CSS: Moderní layout

CSS: Moderní layout https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495843/bmid_css-moderni-layout-vtJ-495843.jpg 5 2 1

Grid, flexbox a nové metody rozvržení webů ve 170 ukázkách. Zapomeňte na staré přístupy a pusťte se s pomocí příkladů do moderních metod, které vám ušetří spoustu času a poskytnou nové možnosti jak tvořit design webů.

orson
orson
29.06.2022 5 z 5

Knížku vřele doporučuji každému, kdo v dnešní době pracuje s kaskádovými styly a kóduje webové stránky, protože obsahuje vše podstatné pro tvorbu moderního layoutu za pomoci kaskádových stylů. Pochopení a použití těchto moderních postupů při tvorbě webů je v dnešní době nezbytné. To co byste pracně hledali na webu je v ní krásně shrnuto, vysvětleno, ukázáno a rozpitváno do nejmenšího detailu. Najdete v ní i některé technologie, které v době psaní (březen 2022) ještě nebyly podporovány (ale vždy je to tam výslovně uvedeno). Mě samotného překvapilo, co vše je již v dnešní době možné nastylovat a hlavně, že to už současné prohlížeče zvládají i správně vykreslit. Složité layouty (co do struktury a responzibility) z minulých let tak jdou zapsat několika řádky CSS kódu.

Martin Michálek
česká, 1977