Čtyři dohody

Čtyři dohody https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174299/bmid_ctyri-dohody-174299.jpg 4 2856 477

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

attila1
attila1
05.11.2021 4 z 5

Čtu si v ní opakovaně, někdy sem tam dle nálady a potřeby.

Drolreich
Drolreich
03.11.2021 odpad!

Tuto věc jsem kdysi dostal darem a rozhodně nepřežije příští stěhování. Celé je to, jak se ukázalo, jenom snůška výmyslů autora, která nemá nic společného s původními obyvateli Středni a Jižní Ameriky. Je to doslova urážka těchto bohatých kultur, plivanec do tváře. Koherence idejí nula, hlavně, aby to znělo hezky a podbízivě. Korunu tomu pak nasazují šarlatáni typu Dušek, kteří tyto bludy šíří. Hanba!

brunettlibrary
brunettlibrary
26.10.2021 4 z 5

Doporučuji knihu přečíst! Důležité myšlenky, čtivý slovosled a krásná grafika.

Stephaniee
Stephaniee
22.10.2021 4 z 5

Tuto knížku jsem si dávkovala. Četla jsem ji nějakou dobu a po částech a po každé kapitole, kterou jsem si přečetla, jsem se cítila uvědoměle. Jen škoda, že mi to moc dlouho nevydrželo. Každopádně hezké myšlenky a za přečtení to rozhodně stojí.

leny.wood
leny.wood
21.10.2021 1 z 5

Základní myšlenky jsou super. A to je tak všechno. Za mě to autor bere ze špatného konce. Ochočování, soudce, oběť? To jako vážně? Ne, takhle Vesmír a vnímání sebe sama skutečně nefunguje.

kiki11
kiki11
08.10.2021 5 z 5

Moje první kniha o osobním rozvoji. V poslední době jsem zažívala dost těžké a psychicky náročné situace a potřebovala jsem nějaké to nakopnutí, takže jsem sáhla po dosud mnou neprobádaném žánru. A jsem nadšená!

Tolik moudrých a motivujících myšlenek v tak útlé knížce. Zvedla mi náladu a ukázala jiný pohled na svět, který moc ráda zkusím aplikovat v běžném životě. Čtení jsem si neskutečně užívala, bylo to takové milé a příjemné pohlazení po duši. Určitě se k ní moc ráda vrátím až mi bude zase těžko.

mythos91
mythos91
16.09.2021 5 z 5

Od tohoto autora jsem už několik knih přečetl, ale tahle se mi do ruky dostala až nyní. Viděl jsem dříve jako jiní divadelní prezentaci od Jardy Duška. Knihu považuji za „povinou četbu“ z knih o seberozvoji. Jednoduše napsané a snadno pochopitelné, nicméně velmi poučné. Styl autora mi prostě sedí a tudíž mě jeho knihy obohacují.

Ďumbierka
Ďumbierka
17.08.2021 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila a rada sa k výpiskom a sebou zvýrazneným častiam v knihe budem vracať.

Mnoho myšlienok v knihe je krásnych, pravdivých a keď budeme minimálne so slovom narábať vedome, bude to skvelé.

Ak vás kniha láka, prečítajte si ju a uvidíte. Ak sa vám zdá divná, odložte ju. Ak ju nechcete čítať, nečítajte ju. Každý má možnosť voľby.

Nejaké výpisky z knihy:

”Slovo je sila.

Slovo je najmocnejší nástroj, ktorý človek má.

Aj jedno slovo je také mocné, že dokáže zmeniť život alebo zničiť životy miliónov ľudí.

Slovo je čisté kúzlo - najmocnejší dar, ktorý ako ľudia máme - a my ho používame proti sebe.”
“Keď si beriete veci osobne, cítite sa urazení a vaša reakcia je brániť svoje presvedčenia a vytvárať konflikty.
Urobíte z komára slona, pretože máte potrebu mať pravdu a dokázať, že všetci ostatní sa mýlia. Veľmi sa usilujete dokázať svoju pravdu tým, že im vyjadríte svoje názory.

Neberte si nič osobne.
Nikdy nezodpovedáte za činy iných, zodpovedáte iba sami za seba.”
“Všetky smútky a drámy, ktoré ste vo svojom živote zažili, spočívajú vo vytváraní domnienok a v braní si vecí osobne.

