Ctitel

Ctitel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259945/mid_ctitel-ULj-259945.jpg 4 302 77

V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Až telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod….

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Verehrer , 1998

ddian
26.05.2017 4 z 5

Tak za mě je tato kniha lepší průměr. Četla jsem už mnohem hůře napsané knihy. Tato kniha byla čtivá, napínavá (i když už ve čtvrtině knihy jsem věděla, jak vše dopadne) a za dva dny přečtená. Dala bych tři a půl hvězdy, ale to nejde. Od autorky jsem četla V údolí lišek a to se mi líbilo moc, tak proto dávám hvězdy čtyři. Určitě sáhnu po dalších knihách od této autorky.

pdoubkova
23.05.2017 3 z 5

prvni zklamani od teto autorky, ale opet je to tim, ze nakladatelstvi vydava starsi kousky, kde je znat, ze to jeste neni ono (Udoli lisek, Zapomenute dite uplne nekde jinde), prumerna knizka, vic nez detektivka/thriller je to takovy roman pro zeny, jak pani je svedkem sebevrazdy mlade zeny, do toho se ji rozpadne manzelstvi a prvni nabrknuty chlap neni takovy, jaky se zda byt...

martina4041
29.04.2017 3 z 5

četla jsem horší, od této autorky mě nejvíce zklamala kniha zapomenuté dítě, kde mi chybělo to co se stalo s dívkou z parku.... Pak v údolí lišek. Všechny knihy mají pomalý začátek,ale pak už to jde lepé. Kniha nebyla špatná,ale ten konec, to jako fakt, s toho takhle vyvázne? Přišel mi strašně uchvátaný.

kika 13
20.04.2017 5 z 5

Napínavé až do konce.Mělo to celé dramatické rozuzlení.

Klára2216
07.04.2017 3 z 5

Tak tato kniha mě ze všech autorčiných zklamala. Jako všechny její knihy jsem přečetla rychle, je to svižné čtení, má to spád, ale bohužel chyběl tam ten překvapivý konec a to mě mrzelo. Je to autorčin nejslabší kousek. Tak snad až vyjde další kniha, zase zvedne laťku.

Miška.Miška
20.03.2017 5 z 5

Zajímavý námět, napínavé a výborné. Kniha se mi opravdu moc líbila.

Olga.S
10.03.2017 4 z 5

Co na to říct? Po nadšení ze Zapomenutého dítěte přišlo mírné zklamání, ale opravdu jen mírné.

bosorka
02.02.2017 2 z 5

Zatím nejslabší z knížek Charlotte Link, které jsem četla. Možná mě to nebavilo i proto, že je to spíš thriller a já ráda knížky, které jsou napínavé a pachatele neznáme až skoro do konce. Tady bylo jasné už velice záhy, o co půjde, tudíž si myslím, že by knížka mohla být klidně i kratší. Téma to bylo spíš na novelu. Ve chvíli, kdy už mi docvaklo, kdo je pachatel (a že to bylo docela brzy) a kam se asi kniha bude ubírat, dokonce i jak velice pravděpodobně dopadne, jsem četla už jen proto, že jsem si říkala, že třeba autorka s předvídaným ještě trochu zamele, že přeci jen tu nastavovanou kaši občas zamíchá oběma směry. Bohužel ji nechala tak, jak ji navařila, aniž by přidala nějakou zajímavější ingredienci. A ty tradiční přísady ji prostě neochutily dostatečně. Škoda.

TracyB
02.01.2017 3 z 5

V téhle knize Link trochu "polevila". Rozhodně pořád patří k tomu lepšímu v žánru, čte se dobře, ale prostě nezaujala tolik, jako v předchozích knihách. Laťka byla nastavena hodně vysoko... :-)

vyvodka
02.01.2017 4 z 5

Moje čtvrtá přečtená knížka od Ch. Linkové. Bylo to takové napínavé, nekomplikované, svižné počtení. Pořád bylo udržováno napětí, přestože (nebo právě proto?) bylo předvídatelné, co se bude dále dít. Domácí násilí má přece jen hodně podobný scénář bez ohledu na to, ve které části Evropy se odehrává.
Autorka ale občas zamíchala kartami a donutila mě změnit názor na některé postavy, což příjemně oživilo čtení. Dávám čtyři hvězdičky, ve srovnání se Šmírákem nebo Údolím lišek to bylo o trošičku slabší. Oceňuji, že děj nebyl uměle natahová, rozsah stránek byl vzhledem k zápletce tak akorát.

