Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342358/ctyri-dohody-kniha-moudrosti-staryc-iel-342358.jpg 4 2856 477

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

teeyinka
teeyinka
09.09.2016 3 z 5

Čekala jsem více. Možná jsem nebyla naladěná na správnou vlnu, těžko říct.

lenka70
lenka70
06.09.2016

Perfektní a hlavně motivační knížka!.....Jen se jí v klidu poddejte.....

Aroucaria
Aroucaria
06.09.2016 4 z 5

Tolik jsem o knize slyšela ... Chtěla jsem změnu, hledala jí zde, někdy těžce, nedocvakávalo mi to. Ale pak jsem to pochopila. Jenže?! Jsem hodná holka se svědomím a co si s tím teď počít? Vždyť dělám, jak nejlépe umím! Tak proč to ty lidi kolem nechápou?

Klarka0123
Klarka0123
31.08.2016 5 z 5

Čtyři dohody=(Čtyři myšlenky),které když se naučíte praktikovat vám změní život
nesmírně nádherná kniha plná mouder..
Jestliže nebudeme zneužívat slova,brát si všechno osobně a vytvářet domněnky a jestliže uděláme vždy vše, jak nejlépe dovedeme,pak povedeme krásný život :-)
z knihy jsem opravdu hltala každé slovo :-)

77michaela77
77michaela77
23.08.2016 1 z 5

Knihu jsem dočetla jen abych s čistým svědomím mohla napsat komentář. Vážně jsem myslela, že se mi knížka bude líbit.. No, nehledě na to, že jako student psychologie jsem se někdy musela vážně smát mi přijde, že se kniha ani dobře nečte, ani neutíká i přesto, že je krátká. Určité věty se opakují stále dokola, někde mi kniha nedává význam vůbec a největší sranda? Ochočujeme si děti :) Toť asi vše, nikdy víc..

KočkomilkaJana
KočkomilkaJana
22.08.2016 1 z 5

Snažila jsem se knihu číst bez předsudků. Ale bohužel bezúspěšně. Od prvních řádků jsem měla tendence s knihou mrštit někam daleko. Knihy miluji a zásadně s nimi neházím!

Je to kniha, která abslutně popírá psychologické, archeologické a etiologické nejen výzkumy, ale i skutečnosti. Pokud bych na knihu nahlížela z pedagogického hlediska nebo jako rodič - musela bych své dítě odložit do babyboxu nebo bych z něj jako učitelka vychovala nového Stalina a Hitlera. Byli to velicí muži, ale velikost není vždy spojována jen s pozitivními vlivy.

Je to new age bulshit. Když už v té hromadě informací, která jsou na čtenáře sunuta bez nějakých pravidel slušného chování (ano, je to čistě marketingová, sektová, ovládácí změť textu), najdete informaci, která úplným zázrkem dává smysl, pochází od Eriksna nebo někoho jiného, kdo alespoň respektoval čtenáře jako člověka a ne jako prostodchou, tupou a prázdnou nádobu, kterou je třeba naplnit "něčím" ...

Na druhou stranu to není tak hrozné jako Trhák od Čmolíka a je to krátké. Jsem nakonec ráda, že jsem knihu přečetla, nebo´t alespoň vím, co si myslet o lidech, kteří ji budou s vášní v hlase a jiskrami v očích vychvalovat.

veronika97
veronika97
15.08.2016 1 z 5

Porod. Tak bych asi knihu shrnula...
Přestože nemám ráda knihy které radí, jak se máme chovat, abychom byli lepším člověkem, na doporučení dobrého přítele jsem si ji přeci jen přečetla.
Nevím jestli je to tím nesympatickým způsobem psaní..prostě snad nejhorší kniha, co jsem četla.
Autor si asi myslel, že když vytrhne hlavní myšlenky různých antických filozofů a obalí je vlastními mnohdy nesrozumitelným bláboly, uspěje. No očividně u některých uspěl. U mě ale tedy ani zdaleka.
Pravděpodobně promluvim příteli do duše!

Jedna hvězdička za to, že je kniha aspoň krátká.

Turante
Turante
15.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která vám pomůže otevřít oči a žít tak, jak máte, tedy být svobodní :-)

chandel
chandel
07.08.2016 5 z 5

Kniha me donutila zamyslet se nad hodně věcmi. Změnila můj pohled na všechno,především hodně problémů zmizelo a všechno je tak nějak lepší:)) rozhodne by si ji měl přečíst každý!:)

Pájuš
Pájuš
30.07.2016 3 z 5

Upřímně? Čekala jsem trochu víc. Jako celek je kniha velmi vyvedená, dělá obrovský dojem. Když se zanoříte do obsahu- má svá silná, ale bohužel i slabá místa. Občas jsem se nudila a vadilo mi, že se některé myšlenky a hlavní pasáže se opakují. Nicméně je to dobrá kniha, kterou by si měl přečíst každý z nás. Vychází z prostých věcí, které lidi odhodili na posadí svých "cool" moderních priorit. Opravdu mě donutila se zamyslet i přesto, že myšlenky Dona Miguela mi nepřišly nějak nové či objevne.

