Čtvrtá oběť

Čtvrtá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168108/bmid_ctvrta-obet-LC0-168108.jpg 4 221 50

Inspektor Van Veeteren série

Někde uprostřed města sedí vrah a v klidu si sestavuje svůj další plán. Kaalbringen, klidné letovisko, je ovládnuto hrůzou – v rychlém sledu zde došlo ke třem brutálním vraždám... Kdy a kde může znovu udeřit „vrah se sekerou“, jak se mu začalo říkat? Odejde odtud jen tak pryč, nebo už má vyhlédnutou další oběť? Komisař Van Veeteren musí rychle najít skryté vztahy v té sérii nevysvětlitelných vražd. A čas se rychle krátí, protože čtvrtá oběť už se nachází ve zlověstném sevření vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Borkmanns punkt , 1994

evelinaevelina
04.11.2013 4 z 5

Klasická "severská krimi" - alespoň podle mých měřítek. Nevyčnívá, ale ani nijak zvlášť nezklame. Jen ten konec je podle mne dost laciný...

Aja12
31.10.2013 3 z 5

Průměrná detektivka. Ale dá se přečíst.

kvarkan
22.10.2013 2 z 5

No, čekala jsem víc... Sice knížka napínavá byla, ale na konci nějak vyšuměla... Škoda.

pavlina361
12.10.2013 odpad!

Severské detektivky zbožňuju, ale tato knížka mě zklamala, nedočetla jsem ji. Od autora jsem předchozí romány nečetla, a asi ani nepřečtu :-)

Jarka 55
06.10.2013 4 z 5

Dobrá detektivka ve které Vás překvapí totožnost vraha.J

Boboking
10.09.2013 4 z 5

Já jsem byl z knihy nadšený! Typicky severská krimi, dost osobní, spousta detailů ze života jednotlivých aktérů, přesto drsná. Vždyť lakonicky řečeno: někdo chodí po městě a stíná lidem hlavy. To je dost brutus. A postava komisaře Van Veeterena je skvělá- chytrý, arogantní, hulvát atd. A ten konec celkem překvapil.

MartinaF
05.08.2013 4 z 5

Já bych tu knížku zas až tak moc přísně nehodnotila. Je sice pravdou, že napínavá nebyla a předchozí román jsem od Nessera nečetla, takže nemám srovnání, ale můžu zase srovnat s jinými severskými detektivkami podobného typu a Čtvrtá oběť patří k těm lepším.

Pajčula
29.06.2013 2 z 5

"Kriminální román trojnásobného držitele ceny Bästa svenska kriminalroman (Nejlepší švédský krimiromán)". Na rozpacích. Síť byla rozhodně napínavá. Tohle tedy ne. Vše mi připadlo takové uspěchané, prázdné.
MaLoMe - tak u mě tedy Håkan Nesser ještě jednu šanci má ;-) Relativně brzy má vyjít Hlavolam..

MaLoMe
24.06.2013 2 z 5

Dosť slabé. Má to len 240 strán ale z toho je veľká časť popísaná len takými úvahami, vnútorným myšlienkami a pocitmi. Hakan dal som ti druhú šancu, ale ďalšiu už nedostaneš.

vekune
16.05.2013 2 z 5

Další z řady severských detektivek. Má první od tohoto autora. Čte se to dobře, rychle, ale kniha nenadchne a ani neurazí. Podle mě prostě je "nijaká". Zapomenu na ni ve chvíli, kdy ji zařadím do knihovny. Na některé typy knih by si člověk mel pořídit čtečku, některé kupovat a skládat do knihovny.