Čtyři dohody – Pracovní kniha

Čtyři dohody – Pracovní kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26516/bmid_ctyri-dohody-pracovni-kniha-g7f-26516.jpg 4 53 14

Čtyři dohody seznámily čtenáře s jednoduchým, ale mocným kódem chování, které vám pomůže dosáhnout osobní svobodu a opravdové štěstí. Tato další kniha vás dovede ještě dál na cestě k obnovení vědomí a moudrosti vašeho autentického já. Knihu si musí přečíst nejen ti, kterým se líbila Miguelova první kniha, ale také ti, kteří se chtějí zbavit utrpení a kteří chtějí žít v přirozeném lidském stavu: štěstí.... celý text

Duchovní literatura New Age Literatura naučná
Vydáno: , Pragma

The Four Agreement - Companion Book , 1999

Luigi1
07.11.2023 5 z 5

Jsem přesvědčen,že díky 4 dohodám lze svůj život o hodne zlepšit

li-li-nka
07.01.2023 5 z 5

Nejrpv jsem si myslela, ze knizka bude o praci, vztazich na pracovistich a podobne. Az pozdeji me doslo, ze je myslena jako pracovni, jelikoz s ni pracujeme.

Planuji precist do budoucna znova, jeste tento rok, nebo knizku jsem cetla hlavne v autobuse z/do prace. Takze jsem si z ni moc nevypisovala.

Ale ctyri dohody mam napsany na papirku od cetby teto knihy vedle postele. A kdyz me nekdo napise neco zpravou na mobil, s cim ja nesouhlasim, ale vim ze kdyz na to budu reagovat tak to vyvola hadku a nedorozumeni. Tak si vzdy na tyto dohody vzpomenu, nebo se na ne podivam a prectu si je pekne nahlas. Pomaha to!

citronekodvedle
16.04.2022 5 z 5

Praktické knihy jsou prostě nejlepší a tahle je jedna z nejlepších. Může vám změnit život.

Maky1505
29.01.2022 4 z 5

Skvělá knížka díky které se člověk může změnit, může změnit pohled na svět a lidi kolem.

Marekh
19.07.2020 5 z 5

Knihu mi poslala Martina Zrubcová (v Databázi knih má profil Mandalka74). Děkuji za knihu. V minulosti jsem přečetl knihu ČTYŘI DOHODY, která se mi líbila a po nějakém čase jsem se pustil také do této knihy – ČTYŘI DOHODY – PRACOVNÍ KNIHA. Myslím si, že pokud by se člověk řídil těmito dohodami, tak by se mu žilo lépe, vyvaroval by se různým trápením a nepříjemnostem. Knihu hodnotím na 100 %.

Kniha má 3 části: Vědomí, Transformace a ve třetím díle se nachází Rozhovor s donem Miguelem a Pravdivé příběhy o vědomí a transformaci. V závěru knihy se nachází STRUČNÝ SLOVNÍČEK. V knize se vyskytují také praktické úkoly včetně otázek, na které si má čtenář odpovědět a nejlépe by bylo, kdyby si je zapsal do sešitu. Já jsem si otázky nezapisoval, jen letmo jsem se nad nimi zamyslel. Kniha byla celkově pro mě srozumitelná, v knize autor používá například pojem PARAZIT. V této souvislosti mne napadlo, že mne tento PARAZIT také někdy ovládá. Mám tím na mysli myšlenky, které mi našeptává jemným hláskem, které bych mohl zrealizovat v praxi. Určitě se tomu nesmím poddat a také ostatní čtenáři, kteří to mohou pociťovat obdobně jako já. V knize autor také pracuje s pojmy ZÁKONÍK, SOUDCE, OBĚŤ a dalšími pojmy.

Myslím si, že pokud se čtenářům líbila kniha ČTYŘI DOHODY, určitě si mohou přečíst také tuto knihu, která je rozšířením této knihy. Časem bych si chtěl přečíst také knihu PÁTÁ DOHODA.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Naše představa dokonalosti je hlavním důvodem, proč odmítáme sami sebe; proto nepřijímáme sami sebe takové, jací jsme, a proto nepřijímáme ani ostatní lidi takové, jací jsou.

