Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/bmid_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 4 2863 478

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

iveta3867
14.04.2021 3 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto knihu poslouchala ve formátu audio, nevím, zda bych ji neodložila v knižní podobě, některé věci na mě asi byly moc eso :).. ale poslouchalo se to cestou autem docela příjemně..

Cress
13.04.2021 3 z 5

3,5*
Seberozvojové knihy moc nečtu a k této jsem se dostala díky book clubu. Sama bych po ní nesáhla, ale jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. I když je velmi krátká, není to čtení na jeden večer. Spíš si každý den přečtete pár stran a pak nad ní ještě dlouho přemýšlíte. Moc doporučuju.

DYRKA98
05.04.2021 5 z 5

Kniha čtyři dohody je báječná! Velmi inspirující a (z mého úhlu pohledu) jednoduše napsaná kniha, u které pochopí poselství i dětský čtenář. Krásné poselství lemují nádherné ilustrace :).

Enxinka
23.03.2021 5 z 5

Neuveritelne krasna a jednoduse popsana cesta do principu lidskeho mysleni a zdrave sebelasky. Nemusi oslovit vsechny, osobne kdybych knihu cetla pred 5 lety, odlozim ji a budu jen kroutit hlavou. Domnivam se, ze kazdy z nas se drive ci pozdeji dostane do bodu, kdy mu cervicek v hlave zacne nahlodavat, zda je nas zivot a jeho tempo udavane kymkoliv okolo nas (bez moznosti nasi volby) skutecne tak uspokojivy, jak se mnohdy snazime sami sobe namluvit. A verim, ze presne v ten moment si clovek najde cestu k moudrosti starych Tolteku, kterou nelze poprit.

Danago
03.03.2021 5 z 5

1. Nehřešte slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Dělejte všechno tak, jak nejlépe dovedete
Knihu jsem četla i poslouchala. V audio verzi , kterou čte Jaroslav Dušek jsem knihu pochopila mnohem lépe.
Myslím, že jsou to skvělé dohody a moc dobrá kniha . Určitě může mnoha lidem pomoci. Je ale třeba si tyto dohody často připomínat, případně si knihu přečíst nebo poslechnout vícekrát . Není lehké tyto dohody dodržovat, ale kniha vám dává mnoho prostoru.
MOC DOPORUČUJI.

Ryšava
25.02.2021 4 z 5

Dobrá kniha. Četla jsem ji i poslouchala. K téhle knize se ráda vracím. Hlavně, když mám špatné období a tvořím si v hlavě moc předsudků. Takhle kniha mě vždy postaví zpátky na zem.

Ryšava
25.02.2021 4 z 5

Dagi111
20.02.2021 odpad!

Kniha jisťe, najde své zastánce. Já jím nejsem.

Marianna496
19.02.2021 4 z 5

Kniha príjemná -motivujúca.4 dohody sú štyri rady pre život.Mňa najviac oslovila tretia - NEVYTVÁRAJTE SI DOMNIENKY .Ku koncu kniha skĺzla do neuverenia - napr.:Už len samo dýchanie úplne stačí na to,aby sme boli šťastní ...ale ktovie v čase covidu je možné aj toto.Doporučujem.

dohnálci
19.02.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem četla před cca 15 lety. Začátek mi přišel dobrý a zbytek jako opakující se omáčka. Tentokrát jsme zvolila audioknihu čtenou panem Duškem a to byl opravdu nesrovnatelný zážitek.
Jednak jsem starší a dokáži si z poslání toltéků více vzít a v podání audio je to prostě za plný počet hvězd.

Artep071
31.01.2021 4 z 5

trochu zdlouhavé , ale zaujalo mě to .... dávám 4*

MagdaFish
24.01.2021 4 z 5

Čtyři dohody patří dle mého názoru mezi to lepší, co lze v rámci duchovní a motivační literatury nalézt. Myšlenky, které autor předkládá jsou jednoduché a člověk nemusí sedět x hodin denně v lotosu, aby dosáhl výsledku. K tomu připočtěte popularitu, kterou v našich krajích téhle útlé knížečce zajistila divadelní adaptace a fanoušky můžete přehrabovat vidlema. :-)
Ale proč ne. Na začátek duchovní cesty je to určitě přijatelné.