Feferka
Feferka
30.07.2016 5 z 5

K této knize mě přivědlo skvělé divadelní zpracování Čtyř dohod Jaroslavem Duškem. Bylo vtipné a v mnoha směrech inspirující. Samotnou knihu bych však hodnotila o něco hůře.

sinfulka
sinfulka
29.07.2016 3 z 5

Nic nového pod sluncem. Na to, jak o knize všichni básní, to žádnej převrat není. Prostě všechno co všichni víme, jen se tím neřídíme..

Alma5
Alma5
22.07.2016 4 z 5

Prostě těmto jihoamerickým autorům nemůžu přijít na chuť. Hlavní myšlenky v knize - tedy "dohody" se mi líbí a jejich využití je určitě prospěšné. Ale jsou uvedeny už na záložce knihy a možná by stačilo přečíst jenom to. Uvnitř jsou akorát obaleny pro mně většinou nesrozumitelným a podivným výkladem.

Petula19
Petula19
11.07.2016 5 z 5

Tato kniha nepřínáší návod na šťastný život, jak možná mnozí očekávají. Mně ale otevřela oči. Něco si z ní vezmu, něco ne. Každopádně ale stojí za přečtení.

barbora4132
barbora4132
10.07.2016

Knihu jsem dostala jako dárek, který se dá využít velmi rozmanitými způsoby - můžete s ní podložit kratší nohu od stolu nebo si třeba zatopit v kamnech. Pokud si jí budete chtít přece jen přečíst, připravte se, že zde najdete spoustu zajímavých a líbivých frází, s kterými se snadno ztotožníte. Tyto fráze však dohromady nedávají žádný smysl, jsou plné protimluvů a nelogických argumentů.
Už jen to, že kniha z podstaty nabádá, aby člověk nevěřil ničemu a nikomu kromě sebe, je jasným metodologickým přešlapem. Jak potom chce autor, abychom věřili obsahu samotné knihy a moudrosti starých toltéků, když se máme vlastně osvobodit od kulturních a náboženských předsudků?
Nejhorší ze všeho je, že na základě líbivých myšlenek autor podsouvá životní postoj, který je pro člověka i společnost přímo škodlivý. Jak už to bylo zmíněno v jiných příspěvcích, kniha nabádá k nekritickému egocentrismu a lhostejnosti k druhým lidem i společnosti. Autorovým ideálem je svět, ve kterém se lidé chovají po vzoru dvouletých dětí. Svět, ve kterém si každý dělá, co on uzná za nejlepší bez ohledu na druhé i na hlas svého svědomí. Takový svět se ale brzy stane pravým peklem na zemi.
Tak jako tak, kniha nepřináší nic originálního. Když si budu chtít přečíst některé z podobných myšlenek a mít u toho opravdu literární zážitek, raději strávím večer s Whitmanem nebo Emersonem.
Zkrátka řečeno - zas jeden z podařených marketingových tahů. Bohužel za cenu výdělku se hazarduje s důvěřivostí méně kritických čtenářů. Každého chraň jejich Soudce od toho, aby jim takový odpad zamotal někdy hlavu.

Romanka89
Romanka89
04.07.2016 1 z 5

Slyšela jsem o této knize mnohé, tak jsem se k ní nakonec taky ze zvědavosti dostala. Ale musím říci, že asi nejsem ten správný typ čtenáře na takovou literaturu. Myšlenky a rady pro život v ní řečené mi nepřijdou převratné ani nové, jsou to věci, které tak nějak všichni víme a známe, byť se podle nich neřídíme. Když si budu chtít přečíst něco o životě sáhnu spíš po nějaké klasické filosofii. Komentář yenda1 - souhlasím. Podle mě velmi přeceňovaná kniha.

Čtenářská výzva 2016: Kniha doporučená kamarádem.

wesulle
wesulle
26.06.2016 3 z 5

Moc mě nenadchla. Raději mám verzi od Jaroslava Duška.

hana1984
hana1984
25.06.2016

já nevím,nějak mě to neuchvátilo

_INCOGNITO_
_INCOGNITO_
08.06.2016 4 z 5

Mohu vrele doporucit. Kniha ma svuj puvab uz v samotne prezentaci jistych privilegovanych myslenek, ale nejvice me zasahlo 'kourove zrcadlo'. Pak uz byla cetba sama o sobe jako osvezeni ranni rosou..

Tapina59
Tapina59
30.05.2016

Myslím, že čtyřicet let totalitního režimu se podepsalo nepříznivě na spoustě lidí, tahle kniha nemá chybu a kdybychom se podle ní chovali, ušetřili bychom si hodně nepříjemných chvilek života. Jaroslav Dušek ji dokáže navíc vysvětlit velmi populárně. Můj názor, který nikomu nevnucuji.