Obnažená

Obnažená https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136861/bmid_obnazena-136861.jpg 4 1411 237

Crossfire série

Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah – a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují. Román v zahraničí zaznamenal velký úspěch, práva se prodala do 34 zemí, a stal se mezinárodním bestsellerem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Bared to You , 2012

Zlatovlas
23.03.2021 5 z 5

Za mě neuvěřitelně čtivý, styl psaní autorky mi vyhovoval. Jasně, je to pohádka, ale neměla jsem s tím absolutně žádnej problém a bavilo mě to.
Jestli něco oceňuju, tak to, že se Day nezaměřila jen na prostej sex, ale přiostřila to ještě problematikou sexuálního zneužívání. Zneužívání je samo o sobě dost citlivý a problematický téma, ale zpracování se mi líbilo, nic přehnanýho, působilo to uvěřitelně.
Co se týká samotných erotických pasáží...No jo, je jich tam dost (proto asi erotickej román :D ) a asi bych snesla míň těch detailů, ale někoho to baví, tak proč ne :)

Jita160
21.03.2021 5 z 5

Pro mě naprosto nejlepší série kterou jsem prozatím přečetla.Dala mě vše co v knížkách chci a to je energie,vzrušení,zrada,pochybnosti , láska,zklamání i vražda.
Kdo tohle v knížkách hledá tak neváhejte a tuto sérii slupnete jak malinu....mňam

Toledo
03.03.2021 5 z 5

Úvodní díl série mě upřímně nadchl a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Rozmanité postavy, které se nám v dalších dílech věřím ještě vybarví, poutavý příběh a intimní scény pěkně napsány.
S nadšením se pustím do druhého dílu.

RozaD
24.02.2021 odpad!

(SPOILER) Tak tohle byla teda hruza. 600 strankovou knihu mám běžné přečtenou během dne, maximálně dvou. Ale tuhle? Musela jsem se přímo nutit, abych pokračovala ve čtení, tak často jsem si ještě u žádné knihy přestávky nedělala... vlastně u dobrých knih si nedělám přestávky vůbec, pokud to není nutné, ale tady jsem skočila po každé příležitosti proč čtení odložit. Bohužel jsem člověk, který knihu musí dočíst, ať je jaká je, takže statečně pokarcuju dalším dílem (především protože už jsem si je zakoupila a jsem zvědavá, zda se to nakonec přeci jen nějak nezlepší a nerozjede), ale jestliže to budou stejná muka jako u prvního dílu, tak jde série hodně rychle z domu.
Obě hlavni postavy jsou nesympaticke a protivne. Gideon mi přijde strašně neomaleny (rozhodne ne tím sexy způsobem) a obě postavy jsou extrémně naladove, přijde mi, ze co větu mění svůj názor.
Taky mi dej přijde extrémně zrychlený. Pardon, ale po týdnu už ho šílené miluje a neví, jak bez nej žít, když se rozešli? Jsou dospěli nebo prožívají zrovna pubertu (oba najednou) ?
Ze ji po par dnech známosti už kupuje mobil a hada se, ze ho zaplatí? Nebo ze strašně nechce přítelkyni a má na to svůj vyhrazeny názor, ale Eva řekne jednou ne a on okamžitě mění názor a najednou hned letí do tisku ze má přítelkyni? Nebo se znají par dni a ona už se mu svěřuje s takovými zážitky?
Také mezi postavami necítím vůbec žádnou chemii, nedokážu se ani k jednomu “primknout”, vcitit se do nich.
Dominantní chlap mi přijde sexy, ale tento chlap na mě působí přesně opačné. Stekat nesmyslné rozkazy a ještě říkat holce, ať drží hubu?! Neuvěřitelné.
Celá kniha je proste špatně.
A to vůbec nemluvím o tom, jak je až extrémně stejný scénář jako 50 odstínu, které paradoxně jsou úplným opakem tohoto příběhu- tj. sympatické postavy, příběh se pozvolné vyvíjí, christian má dobře důvody, proč se chova, jak se chova a mezi postavami to proste funguje.
Každopádně serii od Sylvie day rozhodne nedoporučuji, raději si vezmete do ruky odstíny- prakticky si přečtěte úplně stejný příběh, jen milionkrat lépe vyprávěny.

Ivanka83
04.01.2021 5 z 5

Knihu jsem zhltla jako malinu. Eva mi je velice sympatická a Gideon je tak strašně komplikovaný. Jen je tam možná zbytečně moc homosexuality, i když jsou všichni sympatičtí. Ale jinak super. Těším se na pokračování.

Kristy.Seb
10.11.2020 4 z 5

Eva byla velmi sympatická. Na to co měla za sebou, se s tím dokázala celkem srovnat a žít dál.

evineckY
04.11.2020 5 z 5

Ten Cary mě fakt rozčiluje! Tak dobrý kamarád a tak si k.... život.Eva je moc inteligentní holka,která si prošla peklem a snaží se vše hned řešit, zato chlapi se užírají a zbytečně nabalují další problémy. Tahle série se mi líbí a čtu jí poněkolikáté. V každé knize se pořád něco děje a žádná slepá místa tam nejsou. Sylvia Day je skvělá spisovatelka. Někdo to čte a myslí,že je to jenom o sexu,ale kdo při tom uvažuje, vidí,kolik problémů se řeší.Ať jde o psychologii, partnerské vztahy, kriminalita. Doporučuji.

Misshell1
10.09.2020 4 z 5

Dobré čtení na dovolené...trochu mi to přijde lepší než 50 odstínů. I je mi Gideon smypatictejsi.

