Vždy mluv pravdu

Vždy mluv pravdu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286868/mid_vzdy-mluv-pravdu-UIe-286868.jpeg 4 5 2

Příběhy přátel ze Stokorcového lesa. V každé kapitole je pravidlo Medvídka Pú.

Pro děti a mládež Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Egmont (ČR)

Lessons from the Hundred-Acre Wood

Osice
29.12.2019 3 z 5

Medvídka Púa má dcera hodně ráda. Já se nemůžu dočkat, až si přečteme toho klasického (A. A. Milne)…

Osobně mě tato kniha moc nezaujala, dcera ji se zájmem vyslechla, i si z ní hodně zapamatovala, ale o další čtení zájem neprojevila, a to většinou čteme knihy (i ty delší) opakovaně. Nejsem velký příznivce knih, které se prvoplánově snaží apelovat na čtenáře, aby něco dělali nebo se nějak chovali. Zde: mluv vždycky pravdu, cvičení dělá mistra a poslouchej ušima. Trochu mě to i čtenářsky uráží… Proč by mělo být vše naservírováno „polopatě“? I děti v nízkém věku dokáží o přečteném diskutovat. Dcera má nyní 3 a půl roku a už nějakou dobu dokáže o přečteném přemýšlet, doptávat se, atd. Někdy je z toho diskuze třeba na hodinu:-D Ale možná je poznamenaná tím, že se věnuji čtenářské a předčtenářské gramotnosti:-)

havranice
21.08.2018 5 z 5

Mimořádně podařená série šesti knih, máme všechny. Všechny naše děti to milují, čteme to od 2 až 3 let až do cca 7mi let - příběhy jsou velmi poutavé a vyplývá z nich vždy velmi dobré poučení. Děti příběh brzy chápou díky tomu, že je vše doprovázeno obrázky, které příběh velmi dobře dokumentují. Naše nejstarší dcera uměla ve 2,5letech všech 6 knih úplně nazpaměť - fakt. Řekla jsem občas jen první slovo nějaké věty a ona jela...Teď to zrovna čteme naší nejmladší (4)a je to hit, chce to stále dokola. Příběhy se nám líbí mnohem více než originální Medvídek Pú.

Walt Disney
americká, 1901 - 1966
1992  90%Dobrou noc
1991  90%Kuchařka kačera Donalda
1995  92%Lví král
1991  84%Veselé Vánoce
2008  63%Prasátko má narozeniny

Kniha Vždy mluv pravdu je v