Čtenáři z Broken Wheel doporučují ekniha

Úžasný feel-good román o lásce ke knihám a o tom, co všechno se může stát, když máte opravdové přátele. Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování dopisů, knih a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, Amy je po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku mezi kukuřičnými poli. Pochopitelně jsou tam ale všichni ti, o nichž jí Amy v dopisech vyprávěla. Svérázní obyvatelé Broken Wheel se o zmatenou turistku ochotně postarají, Sara zůstává a poprvé v životě nachází skutečné přátele (nejen pana Darcyho a Bridget Jonesovou). S jejich pomocí otevírá knihkupectví, kde nabízí knihy po zesnulé Amy. Sara i město ožívají, vznikají nové, nečekané páry a ani Sara, ani obyvatelé Broken Wheel se neodvažují pomyslet na chvíli, kdy se Sara bude muset vrátit domů do Švédska. Sařino dvouměsíční vízum co nevidět vyprší, a tak se její novopečení přátelé rozhodnou vzít celou záležitost do vlastních rukou… ----- Příběh o komunitě a o tom, jaké to je být potřebný a cítit sounáležitost… Čtení plné hřejivosti, pohody a soucitu.- Independent Naprostá bomba ve feel-good žánru. Bivaldová humorně píše o požitku z četby, o lidech z postupně zanikajícího maloměsta a samozřejmě také o rodící se lásce. Sama autorka pracovala v knihkupectví, takže dobře ví, jak ve čtenářích vzbudit zájem. - Femina Při čtení mě napadla podobnost s Čokoládou. Fantastická knížka — vtipná, hřejivá a velice filmová. Vynikající debut!- Go’kväll, SVT...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301660/ctenari-z-broken-wheel-doporucuji-mKQ-301660.jpg 3.8145
Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Čtenáři z Broken Wheel doporučují

HankaHail
17.11.2018

Průměrná knížka, které by méně stránek jedině pomohlo. Pokud máte rádi malé městečka, lidi které tyto městečka tvoří, pomalejší děj a tichou hlavní hrdinu do knížky se klidně dejte. Pokud tyto věci rádi nemáte, jako já, tak ruce pryč.

stafbul
27.10.2018

Pěkná atmosféra, která zaujme všechny knihomoly...konec konců sen každého takového je pracovat obklopen knihami a nemít nad sebou vedoucího ;) Příběh trošku banální, což z knihy udělalo takovou tu klasickou oddechovku a shodilo to jednu hvězdičku dolů. Jinak by šla kniha vystihnout také filmovým citátem "Chlape, Vy tam máte postav jak na Orloji." :-D

michaela2338
03.09.2018

Mezi čtenáři z Broken Wheel mi bylo dobře. Příjemné a velmi poklidné čtení. Byla jsem asi v tom správném rozpoložení, protože mi knížka více než sedla.

Barbara182
13.08.2018

Milá kniha o milovnici knih pro lidi, co smýšlejí podobně :-) Začátek je sice takový útržkovitější a chvíli trvá, než se děj rozběhne, ale pak jsem se i docela bavila. Všechny ty lehce karikaturní postavičky z amerického maloměsta mi byly sympatické od samého začátku a romantická linie se snaží celkem povedeně vzdorovat klišé :-) Milovníci knih jistě ocení úvahy hlavní hrdinky a onu spoustu narážek na nejrůznější autory a jejich díla :-) Tři hvězdičky dávám proto, že ačkoli z knihy sálá nezdolná pohoda, nezanechala ve mně hlubší dojem a nejsem si jistá, jestli budu mít nutkání se k ní někdy v budoucnu vrátit.

Mrňous1
12.05.2018

Příjemné čtení, chvilkami jsem se trošku ztrácela v myšlenkách, ale na druhou stranu byly místa, která nutila k zamyšlení a hluboké myšlenky přinášela, takže myslím, že kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Ke knize jsem se dostala přes Spolek přátel krásné literatury, očekávala jsem stejný zážitek, ten se nedostavil, ale za přečtení kniha určitě stojí.

Makropulos
07.05.2018

Milé, zábavné, romantické a hlavně pohodové, snad trochu jednoduché, vyprávění s pár zajímavými postavami a popisem života na americkém venkově. A navíc je to o knížkách a o čtení. Bylo by to asi na 3,5 *, ale bylo mi vlastně při čtení dobře.

HoneyBunny
03.04.2018

odloženo..
..a vážně mě to mrzí. Dala jsem knize šanci až do strany 134 ale bylo to tak nudné, ospalé, nezáživné....