Hondzik
23.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem již dvakrát poslouchal v podání Jaroslava Duška, ale nemohl jsem si odpustit ji i sám přečíst. Je to jedna z prvních knih o osobním růstu, kterou jsem slysel/četl a hodně mi dala, byl jsem vždy hodně domýšliví a vztahovačný a troufám si říci, že mě tato kniha posunula o velký kus dopředu, kdo nečetl vřele doporučuji

Rudolf14
27.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Veřím, že si každý člověk v knize najde něco pro sebe :)

Lea_41
20.12.2020 5 z 5

Tato kniha mi velmi pomohla. Přečtu si ji určitě až budu starší znovu. Děkuji

Peter74
13.12.2020 5 z 5

Čítal som ju pomaly a zretelne, Otvorila vo mne niečo nové, a zároveň upokojila od starosti.
Odporúčam ju každému,

ziriant
01.11.2020 3 z 5

Nikdy jsem neměla ráda motivační knihy, duchovní literaturu či jak to označit. Nicméně v poslední době k tomuto "žánru" přistupuju s větším pochopením a tak jsem dala i na jedno zaslechnuté doporučení této knihy. Možná jsem ještě nedospěla do stadia dostatečné otevřenosti, ale stejně musím říci, že mě kniha příliš nenadchla. Na jednu stranu musím pochválit grafické ztvárnění, na druhou stranu musím naopak říci, že mě to spíše odrazovalo, jelikož zastávám názor, že síla má být ve slovech (jak koneckonců říká i sám autor) a cokoli okolo je spíše na obtíž a působí rušivě. I když zase chápu, že spousta čtenářů přiláká spíše tato grafika, než kdyby se jednalo o knihu černobílou, o poloviční tloušťce a s menším písmem (jak bych to uvítala já). Pokud jde o moudra uvedená v knize (a budu-li to chtít zestručnit), s některými souhlasím, s některými nesouhlasím, některá nejspíš nechápu. Uvítala bych text klidně rozšířit, lépe strukturovat a možná trochu (opravdu, trochu) zodbornět (takto mi to trochu zní jako "jedna paní povídala"), doplnit více názorných příkladů pro představivost a to právě proto, aby nebyly uvedené Dohody špatně pochopeny. Text mi dal i něco k zamyšlení, ale brala bych to spíše jako první pracovní verzi, kterou by chtělo rozšířit a zdokonalit. Jistě, o velkých věcech většinou netřeba psát velká a zdlouhavá odborná pojednání, v zásadě jsou rady pro šťastný život jednoduché, jen zatraceně složitě zabudovávatelné do vlastní praxe. Ale to bychom potom mohli říci, že už není třeba psát na toto téma žádné knihy. Proto, když už se chceme ve svém díle těmto věcem věnovat a snažit se lidem předat takto kus sebe, svých zkušeností, chtělo by to dle mého ještě trochu jinou formu. Ač je jasné, že co nesedne jednomu, sedne jinému.

Karoli282
31.10.2020 4 z 5

Během čtení této knihy jsem cítila vnitřní klid. Určitě si z ní mnoho věcí odnáším i do života. Jen si myslím, že ne vším, co stálo v této knize, se dá doopravdy plně řídit.

kytikyti
29.10.2020 5 z 5

Opravdu uzasna kniha. Nejlepe precist podruhe se zvyraznovacem v ruce.

béčko
24.10.2020 3 z 5

Najdou se hlubokomyslné myšlenky spjaté s mým myšlením. Ale najdou se také jen zajímavé strany s nádhernou ilustrací a nic více. (Ani méně)

Indiáni Mexiko rozvoj osobnosti, osobní rozvoj životní styl Toltékové

Don Miguel Ruiz (p)