Čtyři dohody

Čtyři dohody https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174299/bmid_ctyri-dohody-174299.jpg 4 2856 477

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

Darin-a
Darin-a
19.09.2015 2 z 5

Knížka špatná.Špatně napsaná. Vlastně nijak napsaná.Ta poselství mají určitě něco do sebe, ale srozumitelně zformulovaná na jednu stranu A4 by úplně stačila. A fungovala.

Poselství standardní dle "new age" filozofie, která přišla do módy. (Je to jako kyvadlo-bezuzdný materialismus-bezduzdné duchovno-materialismus-duchovno atd. atd. samý extrém, žádný střed). Nicméně dají se z ní určitě čerpat podněty k zamyšlení, které převedeny do praxe podstatně zlepší lidskou komunikaci.

Věra71
Věra71
08.09.2015

Musím přiznat,že tato kniha mě vůbec neoslovila.Půjčila mi ji kamarádka s tím, že jí velice pomohla......nechápala jsem v čem jí asi tak mohla pomoci? A pak jsem viděla divadelní zpracování v podání Jaroslava Duška. Byla jsem nadšená.Vřele doporučuji. :-)

Amiran
Amiran
17.07.2015 4 z 5

Jde o úplně jiné knihy z oblasti esoteriky, než jaké jsem kdy viděla nebo četla... Hodně mě potěšilo, že autor bral vše úplně s nadhledem a nepředstavil nám "návod", jak žít, ale jak si svůj život tvoříme sami úplně tím nejzákladnějším... Jsem vděčná, že jsem na tuto knihu narazila. :)

bzung
bzung
13.07.2015 4 z 5

Ba, ba, je to pravda. Nepomlouvat, nedrbat, nestěžovat si. Vyzkoušel jsem, a najednou jsme na zastávce při cestě do práce stáli v tichu :)
Hluboké myšlenky, v kterých se najdete, a na zasetí jejich semínek, a zamyšlení se nad sebou, je kniha obsahem i délkou ideální. Na každém už pak je, co z toho vyklíčí.

luciefeix
luciefeix
09.07.2015 4 z 5

Kniha přínáší mnoho užitečných rad do života , dobře čtivě napsané , kdyby se tim všichni řídili bylo by mnoho věcí jednoduších

SamDarkness
SamDarkness
29.06.2015 3 z 5

Musím uznat, že některé pasáže knihy byly vskutku zajímavé a dá se z toho vytáhnout to, co člověk v dané situaci potřebuje.
Ovšem, zdá se mi, že je tam všechno omíláno dokola. Občas jsem se i u čtení nudila, nedá se říci, že by mne nějak extra zaujala. Jinak dá se říci v podstatě nuda. Nuda. nuda.
Ale jak pravý dohoda - nebudu hřešit slovem, ale asi za to půjdu do pekla - (které je vlastně všude kolem nás, takže žádný problém :D)

kika 13
kika 13
26.06.2015 5 z 5

Prostě tak žít.
Malá knížka,ale plná moudrých myšlenek.
Žijme podle toho a více přemýšlejme jak a proč se chováme.

IŠ
17.06.2015 3 z 5

Kniha má krásné provedení. Pokud máte rádi ilustrace a barvičky srdce vám bude radostí plesat. Stačil byl jeden list. Jeden list a na něj napsat čtyři dohody. Přečíst si je a přijmout je za své asi není tak těžké. Žít je - to už je horší. V některých okamžicích mi kniha připomíná motivační literaturu obchodníka MLM. Ale asi tomu rozumím. Je čtenář, kterému stačí si přečíst jednou, dvakrát... a pak je čtenář, kterému "duchovní dril" prospívá. Pokud se oprostím od formy sdělení, tak obsah má svou moudrost.

cepice
cepice
19.05.2015 odpad!

neustálá opakovačka a sáhodlouhá nuda!