Bauriska
03.07.2020 3 z 5

Ta kniha je výborná, ve své podstatě. A dokáže silně ovlivnit. Protože pokud si z ní člověk vezme alespoň zlomek, je to dobrý kus k lepšímu životu.
Popravdě, čistě podle obálky bych si ji nevybrala. Nelíbí se mi.Ovšem ne nadarmo se říká: ,,Nesuď knihu podle obalu". Základní principy knihy (nehřeš slovem, neber si nic osobně, nevytvářej si žádné domněnky, dělej vše tak, jak nejlépe dovedeš) mají hloubku a v dnešní době jsou dost aktuální.

Nicméně ta teoretická část se mi četla o dost obtížněji než část praktická.

Sova15
03.05.2020 5 z 5

Pracovním sešitem jsem si připomněla Čtyři dohody. Protože jsem měla knížku půjčenou u knihovny, vypisovala jsem si úryvky. Stále mi jich přibývalo. Teď ještě vše převést do praxe. Nejde to najednou, ale víc o svých slovech přemýšlím a snad i víc mlčím. Snažím se vyhýbat se "kafrání" v zaměstnání, doufám, že vydržím a prohloubím nové návyky.

666Jitka
01.03.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte a je tam spousta skvělých myšlenek a "návodů", jak se může člověk vypořádat sám se sebou i s ostatními tak, aby byl spokojenější a šťastnější. Otázka je, jak uplatnit tyto rady v praxi a jak podle nich žít - na 100% to asi jen tak někdo nezvládne. Nicméně si myslím, že lze díky 4 dohodám svůj život i tak o hodně zlepšit ...

helmiczka
15.09.2019 2 z 5

Ako som bol zo 4 dohôd nadšený, tak z tohto skôr sklamaný :(

helkol
02.09.2016 4 z 5

Fajn kniha, pokud za sebou máte 4 dohody a chcete si trochu osvěžit paměť a připomenout si určité věci.

Papik.21
10.01.2016 3 z 5

Popsané čtyři dohody mi přinesly určité po(na)učení. Myslím si, že každý čtenář si z této knihy - buď jen malou či větší část - odnese. Některé pasáže mi však připadaly zbytečně zdlouhavé a v porovnání s jinými autory, kteří se zabývají podobnou tématikou, byla tato kniha pro mne spíš průměrem.

Eldar80
27.12.2014 3 z 5

Ruiz zde dále rozvádí své čtyři dohody a nabízí návod jak s nimi lépe pracovat pomocí pracovního sešitu a předkládá různé úlohy, které pomohou ujasnit si věci v našem životě. Kniha je tak jen pro ty, které Čtyři dohody zaujaly a chápou jejich užitečnost v životě. Komu se Čtyři dohody nelíbily, neosloví ho ani tohle. Je lepší si nejdříve přečíst Čtyři dohody, protože bez jejich hlubší znalosti bude tahle kniha vyznívat poněkud vágně. Přestože kniha nepřináší téměř nic nového, sděluje jak řešit různé životní situace s pomocí čtyř dohod a může tak být užitečná pro ty, kteří se ve čtyřech dohodách poněkud ztrácí. Při čtení též uvidíme jak skutečné přijetí nových dohod může změnit náš život. Uvedené úlohy jsem neprováděl, protože Čtyři dohody nevnímám jako pro mě významnou praxi, ale spíš jako další inspiraci v duchovní oblasti. Je zde ještě více než v základní knize vidět, že tato nauka je velmi jednoduchá, ale to je zároveň její síla i slabost. Teorie čtyřech dohod je velmi prostá, ale jejich uvedení do života značně náročné, protože je nezbytné mít čtyři dohody neustále na mysli. Kvůli absenci metod vědoucích k přítomnému a bdělému vědomí dávám pouze 65%.

Elbereth13
15.10.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila v antikvariátu omylem, ale jelikož mi Čtyři dohody ovlivnily život, tak jsem ji tam nemohla nechat. Včera jsem měla den volna a tak jsem ji přečetl na jeden nádech. Ještě, že jsem doma měla ze svých studentských let prázdné sešity, abych si hned mohla vypracovat praktická cvíča. Mohu doporučit všem :)

Danafantom
18.09.2013 4 z 5

Název pracovní se mi k této knize nehodí. Myslím si, že nejde sednout ke stolu a sepsat nějaká svá přesvědčení, alespoň mně to nejde. Čtyři dohody je třeba mít na paměti "za pochodu", hlídat si podle nich své myšlenky. Pracovní kniha to za nás neudělá. I tak je to inspirativní čtení.

Autoři knihy

Don Miguel Ruiz (p)