Čtyři dohody

Podtitul: – Kniha moudrostí starých Toltéků - Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/big_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 3.92416
Duchovní literatura, New Age

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book), 1997

Kniha Čtyři dohody

kiki11

Moje první kniha o osobním rozvoji. V poslední době jsem zažívala dost těžké a psychicky náročné situace a potřebovala jsem nějaké to nakopnutí, takže jsem sáhla po dosud mnou neprobádaném žánru. A jsem nadšená!

Tolik moudrých a motivujících myšlenek v tak útlé knížce. Zvedla mi náladu a ukázala jiný pohled na svět, který moc ráda zkusím aplikovat v běžném životě. Čtení jsem si neskutečně užívala, bylo to takové milé a příjemné pohlazení po duši. Určitě se k ní moc ráda vrátím až mi bude zase těžko.

mythos91

Od tohoto autora jsem už několik knih přečetl, ale tahle se mi do ruky dostala až nyní. Viděl jsem dříve jako jiní divadelní prezentaci od Jardy Duška. Knihu považuji za „povinou četbu“ z knih o seberozvoji. Jednoduše napsané a snadno pochopitelné, nicméně velmi poučné. Styl autora mi prostě sedí a tudíž mě jeho knihy obohacují.

Ďumbierka

Kniha sa mi veľmi páčila a rada sa k výpiskom a sebou zvýrazneným častiam v knihe budem vracať.

Mnoho myšlienok v knihe je krásnych, pravdivých a keď budeme minimálne so slovom narábať vedome, bude to skvelé.

Ak vás kniha láka, prečítajte si ju a uvidíte. Ak sa vám zdá divná, odložte ju. Ak ju nechcete čítať, nečítajte ju. Každý má možnosť voľby.

Nejaké výpisky z knihy:

”Slovo je sila.

Slovo je najmocnejší nástroj, ktorý človek má.

Aj jedno slovo je také mocné, že dokáže zmeniť život alebo zničiť životy miliónov ľudí.

Slovo je čisté kúzlo - najmocnejší dar, ktorý ako ľudia máme - a my ho používame proti sebe.”
“Keď si beriete veci osobne, cítite sa urazení a vaša reakcia je brániť svoje presvedčenia a vytvárať konflikty.
Urobíte z komára slona, pretože máte potrebu mať pravdu a dokázať, že všetci ostatní sa mýlia. Veľmi sa usilujete dokázať svoju pravdu tým, že im vyjadríte svoje názory.

Neberte si nič osobne.
Nikdy nezodpovedáte za činy iných, zodpovedáte iba sami za seba.”
“Všetky smútky a drámy, ktoré ste vo svojom živote zažili, spočívajú vo vytváraní domnienok a v braní si vecí osobne.

Je vždy lepšie pýtať sa, než vytvárať si domnienky, pretože domnienky nás predurčujú na utrpenie.”
“Nie si tu preto, aby si obetoval svoju radosť alebo život. Si tu preto, aby si žil a bol šťastný a miloval.

Keď vždy robíte všetko najlepšie, ako viete, konáte. Robiť veci najlepšie, ako viete, znamená konať preto, že to máte radi, a nie preto, že čakáte odmenu.”

HellFire121

Čtyři dohody rozhodně nejsou pro každého, protože pro jejich pochopení je nezbytné dosáhnout určité úrovně vědomí a najít jisté porozumění světa. Samozřejmě netvrdím, že je dokonalá, nebo že se podle ní má (nebo dokáže) někdo řídit. Osobně jsem s ní zažil krásné chvíle, ale jelikož jsem člověk, který neustále rád objevuje a zkouší něco nového, zapamatoval jsem si jen úplné základy a samotné dohody nijak nedodržuji. Přesto bych knihu doporučil každému. Velmi zajímavé je vrátit se k ní po letech a studovat svůj posun.

abcd191

Jako jo...takový malý návod jak se stát asociálem a neobjektivním sobcem. Jinak fajn čtení, pro pobavení ok.

afinabul

Kua čo je toto? To akože Toltékovia stromy neobjímali? Maličký narcismus prerastajúci do ega. Aj Ja Vám chcem zle!

Waldhans

O Čtyřech dohodách jsem poprvé slyšel z videí na youtube v podání českého herce Duška a už tehdy mě moudrost Čtyř dohod uchvátila. O pár let později se mi do rukou dostalo i knižní vydání a musím uznat fakt, že po duchovní stránce je to jedno z nejlepších děl, jaké jsem kdy četl.

Knihu doporučuji každému, kdo má zájem se vzdělávat a posouvat svůj charakter tím správným směrem.

..a vlastně bych tuhle knihu nejraději doporučil ÚPLNĚ VŠEM, protože kdyby se každý člověk na světě snažil dodržovat alespoň jednu z těchto čtyř dohod, svět by byl ihned o něco krásnějším místem :-)

kkubinova

Úžasná kniha, zavedla bych ji do povinné četby. Určitě se k ní ještě vrátím.