Selinute
04.11.2016 4 z 5

Tato moje druhá knížky od Charlotte Link není rozhodně tak napínavá ani strhující jako Zapomenuté dítě, od které jen tak neodejdete. Chybělo mi tu více napětí, což můžu možná přičíst k tomu, že se jedná o začátky autorčiny tvorby. I přesto jsem si knížku užívala. Ctitel, který se jako had pomalu a stále těsněji obemyká kolem své oběti až ji udusí, vám rozhodně nedá vydechnout.

Peace
30.10.2016 4 z 5

"V krizi vyjdou na povrch ty nejlepší nebo ty nejhorší vlastnosti lidí."

Trošku mě mátlo, že je pachatel jasný skoro od začátku, na to nejsem zvyklá, protože se mi většinou pointa knihy uhádnout nepodaří :o) Člověk tím podvědomě čekal nějaký veliký zvrat a i když se nekonal, tak jsem si knihu užila.
Charlotte Link prostě umí.

putpuda
27.10.2016 4 z 5

Také jsem dočetla dnes ráno ;)
Dobře se četla, napínavá, líbila se mi.
Ráda bych si přečetla další od Ch. Linkové, ale u nás v knihovně mají jen ty starší a ty už jsem četla. Třeba pořídí nějaká novější dílka :)

sabca
26.10.2016 5 z 5

Kniha, která se četla dobře od samého začátku a ke konci čím dál napínavější. Vůbec mi nevadilo, že vrah je odhalen dříve. Neztrácela napětí a těžko se odkládala. Tak jako Jasmína pode mnou i já knihu dočítala ráno. Můžu doporučit.

bookcase
03.10.2016 5 z 5

Opět naprostá pecka, Charlotte Link mě nezklamala. Napětí, akce a trocha strachu. Super.

jasmína
24.09.2016 5 z 5

Já jsem trošku "zaujatá", většinu knih Ch. Link miluju, četla jsem tak i tuto knihu do 2.hodin do rána a nelituju.

Sice je vrah brzy odhalen, ale nevadilo mi to, naopak, o napětí nebylo nouze, a už aby vyšla další autorčina kniha.

kvetinkabrno
09.09.2016 5 z 5

pobavila..........:-)

Marisa
03.09.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale něco mi tam chybělo. Každopádně charaktery byly vykresleny skvěle.

Drgajda
31.08.2016 2 z 5

Skoda, cekala jsem detektivku se vsim vsudy, ale byla to pouze kriminalka, tzn. asi po tretine knihy bylo jasne, kdo je pachatel, ze hlavni hrdinove preziji, zlosyn bude dopaden a zamackneme slzu nad happyendem v americkem stylu. Vytkla bych i nekolik popsanych skutecnosti, ktere by pri opravdovem vysetrovani takoveho tezkeho zlocinu, resp. tezkych zlocinu muselo byt jinak - napr. Leona je i pro policii jasnou budouci obeti vraha a oni ji reknou, ze nedostane policejni ochranu, protoze maji malo lidi? No wtf? Musim ale uznat, ze napsane je to jinak poutave, svizne, ctive.

zuzana2599
17.08.2016 5 z 5

Ctitel byl pro mě skvělým společníkem. Byl vším tím, co jsem od něho očekávala - zábavný, svižný, napínavý a skončil tak, jak si zasloužil. Dávám plný počet hvězdiček, já jsem četla s nadšením a nemohla se od knížky odtrhnout. Doporučuji k přečtení, tato autorka píše bravurně !