Záhada sněžné příšery

Záhada sněžné příšery https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27768/zahada-snezne-prisery-27768.jpg 4 76 6

Čtyři kamarádi v akci série

V horském středisku řádí sněžná příšera. Mezi turisty se šíří hrůza a děs. Radost z lyžování vystřídá panika. Kdo se skrývá za bílým přízrakem? Jakmile se parta detektivů vydá po jeho stopách, jeden člen Čtyřky je unesen...

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Rätsel um das Schneemonster , 1993

trudoš
trudoš
27.02.2022 2 z 5

Čekal jsem vzhledem k autorově popularitě něco většího. Thomas Brezina však zcela překračuje hranice reálného, aniž by se občas pozastavil nad těmi nejzákladnějšími prvky – jako že čtveřice dětí jede přes půl Spolkové republiky pro jakousi pochybnou výhru a samozřejmě bez doprovodu rodičů. Nevadí mi, když jsou hrdinové románu prckové, ale pohrát si trochu s uvěřitelnou koncepcí by tvůrce stálo minimum námahy a hned bych k příběhu přistupoval smířlivěji. Tahle spisovatelova neochota něco „vymýšlet“ se pak táhne napříč celou zápletkou, která je díky tomu prostinká i překombinovaná zároveň.
Plusem tak pro mě zůstala pouze čtivost, jež se románu upřít nedá. Od první strany se neustále něco děje a napětí je tolik, že ho dětský čtenář ani nestíhá všechno vnímat. Ovšem slova jedné z postav trefně vystihují podstatu celé knihy: „Jak tak poslouchám váš příběh, zjišťuji, že je celý založen na náhodách." Když čtenáři (ať už velkému či malému) tenhle detail nevadí, je všechno v nejlepším pořádku.

Kuža007
Kuža007
18.11.2018 5 z 5

Tuto kniha jse četl sice jako malý, ale pamatuji si, že to byla z této série moje druhá nejoblíbenější kniha.

tomaserd
tomaserd
24.03.2016 3 z 5

Tato kniha mne moc nebavila ten počítačový démon byl lepší.

sytera
sytera
26.07.2013 3 z 5

Je to první kniha ze série,na začátku se popisuje jak se vlastě dala "Čtyřka" dohromady.Poté se konečně napínavý příběh "rozjede".Moc nás nebavila.

Dep8
Dep8
15.12.2012 4 z 5

Parádní knížka. (Víc říkat nemusím, zajděte do knihovny a přečtěte si ji sami.)

Mike-Lány-88
Mike-Lány-88
23.08.2011 4 z 5

Podle děje na začátku je to asi první knížka této série. A jaké série......Brezina píše pěkné knížky,to se musí nechat. :-)