Čtyři a půl kamaráda a vánoční spiknutí

Čtyři a půl kamaráda a vánoční spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12193/bmid_ctyri-a-pul-kamarada-a-vanocni-spik-ZXn-12193.jpeg 4 73 6

Čtyři a půl kamaráda série

Aby si členové Kallovy detektivní kanceláře trochu přilepšili, promenují se před Vánocemi v obchodním domě převlečení za anděly. Kalle se chce opět vytáhnout, a tak hned nabídne pomoc detektivovi, který střeží celý obchodní dům. Ten není jeho nabídkou zrovna nadšen, ale brzy změní názor, když Kalle se svými kamarády zjistí, že břicha Santa Clausů, kteří rozdávají v obchodě dárky, nejsou naplněná vatou, ale něčím zcela jiným…... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

4 ½ Freunde und die Weihnachtsmann-Connection , 1995

trudoš
31.07.2020 4 z 5

Žádná třeskutá říšská estráda se zpěvy a tanci, ale povedené dobrodružství s dětmi a nějakou tou malou záhadou navrch. Příběh je tentokrát vyprávěn z pohledu Štefky a funguje to o dost líp, než předchozí díl, protože tahle jediná holka v klubu je správně od rány. Zápletka je přitom poprvé skutečně detektivní, lépe řečeno, děti narazí na reálný zločin, což se naneštěstí maličko podepíše na laciném závěru - na druhou stranu, autor se alespoň nepouští do náročných akcí „děti vs. gangsteři“. Takže spokojenost a rozhodně mě to utvrdilo v názoru, že tuhle řadu chci mít doma komplet.
Co mi vyhovuje asi nejvíc, je, že humor sází především na vztahy mezi postavami. A vhledem k tomu, že Joachim Friedrich s nimi pracuje v dlouhodobém měřítku, některým situacím se prostě nelze nesmát, znáte-li hrdiny od první knihy. Vede především scéna s konkurzem na andělíčky a pak samozřejmě závěr na policejní stanici. Jen mi začíná chybět to nostalgické kouzlo dětství, které na mě dříve ze stránek dýchalo.

mia.com
24.10.2018 5 z 5

Další super díl mých oblíbených dětských hrdinů. Nemá to chybu :)

Elulilinka1
28.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a určitě se vrhnu na další díly.☘

blackhorse
11.11.2017

Andílci!!!!!!!!! ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

superjohny.cz
16.11.2013 5 z 5

Super knížka

NikolkaNo
08.11.2012 5 z 5

Báječná knížka, čtu ji už po několikáté. Zábava :-)