Jancusk
14.08.2020 3 z 5

Asi bude nejlepší, když zhodnotím rovnou celou sérii. Myslím si, že kdyby autorka místo pěti dílů smrskla děj třeba na tři, bylo by to mnohem lepší čtení. Občas byly pasáže, které jsem přeskakovala nebo jsem je sice četla, ale nevnímala, a pak byly zase části, kdy jsem knihu nechtěla vůbec odložit. Bylo to takové nahoru dolů - občas super, občas nuda. Zlepšení přišlo ve třetím díle, kdy konečně začíná být vypravěčem i Gideon a příběh vidíme i z jeho úhlu pohledu, ale na víc než 4* to bohužel za mě nestačilo.

CiaKawlone
05.08.2020 5 z 5

Tato literatura je prostě dovolenkové čtení. Rozhodně mě to nezklamalo. Po komentářích typu "je to podobné 50 odstínům" nebo "je tam příliš sexu" jsem se docela bála. Jenže tato literatura je založená na sexu a popis mi přišel dobrý, stejně tak jako příběh. Hlavní postavy jsou zakomplexované a v tom je rozdíl mezi 50 odstíny a touto sérií. Sama jsem zvědavá, co bude dál.

johana3160
28.07.2020 2 z 5

Ne... uz nikdy vic, pribeh nula nejaky charakter postav zoufalstvi, prijde mi to jako reklama na psychologickou peci v usa spojena s “erotickymi” scenami.. no spis scenou ktera je furt na jedno brdo... nektere “hlasky” jsou k smichu ve chvilich kdy k smichu byt nemaji.. vzajemne se furt odkopavaj a utikaji pred sebou ale bezmezne si veri... stale opakujici se myslenka - scenar nekolikrat dokola.. kniha v podstate o nicem... cely dej by se dal smrsknout na tretinu.

Ella161
20.07.2020 1 z 5

Vůbec netuším, co se někomu na téhle knize může líbit. Nad hlavní hrdinkou jsem několikrát protáčela oči. To její chování? Vůbec mi nepřišla sympatická. Možná proto se mi ta kniha nelíbila? Kdyby ji vyprávěl Gideon, tak by to bylo jiné kafe. Každopádně příběh se neskutečně podobá 50 odstínů s výjimkou toho, že Eva nebyla panna.. Co na to říct? Vím, že v tomhle žánru nejde být s dějem nějak moc originální, ale abych si až palčivě uvědomovala, že bych si klidně mohla přečíst 50 odstínů? Ne a ne a ne! Jedna z nejhorších knih, kterou jsem v tomhle žánru četla.

Ivet1990
07.05.2020 4 z 5

Od knihy jsem toho teda moc nečekala. Celá série se mi dostala do rukou tak před víc jak půl rokem a já jsem jí pořád odkládala a už ani nevím proč. Po přečtení knihy jsem byla mile překvapená a určitě budu číst dál.

Vyllandra
06.05.2020 3 z 5

Kniha se určitě dá číst a čte se rychle. Jen je to všeho trochu moc a nejvíc. Nejkrásnější a nejbohatší. Nejlepší v posteli. Nejvíc žarliva a nejistá. A k tomu "temná" minulost, která v kontextu dokonalosti a "božství" působí strašně prvoplanove. 3 hvězdičky za pár dobrých obratů a skvělých hlášek, což si nejsem jistá, zda je zásluha autorky nebo překladu.

jinbr
05.05.2020 4 z 5

Asi zde zhodnotím celou sérii pro ty, kteří uvažují, zda ji začít číst či nikoli. První díl je takový trochu těžkopádnější v rozjezdu, ale posléze se to začíná skládat dohromady a dávat smysl. Také jsem to ze začátku srovnávala s trilogií The man, ale tak úplně se to srovnávat nedá. Přeci jen je to jiný příběh. Zde se rozehrává vztah s dvěma lidmi, kteří mají bolestnou zkušenost ze sexuální zneužívání a musí překonat vnitřní démony, aby byli schopni utvořit funkční a smysluplný vztah. Takže tomuto dílu dávám jen 4*, za ten kostrbatý rozjezd, u dalších dílů už hodnotím děj lépe. Celkově to stojí za to.

YA-girl
04.05.2020 1 z 5

Podle recenzí (ne jen zdejších, ale i od mých kamarádek) jsem se těšila - a moc, ale měla jsem to rozečtené dva roky (!) a nakonec jsem stejně nedočetla... Jak už psal někdo pode mnou - nezáživné, nijaký děj, nesympatičtí hrdinové, hloupé dialogy a nevzrušující sex scény... nuda. Nechápu, že mi to až tak nesedlo, když tolik dalších čtenářek je nadšených... ale stalo se. Tu jednu hvězdičku dávám za pár zajímavých slovních obratů nebo přirovnání... a možná proto, že nemám to srdce ohodnotit jakoukoliv knihu jako "odpad" ;-).

AelinBělotrn
15.03.2020 4 z 5

Určitě jedna z lepších knih toho žánru.Sexu je tam dostatek, líbí se mi že není vše hned růžové.Určitě se vrhnu na další díl. Je pravda, že se příběh trochu podobá sérii 50 odstinů

Myška43
03.03.2020 5 z 5

Crossfire série je celá super. Netušila jsem, že mě pokaždé další díl bude bavit, ale je to tak. Patří k mým nejoblíbenějším.

Owain
07.11.2019 2 z 5

Nic moc. Nebýt toho sexu a pana G., tak knihu asi zahodím. Eva mě neskutečně vytáčela svým chováním. Krom toho sexu tam ani není za potřebí =D =D Dám šanci dalšímu dílu jen kvůli G, jestli tam bude popsána jeho minulost.

LucySmile
14.10.2019 4 z 5

Skvělý erotických román, lepší než 50 odstínů. Líbí se mi, že se děj vyvíjí a není moc složitá zápletka.

milostné romány erotika Padesát odstínů

Sylvia Day