Stellia
30.01.2018

Musím sa priznať, že spočiatku sa mi začítavalo do príbehu trošku ťažšie, ale akonáhle sa to rozbehlo a obyvatelia Broken Wheel sa začali angažovať, nevedela som sa od toho odtrhnúť :) Rozhodne sa nenechajte odradiť pomalším úvodom, pretože nebudete ľutovať ;)

vikaa
13.01.2018

Nechte se unést příběhem odehrávajícím se v americkém zapadlém městečku, kde lišky dávají dobrou noc. Poklidnou a ospalou atmosféru naruší příjezd Sáry, která přijela z Evropy navštívit svoji přítelkyni, se kterou si vyměňuje dopisy a knihy. Přestože dívka vypadá a projevuje se poměrně nenápadně, dokáže vyvolat u lidí v městečku jen to nejlepší. Společně se Sárou přišel do města čerstvý vítr...
Milé nenáročné počtení pro ženy, co miluji knihy. Za mě poctivé 3 a půl hvězdy!

Nifredil
29.09.2017

Čekala jsem úplně jiný druh knihy a bylo to tak trochu zklamání. Pod pojmem feel good román si opravdu nepředstavuji poměrně prvoplánovou limonádu. Četlo se to ale dobře, není tam žádný velký konflikt, postavy jsou milé, mají jasné charakterý a pocit po dočtění byl příjemný. Takže za mě sice zklamání a bohužel jen 2 hvězdy, ale nelituji času u knihy stráveného.

mehilainen
23.09.2017

Milá a čtivá knížka, děj je předvídatelný, ale to vlastně nevadí, jde hlavně o navození příjemné atmosféry, jak již napovídá žánr. Konec je poněkud přitažený za vlasy, ale jsem to tomu naivně milému příběhu, protkanému spoustou knižních tipů, schopna odpustit! :)

katulinek99
15.09.2017

Na přečtení této knížky jsem se poměrně dost těšila, ale musím přiznat, že za mě spíše zklamání. Autorčin styl psaní je sice čtivý, ale děj dopředu hodně předvídatelný. Za mě tedy spíše nuda.

Ventimiglia
08.09.2017

Přesně takovou knížku jsem potřebovala. Odevšad se na nás hrnou mizerné zprávy, hospodářská krize, populističtí politikové získávají hlasy, napětí v EU, děsivá Korea... Někdy propadám skepsi. A v takové chvíli kapka naděje, že i v tak zoufalém místě, jako je maloměsto Broken Wheel v Iowě, totálně zbídačeném (mladí se stěhují pryč, obchody zkrachovaly, lidé jsou zadlužení a nedaří se jim prodat své domy, protože kdo by chtěl do Broken Wheel?), může - možná? - začít něco, co vrátí do městečka život. Nepravděpodobné? Inu ano; ale proč ne? Proč by švédská knihomolka nemohla šířit lásku ke knížkám, lásku, která z ní přímo vyzařuje (viz kouzelná scéna, kdy Sara čte v knihkupectví a před výkladní skříní přibývá zvědavců, kteří nemohou pochopit, jak je možné, že někdo dokáže číst pět hodin v kuse) a která je nakažlivá? Knížky voní dobrodružstvím a pro každého se najde kniha, která je pravá právě pro něho. Připomnělo mi to báječně chvilky s knížkami, čajem a sušenkami Club před mnoha lety, a už pro tohle je mi knížka milá.
Četla jsem se zápisníkem po ruce - kvůli knižním tipům. Jsou mezi nimi takové, které neznám, a už teď se na ně těším.

Peršanka
26.08.2017

Místy roztomilé, chvílemi nuda.

veru_nedvedova
30.06.2017

Tohle je můj druhý feel-good román, ale nezaujal mě. Nemohla jsem se do něho začíst a ani jsem ho nedočetla. Jako první feel-good román jsem četla Kouzelníkův únik z reality a ten je úplně úžasný. Každopádně kdo hledá pohodové a klidné čtení na léto, tak tahle kniha se mu bude určitě líbit :)

Acamar
08.05.2017

Díky názvu mne kniha zlákala v knihovně. Romantika pro knihomoly - ale rozhodně ne pro všechny. Oddechovka, co se čte dobře a snadno. Jen té romantiky (byť motající se trochu kolem knih) bylo na můj vkus až moc a děj tak nebyl pro mne zrovna uvěřitelný. Hlavní hrdinka překvapivě objeví, že skutečný život je přece jen lepší než knížky.
O knihách jako takových zde byly spíše jen povrchní zmínky, téma knih bylo spíše v duchu lásky k četbě, ale některé postřehy byly zajímavé.
Avizovaný feel-good pocit se během četby dostavil - ani se nedá jinak, komu by se nelíbilo číst příběh o lidech, kde každému záleží na životě toho druhého a vždy ochotně přispěchá na pomoc.

