Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/bmid_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 4 2851 477

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

Anikkk
Anikkk
04.03.2024 3 z 5

Najprv som videla divadelné prevedie Jaroslava Duška 4 dohôd. To ma uchvátilo. Potom som si zaobstarala túto knihu. Až pri jej čítaní som naozaj docenila herecké kvality p.Duška, ktorý si zobral z tejto knihy len kostru, ale to svoje, čo tomu dal je krásne prepojenie do bežného života. Zjednodušil to. Sprístupnil ľudu. Bez "Duškovho" poľudštenia by som iba sťažka pochopila filozofické myšlienky rozpísané v knihe v plnom rozsahu.
Výborné je, že kniha je tenká. Dá sa hocikedy otvoriť a vrátiť sa k nejakej myšlienke, dohode.
Som rada za to, že ju mám vo svojej knižničke.

Vivetkav
Vivetkav
19.02.2024 4 z 5

Četla jsem již několikrát, ale nějak jsem nedala do databáze, tak jsem si jí dala znovu a rovnou jdu napsat komentář.. za mě příjemná nenucená forma dohod.. je jen na nás zda nám sedí a chceme si z této knihy něco vzít. Pamatuji jsi když jsem ji četla poprvé byla jsem z ní úplně nadšená a to my bylo přes 20 i spousta mých přátel na tom bylo podobně.. nyní je mi přes 40 a vím, že mi zase něco dala, když jsem jí znovu otevřela.. pořád na sobě můžeme pracovat.. myslím, že je to těmi škatulkami z dětství, kterým se snažím uniknout

1Cannis
1Cannis
02.02.2024 1 z 5

Raději bez komentáře. Stačí když vidím bosého Duška, jak to interpretuje v audioknize.

Terezka17
Terezka17
23.01.2024

Knížku jsem otevřela v domnění, jak budu nadšená a nakonec jsem nebyla schopná ji ani dočíst. Překonávala jsem se, 3/4 přečetla a pak jsem to stejně vzdala.

Jinak myslím, že ty 4 dohody jako takové mají něco do sebe a každý bychom si z toho měli něco vzít.

Zkusím to znovu za pár let, možná jsem jen ve špatném rozpoložení.

Andrea81
Andrea81
13.01.2024 3 z 5

Jak je psáno níže, také jsem čekala něco víc.

Hermiona419
Hermiona419
03.01.2024 3 z 5

Čekala jsem něco víc.

Ferda43
Ferda43
29.12.2023 5 z 5

Řadím do knih, které ovlivnily můj život. Řídit se těmito dohodami beze zbytku je podle mě k zbláznění - nevypustit své emoce a frustrace by pro mě znamenalo časovanou bombu:)) Každý nový den je ale novým začátkem:)))

dexterman
dexterman
26.11.2023 4 z 5

Napsané velice dobře . Nicméně mi příjde že převést 4 dohody do praxe je nemožné

hardcoreakafe
hardcoreakafe
18.11.2023 odpad!

Je velký rozdíl mezi spiritualitou vycházející ze starých učení a levnou ezoterickou vykopávkou.
V tomto případě se nám autor snaží prodat metaforického Trojského koně, kterému zapomněli v poslední části jeho výstavby přidělat kolečka, díky kterým by se dostal za hradby čtenáře, který o řádcích, které jsou mu prezentovány přemýšlí.
Můžeme tisíckrát odbočit, popsat každou díru v chodníku, každé auto, které nás objelo mezitím, co jsme na chodníku čekali na zelenou. Ale z cesty pro cigarety neuděláme výpravu do Středozemě, ani kdybychom se postavili na hlavu.

Chillia
Chillia
02.10.2023 4 z 5

V knížce je spoustu moudrých rad, které určitě lze převést do života. Pěkně graficky zpracovaná. K takovým knížkám se vracím, abych si přečetla, "co zrovna potřebuji slyšet".

olle3
olle3
03.09.2023 2 z 5

Dám vám jednoduchou radu: Buďte šťastní! Tak proč ji neposlechnete? Vždyť je to tak snadné! Jednoduché rady v teorii, převést je do praxe by však vyžadovalo změnu osobnosti. Na to však už v knize návod nenajdeme.