Je vždy lepšie pýtať sa, než vytvárať si domnienky, pretože domnienky nás predurčujú na utrpenie.”
“Nie si tu preto, aby si obetoval svoju radosť alebo život. Si tu preto, aby si žil a bol šťastný a miloval.

Keď vždy robíte všetko najlepšie, ako viete, konáte. Robiť veci najlepšie, ako viete, znamená konať preto, že to máte radi, a nie preto, že čakáte odmenu.”

HellFire121
HellFire121
15.08.2021 5 z 5

Čtyři dohody rozhodně nejsou pro každého, protože pro jejich pochopení je nezbytné dosáhnout určité úrovně vědomí a najít jisté porozumění světa. Samozřejmě netvrdím, že je dokonalá, nebo že se podle ní má (nebo dokáže) někdo řídit. Osobně jsem s ní zažil krásné chvíle, ale jelikož jsem člověk, který neustále rád objevuje a zkouší něco nového, zapamatoval jsem si jen úplné základy a samotné dohody nijak nedodržuji. Přesto bych knihu doporučil každému. Velmi zajímavé je vrátit se k ní po letech a studovat svůj posun.

abcd191
abcd191
09.08.2021 2 z 5

Jako jo...takový malý návod jak se stát asociálem a neobjektivním sobcem. Jinak fajn čtení, pro pobavení ok.

afinabul
afinabul
06.08.2021 1 z 5

Kua čo je toto? To akože Toltékovia stromy neobjímali? Maličký narcismus prerastajúci do ega. Aj Ja Vám chcem zle!

Waldhans
Waldhans
05.08.2021 4 z 5

O Čtyřech dohodách jsem poprvé slyšel z videí na youtube v podání českého herce Duška a už tehdy mě moudrost Čtyř dohod uchvátila. O pár let později se mi do rukou dostalo i knižní vydání a musím uznat fakt, že po duchovní stránce je to jedno z nejlepších děl, jaké jsem kdy četl.

Knihu doporučuji každému, kdo má zájem se vzdělávat a posouvat svůj charakter tím správným směrem.

..a vlastně bych tuhle knihu nejraději doporučil ÚPLNĚ VŠEM, protože kdyby se každý člověk na světě snažil dodržovat alespoň jednu z těchto čtyř dohod, svět by byl ihned o něco krásnějším místem :-)

kkubinova
kkubinova
12.07.2021 5 z 5

Úžasná kniha, zavedla bych ji do povinné četby. Určitě se k ní ještě vrátím.

tereza8
tereza8
11.07.2021 5 z 5

Pro mě osobně taková malá “osobní bible a povinná četba”. Moc ráda se k ní vracím, krásná knížka.

weryk
weryk
31.05.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha. Mám ji doma několik let a přečetla jsem si jí až teď. Četla jsem složitější duchovní a seberozvijejici literaturu, ale tohle mi přijde jako takový základ a jednoduše napsaný. Kdyby se člověk tímhle opravdu řídil, tak je život nádherný.
Ještě dodám, že jsem se s obsahem knihy nejprve seznámila díky vtipnému divadelnímu představení Jaroslava Duška na YouTube (a od té doby také sleduji jeho přednášky se zajímavými hosty). Tenkrát kvůli stresu že školy mi to neskutečně psychicky pomáhalo, takže doporučuju shlédnout i představení, tam je to krásně prezentováno a člověk si uvědomí, že se mnohdy trápí a stresuje kvůli nesmyslům.

kate9326
kate9326
27.05.2021 4 z 5

Někdy poněkud zjednodušené, hlubokou filozofii nečekejte...
čte se dobře a je to i vtipné....souhlasit ale se vším nejde...
prostě oddechovka...

JaroslavaB.69
JaroslavaB.69
26.05.2021 5 z 5

Mám ji stále již roky na nočním stolku.

Little.deer
Little.deer
20.05.2021 4 z 5

Já už bych to dneska asi nečetla, ale když jsem si se sebou "v mládí" nevěděla rady, tak mi to pomohlo...

Eliška680
Eliška680
09.05.2021 5 z 5

Úžasná knížka, ke které se stále vracím.

iveta3867
iveta3867
14.04.2021 3 z 5

Jsem ráda, že jsem tuto knihu poslouchala ve formátu audio, nevím, zda bych ji neodložila v knižní podobě, některé věci na mě asi byly moc eso :).. ale poslouchalo se to cestou autem docela příjemně..