Pro lidi, kteří tomuto žánru holdují, určitě fajn věc - citlivá, jemná a milá knížka o přátelství, sounáležitosti, touze někam patřit a samozřejmě o zamilovaných:-)

SBH
18.04.2017

V anotaci se píše – naprostá bomba ve feel-good žánru, a já díky tomu zjistila, že podobný žánr vůbec existuje. Co všechno dnes lidi nevymyslí.
Přiznávám, že do půlky jsem se pekelně nudila. Sara pořád jenom čte, vůči místním je sice zdvořilá, nicméně odměřená, oni se chovají víceméně stejně. Sara potká charismatického Toma, ale na nějaký románek jí chybí zkušenosti a jemu nadšení. Sara se rozhodne prodávat knihy z rozsáhlé sbírky zesnulé přítelkyně. Trpělivost růže přináší. V polovině se barvotisková vstřícnost obyvatel amerického maloměsta příjemně prohloubila, nesmělá Sara si v kritických situacích dokázala udržet glanc a sebeúctu. A především výrazně vygradoval děj a autorčin smysl pro humor.
Moc se mi líbila myšlenka, že knihy s příšerně tragickým koncem by na sobě měly mít stejné upozornění o škodlivosti jako krabičky cigaret. Kniha byla v souhrnu opravdu zábavná a vtipná. Negativní názor v převážné většině pramenil z přehnaných očekávání. Neumím si představit, jak se někdo z malebného Švédska nadšeně přestěhuje do fádní Iowy. Jazykově a stylisticky se kniha četla hladce, neskřípala, nevynikala.

Peace
12.03.2017

"Není ani tak důležitá míra trápení, jako spíš to, jak moc v nás zakoření."

Plusové body má děj rozhodně za pasáže o knihách, ty jsem si užívala :o) Na můj vkus je však kniha moc rozvleklá a některé pasáže mi přišly vyloženě zbytečné.

OndřejMergl
06.03.2017

Mladá dívka přijde do největší díry světa a postupně ji začne měnit k lepšímu. Příběh o komunitě, který se neskutečně vlekl a od průměru ho nezachránilo ani blízké téma knih.

Lucila
03.03.2017

Kniha mě nadchla. Miluji pomalé knížky, ve kterých se někomu daří měnit svět kolem sebe k lepšímu - např. Muž, který sázel stromy. Tato kniha je podobného zaměření. Navíc přidává spoustu doporučení a názorů na další knihy, což je přijemný bonus. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji !

ssyyllvvaa
28.01.2017

Půvabná a pohodová kniha, možná napsaná v trochu pomalém tempu, ale to tempo odpovídá tempu obyvatel Broken Wheel. Mně se líbilo právě to, jak se na základě nenápadných a malých změn zavedených Sarou a tím, jak si lidé začali číst, změnil postupně život celého tamního společenství. A scéna, kdy si Sara čte ve výloze knihkupectví prostě nemá chybu !

kyslikova
27.01.2017

Milý příběh to zcela jistě je, jen škoda, že tak nečtivě napsaný.... možná by pomohla redukce počtu stran na polovinu :-P

MaVa
25.01.2017

Počáteční souboj s knihou, 14 dnů odkládání po dvou třech přečtených stranách.... pak se to však zlomilo a kniha dostala spád. Rozhodnutí nevzdat to se nakonec ukázalo jako dobré. Milá kniha o tom, že i v těch místech, kde by to člověk nečekal, se najde věc, která lidi spojí a změní jejich životy.

ITGIF
12.01.2017

Velmi milá knížka, skvělá na dovolenou nebo na vánoční prázdniny, tak jak tomu bylo u mne.

Asi bych feel good románů dokázala najít ty, které mne zaujaly a bavily více, ale na 3, možná 3 a půl hvězdičky to stačilo :-)

Hor105
06.01.2017

Prvních sto stran jsem nevěděla,jestli číst dál nebo odložit.Pak jsem se začetla a držela palce Saře a místy se usmívala.Závěr téměř neuvěřitelný.Hezké!

Šánka
25.11.2016

Nádherně pohodové čtení o knihách..... a nejen o nich.
Nebudete nedočkavě otáčet stránky plné napětí, nedočkáte se ani velkých zvratů, budete si jen potichoučku užívat milé čtení a tu krásnou soudržnost svéráznych lidiček malého ospalého městečka, kde se čas jakoby zastavil. A u toho se budete chvílemi usmívat....., protože tohle je knížka plná pohody a klidu..... , a možná v tom začínajícím předvánočním shonu právě ta pravá.

katallinka
23.11.2016

Dala jsem pouhé 3 hvězdy, ale kniha by si určitě zasloužila i více. Moc se mi líbila. Jedná se o roztomilou a pohodovou knížku. Celou dobu jsem chtěla mít Sářino knihkupectví doma. Bohužel kniha je bez nějakých zvratů. Určitě stojí za přečtení, ale není to kniha, která Vám převrátí pohled na svět po jejím přečtení.

tinuschen
21.10.2016

Práve čítam, je to nuda, ale možno mladším čitateľkám sa bude páčiť.

Knihomlok2015
12.10.2016

Konec byl opravdu fajn - ale než jsem k němu dostala. Bez prvních 100 stran bych se prostě obešla.

bookcase
10.10.2016

Knihy, knihy, knihy. To se mi líbilo hodně, byl to milý příběh o přátelství a především o knihách.