Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida

Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131057/crohnova-nemoc-a-ulcerozni-kolitida-131057.jpg 5 6 3

Informace mají cenu jen tehdy, pokud se dostanou k těm pravým lidem a ti je správně pochopí. Říká se to jednoduše, ovšem už hůř naplňuje, zejména jde-li o oblast medicíny. Latinské termíny a spletitá sucharská souvětí sice dodávají lékařským sdělením punc vědeckosti, nám, laikům, však po chvíli spolehlivě zablokují všechny cestičky do mozku. Proto jsem si před lety předsevzala, že mé články, ba i knížky, budou ke čtení, nikoli k zoufání. V případě knihy, kterou teď držíte v ruce, přiznávám remízu: Crohnova choroba a ulcerózní kolitida opravdu nepatří k onemocněním, která lze převyprávět lehounce a s vtipem za pár minut. Tím svízelnější jsou pro pacienty a také pro jejich nejbližší. Trvají léta, mají desítky různých tváří, jsou neviditelná, a přece všudypřítomná... Právě proto je dobré mít po ruce stránky, které vám odpovědí na základní otázky co, kde, proč, jak, kdy, a to v jakékoli fázi té či oné nemoci. Porozumět jí totiž znamená naučit se s ní lépe vycházet.... celý text

Tedovál55
07.11.2023 4 z 5

Kniha obsahuje téměř všechny základní informace o chorobách střev, jen mi trochu chybí detailní informace o transplantaci střevní mikroflóry, protože dle mé zkušenosti je tohle nejlepší léčba.  Každopádně chválím styl, jakým je kniha napsána,  textu porozumí každý a není třeba lékařského vzdělání.

IvikaS
24.07.2017 5 z 5

Líbilo se mi střídání vědeckých poznatků a životních zkušeností.

Kakarinka
07.06.2016 5 z 5

Jedna z mala publikaci pro samotne pacienty, musim hodnotit peti hvezdickami. Libi se mi ta mozaika vedeckych faktu a lidskych zkusenosti. A taky ta nadeje. :-)

Crohnova nemoc ulcerózní kolitida

Renata Červenková
česká, 1950
2018  90%Labyrint pohybu
2014  88%Všichni žijem' v blázinci
2021  90%Život na uzdě
2009  93%Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida
2006  0%Celiakie

Kniha Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida je v