Jolanka
Jolanka
18.05.2015 5 z 5

Knížka, kterou by si měli přečíst všichni a hlavně se tím řídit - hned by bylo na světe líp ....
Ty hlavní čtyři myšlenky = rady jsou opravdové, faktické, skutečné .... Já je mám v hlavě stále. Opakuji si je ..... Doporučuji

Peti
Peti
02.05.2015

Všichni o tom mluví, nejenom o knize, ale i o představení od Duška, a tak když jsem tu na Šumavě objevila Čtyři dohody v knihovně, řekla jsem si, že ji taky přečtu. No, abych byla upřímná, kniha mě vůbec neoslovila, asi by mi stačilo přečíst si nadpisy a pak se nad obsahem zamyslet. Některé příběhy mi přišly až příliš přitažené za vlasy, i bych nad nimi dokázala nesouhlasně polemizovat. Pro mě osobně zbytečné čtení.

812kopretina
812kopretina
29.04.2015 5 z 5

Jednoduchý a krásný návod na to, jak je možné žít a život pojímat. Rady, které si můžeme vzít k srdci. V knize plno návodů na krásnější svět a modliteb pro naši duši.
Díky :)

zluvav
zluvav
08.04.2015 4 z 5

Čtyři dohody jsou všeobecně doporučované, proto se snadno může stát, že nesplní vaše očekávání. Tato kniha stojí a padá na cykličnosti a opakování myšlenek. Ač se jedná zdánlivě o jasné a nekomplikované myšlenky, přece není tak snadné uzavřít dohody nové a změnit ty stávající. Předkládané teze se mi líbí. Osobně bych uvítala více příkladů, nicméně i těch málo je podáno nesmírně laskavě. :)

Sarri
Sarri
03.04.2015 4 z 5

Hezká knížka plná inspirujících mouder.

olma
olma
01.04.2015 1 z 5

Kniha se mi líbí myšlenkou, ale rozčiluje stálým opakováním. Možná bych ji dala číst budoucím rodičům, aby si uvědomili jak se mohou podepsat na svých dětech. Nejen obsahem knihy, ale především neustálým opakováním. Vlastně jsem zjistila, že tato kniha mě rozhodila daleko víc než jsem si připustila. Nemám ráda, když mi někdo něco vnucuje. A tato kniha vnucuje až moc. Místo aby mě pozitivně motivovala, nutí mě reagovat natruc opačně . Tato kniha nenajde místo v mé polici vedle Alchymisty Paula Coelhaa a především Mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma.
PS: A že Toltékové neexistovali? To mi nevadí a ani jsem po tom nepátrala. Od začátku jsem věděla že nečtu dokumentární literaturu.
PS: 2 4.6.2017 Viděla jsem čtyři dohody v podání pana Duška. Senzace. Nemohla jsem se od videa otrhnout. Mám se stejného tématu úplně jiny pocit . Je to poprvé kdy mě neoslovila knia, ale divadelní zpracování. Vřele doporučuji.

Dixinka
Dixinka
22.03.2015 5 z 5

Moudra se mi líbí. I když je to pořád dokola, opakování matka moudrosti. Kéž by se tím všichni řídili.

Pindrushee
Pindrushee
15.03.2015 odpad!

To vážně lidi potřebujou snůšku otřepaných citátů k tomu aby si uvědomili jak se mají chovat k ostatním a k sobě?

nicol.s
nicol.s
05.03.2015 1 z 5

Kniha mě moc nebavila, vše pořád dokola, stokrát zopakované :( bohužel musím dá jen jednu hvězdu, knihu už znovu nikdy číst nebudu

kiris
kiris
04.03.2015 4 z 5

Kdybych Čtyři dohody neuzřela v podání Duška, hodnotila bych knihu hvězdami pěti. Obsahu knihy tleskám a děkuji, její lehce kostrbatou formu by však, aby měl čtenář vskutku literární prožitek, nebylo na škodu trochu vyhladit. Nicméně, nikde není řečeno, že se kniha literárním skvostem snaží být. To je asi jedna z mých domněnek(!), že všechna slova ve vazbě s přebalem je třeba hodnotit z literárně estetického hlediska.

kamolka
kamolka
26.02.2015 5 z 5

Nádherné čtení při kterém si začnete uvědomovat svět kolem vás. Krásy všedního dne a života na Zemi. A to že všichni zemřeme, tak si musíme život užívat naplno. :D Doporučuji