Čtyři mrtvé královny

Čtyři mrtvé královny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433369/bmid_ctyri-mrtve-kralovny-KRx-433369.jpg 4 268 85

Dechberoucí pátrání po vrahovi čtyř královen. Čtyři mrtvé královny. Tři dny na dopadení vraha. Dvě milostné aféry. Jeden šokující zvrat. Šestnáctiletá Keralie vypadá jako neviňátko, ve skutečnosti je ale jednou z nejschopnějších zlodějek a lhářek v Quadaře. Varin je jejím dokonalým protikladem – poctivým a bezúhonným občanem, pro něhož má pravda cenu zlata. Kdyby Keralie tušila, že krádeží na objednávku zaplete sebe i jeho do spiknutí, které skončí smrtí královen všech čtyř regionů Quadary, tu práci by nepřijala. Teď už je ale pozdě. Pokud chtějí ulehčit svému svědomí, musí přijít na to, kdo za rafinovanými vraždami stojí. Zemí se šíří panika a vrah je pořád jeden krok před nimi. A jde i po nich... Naprosto dokonalá fantasy detektivka, kterou nedokážete odložit!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Four Dead Queens , 2019

ydnac
18.08.2021 3 z 5

Název knihy ukazuje, kam se bude příběh ubírat, což by ani nevadilo, kdyby byl děj více dopodrobna rozepsán.
Rozdělení království na 4 kvadranty z nichž každý se věnuje něčemu jinému bylo zajímavé, nikoli však originální.
Přišlo mi, že se autorka dostatečně nevěnovala každému z nich, moc jsem se nedozvěděla.
Stejně tak život královen byl okrajově popsán.
Možná je to tím, že jejich osud je celkem daný a tak mě více zajimaly části z pohledu Keralie-mladé zlodějky.
Tam se našlo hodně zvratů, překvapení a bylo to více napínavé :-)
Celkově se kniha dobře četla, zajímalo mě jak to dopadne.
Určitě stojí za přečtení, ale není to ten typ knihy u které bych si řekla wow to je pecka.
Trochu jsem asi ještě ovlivněna knihou Devátý spolek, ta se mi líbila o hodně víc.
Takže tentokrát dávám 3 hvězdy.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

4,5⭐/5⭐ Až na pár nesrovnalostí jsou Čtyři mrtvé královny super originální fantasy detektivkou, kterou vám moc a moc doporučuji.

Nikkey
25.07.2021 3 z 5

Kromě příběhu samotného se mi hrozně líbilo království, které autorka stvořila. Mapa celé země a její rozdělení, kvadranty, co měly vlastní úplně odlišnou kulturu a královské zákony- vše bylo skvěle vymyšleno a dosazeno do příběhu. Postupné řešení případu bylo napínavé. Bála jsem se jestli romantická linka ve stylu "enemies to lovers" nebude klišé ale naštěstí nezklamala. Není to ta nejlepší YA fantasy kniha co jsem četla, ale i tak doporučuji.

Damonka12
23.07.2021 4 z 5

4,5 Velmi originální kniha, která mě mile překvapila. Můžu jedině doporučit.

Ema24
12.07.2021 4 z 5

Kniha měla naprosto nádherné prostředí a příběh. Ten nápad doopravdy cením. Čtyři kvadranty, které žijí samostatně a přitom každý je na všech závislý.
•••
Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak byla naprosto úžasná.
To co bych vytkla je, že jsem se v časových linkách občas ztrácela. Jelikož kniha byla psána z více pohledů.
•••
Abych to shrnula knihu doporučuji. Je fakt super!

knihomolkaMist
09.07.2021 4 z 5

Zajímavý a místy dech beroucí příběh, který se četl sám. Místy to sice bylo chaotické a překombinované, ale to totálně přebyl ten nápad.
Je neskutečná škoda, žen jsme se v tomto podivuhodném světě nepodívali dál než na jedno místo, kde se celý děj odehrává.
Suma sumárum je to fakt užitý příběh. Odlehčené fantasy s detektivní i romantickou zápletkou - přesně to jsem teď potřebovala :)

Hellothere
04.07.2021 3 z 5

Upřímně moc nevím co si o téhle knize myslet. Ze začátku mě to, takových prvních 100 stran, moc nebavilo. Potom se to trošku rozjelo a bylo zajímavé sledovat cizí kvadranty (trošku mi vadilo, že jsme viděli jenom 2 z nich a o zbytku se tady jenom občas někde někdo zmíní)

