem a kolem, na 4* to není, ideálně by bylo 3,5...takže v rámci možností lepší 3*. A nečekat velkou literaturu.

Páájinka

2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  59%Království za story
2012  79%Máslem dolů

Kniha Čtyři muži na vodě je v