Čtyři děti a skřítek

Čtyři děti a skřítek https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168768/bmid_ctyri-deti-a-skritek-AmN-168768.jpg 4 125 32

Rosalind s Robbiem jsou otrávení, že mají strávit léto v tátově domě s jeho krásnou novou ženou a její protivnou dcerou Smash. Táta si přeje, aby spolu všichni dobře vycházeli, a tak navrhne, že by si mohli udělat piknik v nedalekém Oxshottském lese, s čímž děti neochotně souhlasí. To odpoledne vysloví Rosalind ve staré pískovně své přání a stane se něco mimořádného. A mohlo by to dokonce znamenat, že se týdny hádek promění v nejfantastičtější prázdniny jejich života… „Čtenáři se mě vždycky ptají, kdo mě inspiroval k tomu, abych se stala spisovatelkou. Tak tedy: obdivovala jsem knihy Edith Nesbitové – a vlastně i její životní styl. Měla ráda oblečení značky Liberty, stříbrné šperky a k svačině sladké bochánky a já taky! Její kniha Pět dětí a skřítek patřila k mým oblíbeným – a touhle svou knihou bych jejímu fantastickému příběhu chtěla vzdát hold.“ Kniha pro čtenáře od osmi do dvanácti let.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Four Children and It , 2012

Locika
08.01.2023 5 z 5

Příběh plný fantazie, humoru i napětí. Wilsonová prostě umí!

midone
15.04.2022 4 z 5

Doporučuji mladším čtenářům Wilsonové. Výborná zejména pro ty, co už vyrostly z těch knih pro děti 6-8 a chtějí vyzkoušet opravdovou beletrii.

gg3
08.10.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Wilsonové. Moc ráda bych si jí zase přečetla.

Knihomedvěd
05.05.2021

Na Čtyři děti a skřítek jsem si teď dávala rereading a zjistila jsem, že jsem spoustu věcí zapomněla. Jinak to byla milá, příjemná kniha, která ani ve starším věku neomrzí. Děj byl pěkně vymyšlený a líbil se mi. Bylo to také hodně čtivé jako všechny autorčiny knihy.

inachisio
29.08.2020 2 z 5

Ok, pro děti dobré, nenudilo, ale příběh mě vůbec nenadchnul.

Angelika92
14.04.2020 5 z 5

Knihy této spisovatelky mám ráda. Jsou psané hlavně pro děti a mládež, nevidím v knize nic špatného. I přes to, že jsem čtenář staršího věku.

katka-kacav3318
07.05.2019 3 z 5

Nechápu proč, ale bavilo mě to

Strážkyně-žab
24.02.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od Jacqueline Wilsonové. Doporučuji!

Karathen
15.02.2019

Jacqueline už asi všechna normální témata vyčerpala. Moc fantazie. Je mi jasné, že je to kniha pro děti, ale já její knihy normálně čtu i v dospělosti a dosud vždy maximální spokojenost. V jejích knihách si najdou své děti i dospělí. Ale tohle ani nebudu dočítat, takže bez hodnocení.

Anička232
06.10.2018 3 z 5

Skvěle

jaja4
22.08.2018 4 z 5

Ja mám radšej Wilsonovej knižky o súčasnosti než o minulosti. Táto je tak pol napol. Ale Wilsonová v nej asi najviac zo všetkých knižiek použila fantáziu, čo je super.

Zlatinka.Emilly
07.03.2018 5 z 5

Další super knížka od Jacqueline Wilson. Jako vsuvka mezi thrillery super. S dětskými postavami prožívám jejich dobrodružství a vracím se tak zpět do dětství :) Od této spisovatelky to je již pátá knížka, kterou jsem přečetla v nedávné době a ještě jsem s nimi zdaleka neskončila.

Lea165
11.02.2018 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od J.K.Je v ní plno fantazie. Nejvíc se mi líbil ten konec. Byla jsem natěšená co si bude přát Rosalind a pak z toho vzešlo tak nádherné přání. Postava Smash mi ze začátku strašně vadila ale pak jsem si na ni zvykla a za mě je to docela vtipná postava která se nakonec zachovala dobře a začala se chovat kamarádsky ke všem dětem. Za mě top kniha!

DancerJaneBooks
31.01.2018 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Je to krásná kniha. Je plná fantazie a přání. Líbilo se mi, že to bylo tak trochu chvíli propojené s knihou Pět dětí a skřítek, když si Rosalind přála aby se setkala s Anteou, Janou, Robertem a Cyrilem. U téhle knížky je taky dobré, že když ji čtu, mám dojem že to dobrodružství prožívám s nimi.

Kingomolka
26.11.2017 4 z 5

Líbila se mi. :) Mám ráda tyto příběhy, plné dětí a dětské radosti a přání. :))

knihomolkačenka
22.04.2017 5 z 5

kniha je to nádherná,plná fantazie prostě boží

Kačkaknihomol
04.03.2017 5 z 5

Tento příběh mně okouzlil, což není žádné velké překvapení, protože autorka má obrovskou fantazii, která Vás uchvátí. Nejlepší přání bylo, když se děti ocitli v edvardovské době a samozřejmě úžasné bylo, když létali. Osobně jsem knihu přečetla dvakrát a určitě toho nelituji.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

J.W. Opět nezklamala super kniha. Líbila se mi :)

Petkona
06.08.2015 5 z 5

Nádherná kniha moje první od Jacquelin Wilsonové. Četla jsem ji jedním dechem.Sice jsem ji četla už dávno, ale protože se mi líbila mám ji pořád v hlavě. Rozhodně nejlepší od Jacquelin Wilsonové. Pro všechny věkové kategorie. Doporučuji.

steph.tey
08.07.2015 4 z 5

Bohužel jsem knihu četla už jako starší. 4*

zfilmováno skřítkové fantasy pro děti

Jacqueline Wilson
britská, 1945
2010  93%Vzdušné zámky
2005  81%Holka z popelnice
2002  77%První láska
2004  84%Půlnoc
2005  80%Nejlepší kamarádky

Kniha Čtyři děti a skřítek je v