Rebarborka
Rebarborka
23.08.2023 1 z 5

Pár zajímavých myšlenek utopených v dokola omílaných rádoby moudrých ezokecech, navíc předkládaných takovou formou, jako by měl čtenář po lobotomii.

Filomena1961
Filomena1961
18.05.2023 4 z 5

Perfektní kniha, která vede člověka k inspiraci se začít na všechno dívat z trochu jiného úhlu pohledu. Vstřícnému čtenáři může pomoci přehodnotit zaběhnuté stereotypy, postoje a změnit priority. Každý si z ní může vybrat myšlenky, které jsou pro něho nejlepší. Ke knize mě přivedlo nepřekonatelné představení Jaroslav Duška. V budoucnosti se k ní určitě vrátím.

Ešína
Ešína
03.03.2023 3 z 5

Musím vyzdvihnout zpracování a grafiku knihy. To se mi líbilo a díky tomu se hezky četla. Ale ke konci knihy už to pro mě byla nuda.

Silwinka87
Silwinka87
08.01.2023 4 z 5

Knihu jsem dostala darem od člověka, kterého si nesmírně vážím. Za dnešní odpoledne se mi ji podařilo přečíst. Jsem plná dojmů a informace budu nějakou dobu vstřebávat. Neříkám, že se budu knihou řídit do jejího posledního puntíku, ale zkusím se inspirovat a zlepšit komunikaci se svou rodinou a okolím. Děkuji za nevšední zážitek. Doporučuji

Kikulka97
Kikulka97
03.12.2022 3 z 5

Ze začátku se stránky čtou samy, ke konci je knžíka zbytečně natahovaná jako by autor byl svou filosofií vyčerpán. Ale opět jiný pohled na svět a proč vlastně ne ;)

JanaValinka
JanaValinka
27.10.2022 3 z 5

Milá knížka, četla se celkem dobře, nejraději mám však stejnojmenné představení s panem Duškem a jeho pojetí a předání hlavních myšlenek :-)

absolutmachal
absolutmachal
17.10.2022 2 z 5

Nehřeš slovem, neber si nic osobně, nevytvářej si domněnky, dělej vše jak nejlépe umíš. Čtyři rady, které, důsledně aplikované, mohou změnit život člověka opravdu k lepšímu.

Vycházejí z učení národa středoamerického národa Toltéků, které sepsal pan Ruiz. Národa, který podle Wikipedie možná nikdy neexistoval. Což je příznačné.

Rady jsou skvělé. Jako vážně. Jednou za čas si je připomenout, zkusit se podle nich řídit, rozhodně může člověku pomoci cítit se na světě lépe.

Ale ten text kolem… je to samý abstraktní pojem a ezotericky znějící blaf. Duškovina. Nejsem schopný delší texty v téhle podobě učíst.

Chtěl bych do toho trochu ověřené vědy, trochu psychologie, trochu západního poznání a hlavně mnohem a mnohem více západního uvažování a západního jazyka.

Pog
Pog
03.10.2022 1 z 5

Autor už v úvodu slibuje, že čtenáři odhalí velké toltécké tajemství, které bylo po staletí střeženo, aby se nedostalo k nepovolaným lidem. Tak buď si autor celou historku s tajemstvím vymyslel, nebo prostě jen tak vypustil tohle velké tajemství do světa. Takový úvod mi stačil, abych zbytek knihy spíš jen prolistovala a jen občas se u něčeho zastavila, protože mi bylo jasné, že to bude jen snůška keců, které si pan Ruiz vycucal z prstu. Upřímně nechápu tu velkou slávu, co okolo téhle knihy byla.

adabraz
adabraz
01.10.2022 5 z 5

Kniha se hezky čte, určitě přináší skvělá moudra. Určitě si ji někdy znovu přečtu. Stojí za to.

Indiáni Mexiko rozvoj osobnosti, osobní rozvoj životní styl Toltékové

Don Miguel Ruiz (p)