ElessaRiverbow
16.06.2021 4 z 5

Rozhodně na knize oceňuji spojení fantasy s detektivkou, mých dvou oblíbených žánrů. Jako další velké plus je nápad s kvadranty a čtyřmi královnami a mapka, která je pěkně nakreslená. Začátek knihy byl pomalejší a dělalo mi problém si zvyknout na více pohledů. Trochu mě mátlo, kdy se vlastně jednotlivé kapitoly odehrávají, ale pak vše začalo dávat smysl. Bavilo mě vyšetřování, a i když jsem svůj typ na vraha měla, konec byl překvapivý. Také jsem očekávala klasické klišé, že zatajovaná dědička trůnu bude hlavní hrdinka, což se naštěstí nestalo a za to přidávám malé plus. Celkově bych knihu shrnula jako dobrou fantasy-detektivku, ale podruhé bych se do ní asi nepustila.

1259
07.06.2021 5 z 5

Příběh byl strhující a fascinující. Jako v podstatě se mohlo dát předpokládat, že vrahem je '' zahradník '', ale i tak byl příběh napínavý od začátku až dokonce.

DreamerX9
27.04.2021 4 z 5

Myslím že by se dalo z knihy vytřískat víc než průměrný děj ale na druhou stranu bylo to originální a moc hezky napsané. Četlo se to rychle taková oddechovka, romantika, žádný extra zvrat, nic zdlouhavého a krásný leč předvídatelný konec :) . Jsem vděčná že to nemá další díly protože bych do nich asi nešla a rozhodně si kniha zaslouží vyšší hodnocení. Mě se to líbilo ale jednou mi to stačí :)

Týna.Ch
25.04.2021

Velmi povedená a originální knížka, sice zde byl trošku pomalejší rozjezd, ale poté už jsem se od knížky nemohla odtrhnout :)

hledaseniki
15.04.2021 4 z 5

Kombinace fantasy a detektivky se zase tak často nevidí, navíc to není série a můžu říct, že se to čte hodně dobře, vlastně jedním dechem.
Děj není kdoví jak propracovaný, ale bavil mě svět rozdělený do čtyř kvadrantů, bylo ta pár zajímavých momentů, každopádně ta detektivní zápletka mohla být náročnější. Je škoda, že se nám čtenářům z toho světa nedostalo víc, protože to bylo vlastně zmíněno víceméně okrajově.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jejich cesta za záchranou mě bavila a kniha byla příjemným překvapením až na těch pár much.

blackoutzuzi
13.04.2021 4 z 5

Tohle byla pecka! Strašně dobře se to četlo, mělo to nápad, atmošku, skvělé postavy! Jediné, co bych příběhu mohla vytknout, tak to bylo na můj vkus místy až moc zamotané. Ale jinak knížku moc doporučuji všem, co si chtějí přečíst nenáročný akční příběh, který je tak trochu historický román, tak trochu detektivka, tak trochu sci-fi a tak trochu fantasy :D

BetyN.
22.03.2021 1 z 5

Bohužel jsem knihu nedočetla. Přišla mi naivní stylisticky i obsahově. Také mi připadalo, že vše zmíněné už jsem viděla nebo četla jindy.

makik111
16.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Rozhodně originální zápletka, místy jsem se i bála. Hlavní postavy jsem si oblíbila.

Vixiene
03.03.2021 1 z 5

Došla jsem asi do poloviny a vzdala jsem to. Z námětu jsem byla nadšená, spojení detektivky a fantasy? To prostě chceš! Ale to zpracování mi teda vůbec nesedlo. Působilo to na mě nudně, postavy byly velice ploché, nic jsem jim nevěřila, spíš mě rozčilovaly. Co se týče samotného světa, tak tomu byla věnováno až zoufale málo pozornosti, takže působil ploše a nedomyšleně, stejně jako samotné postavy. Chápu, že je to standalone a celý nový svět nacpat do necelých 450 stran je obtížné, ale odfláknutím taky cesta nevede.

Pro mě určitě přešlap vedle, hvězdičku dávám za super nápad, ale knihu nemůžu doporučit.

baru_lienka
24.02.2021 4 z 5

▶Tohle jé úžasné spojení YA (fantasy s kapkou romantiky) a detektivky! Autorka dokázala skvěle "oživit" stárnou známou YA: máme tady království hlavní hrdina je rebelka, do cesty se jí připlete odtažitý a pohledný poslíček...
▶Bavilo mě sledovat rozdíly mezi jednotlivými kvadranty, ale připadlo mi to dost nereálné (já vím, že jsem četla YA fantasy), protože tady máme supermoderní Eonii s dermaobleky, komunikačními věcičkami, čipy a HIDROU (zázračný lék) a vedle toho žijí lidi v Archii bez elektřiny. Podle mě by se už dávnou vzbouřili. To je ale jen detail.
▶ Nejlepší na celé knize byla její nepředvídatelnost. Vždycky, když jsem si říkala: "Ha, to je tak průhledné, ani to nemusím dočítat, už teď vím, jak to skončí," tak mě autorka o pár stránek dál vyvedla z omylu, protože ani jeden můj "prozíravý" odhad nebyl správný. Jedno odhalení následuje druhé a v půlce knihy si už nedovolovala odhadovat její konec.

hanaseidl
23.02.2021 3 z 5

Z knížky mám takové rozporuplné pocity. Celá je divně časově dělaná. Jedna část nevavazuje na druhou a je to takové zmatené. Přesto je rozhodně zajímavá a konec napínavý. Hlavní hrdinka mě docela zklamala. Přestože má být úpěšnou zlodějkou, tak v hlavě toho moc nemá. Po paláci bezcílně lítá a ve vězení sedí jako pecka. Nevyřeší vůbec nic a dělá jednu blbost za druhou. Sice se na konci ukáže, že její počítání mělo smysl, ale není to z její vlastní vůle. Okolnosti si s ní zahravají a ona si to všechno nechala líbit. No už jsem četla horší, ale i lepší.

Acourtofbook
24.01.2021 4 z 5

Tak na to, že to byla autorčina prvotina, byly Čtyři mrtvé královny opravdu povedené! Fantasy detektivka, to tu ještě přece jenom nebylo a myslím si, že to je rozhodně škoda. Ze začátku chci autorce pochválit celý ten nápad a námět, který byl vážně originální a podle mě na tuhle knihu jen tak po dočtení nezapomenete. Celé to rozdělení země na čtyři části, kterým vládnou čtyři královny, mi přišlo velice zajímavé. Pak je zde však ta detektivní linka, která byla absolutně skvělá! Jakože už z názvu asi poznáte, kam to všechno směřuje, ale to zpracování a rozdělení na více dějových linek bylo absolutně geniální. Je zde spoustu zvratů a já vám garantuji, že tuhle knihu nebudete chtít jen tak odložit, protože prostě budete potřebovat vědět, jak to bude dál. Ke konci jsem už teda měla trochu podezření, které se mi zčásti potvrdilo, ale i tak jsem z toho rozuzlení byla vážně překvapená a nečekala jsem to. Bylo taky super, že knížka není čistě fantasy, ale vyskytovalo se zde i několik sci-fi prvků, což bylo příjemné oživení celého příběhu. Navíc jsem ráda, že je kniha stand-alone, protože se zbytečně netáhla a pořád se tam něco dělo. Jediné, co bych vytkla, je to, že bych možná ocenila, kdyby zde byl více popsán celý ten svět, jeho historie, jak funguje, atd...

vaskajiras
16.01.2021 4 z 5

Ke stylu psaní a některým prvkům světa Quadary bych sice měla nějaké ty výhrady, ale zápletka to docela dobře vynahradila. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu Keralie (ač jsem ji osobně moc nemusela) a z pohledu královen a to, jak nevíme, kdy se vlastně ta časová linka v paláci odehrává, a dozvíme se to až spolu s hlavními hrdiny (a stejně ještě nevíme všechno).

Romantika mezi Keralie a Varinem nebyla neočekávaná, ale celkem hezky tam zapadala a nepůsobilo to uměle.

Musím přiznat, že tahle kniha mě donutila podezírat všechny ze všeho, a přesto jsem neuhodla, jak to je ve skutečnosti. Šokující zvrat dostál svému názvu: šokoval mě :)

Fantasy prvků v tomto příběhu, až na samotný fakt, že se jedná o smyšlený svět, nefigurovalo, ale myslím, že to ničemu nevadí. Označení detektivka mi k tomu sice taky úplně stoprocentně nesedí, ale koneckonců pátráme po vrahovi čtyř královen a na závěr nechybí ani pořádné, troufám si říct "poirotovské" odhalení viníka, takže proč ne?

homosexualita fantasy detektivky pro děti

Astrid Scholte
australská
2020  76%Čtyři mrtvé královny
2021  65%Druhý život

Kniha Čtyři mrtvé královny je v