Cristiano Ronaldo - oficiální biografie

Cristiano Ronaldo - oficiální biografie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353732/bmid_cristiano-ronaldo-oficialni-biograf-yEa-353732.jpg 4 5 3

První oficiální biografie nejlepšího fotbalisty světa Cristiano Ronaldo je jedním z nejznámějších fotbalistů současnosti, který proslul jak svou hrou, tak rozporuplnou povahou a kontroverzním vystupováním. Již od jeho útlého věku bylo naprosto zřejmé, že má Ronaldo mimořádný sportovní talent, v pouhých dvanácti letech proto opustil rodnou Madeiru a přestěhoval se do Portugalska, aby se stal nejúspěšnějším fotbalovým hráčem planety. Netrvalo dlouho a evropské fotbalové kluby se o něj začaly přetahovat, získal ho však Manchester United, kterému Ronaldo dopomohl ke třem ligovým titulům a vítězství Champions League. Později ho za naprosto astronomickou částku získal Real Madrid, kde však na sebe tento fenomenální fotbalista upozorňoval spíše svým soupeřením s Barcelonou a Lionelem Messim než výraznějšími úspěchy na trávníku.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , XYZ (ČR)

Cristiano Ronaldo: The Biography , 2015

Janizoun
12.08.2022 4 z 5

Jsem fanynka, co dodat... Fanouškům se bude líbit :-)

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

!!Komentář pouze pro fotbalové fanoušky/fanatiky!! Měl jsem obavy, že knížka bude přesně ta fotbalová biografie psaná pro desetiletý fotbalisty, spousta frází, spousta opsaných článků z webu atd. atp. Naštěstí biografie (snad dokonce oficiální, s požehnáním samotného CR7) je přesný opak, tudíž vyspělá, psaná lehkým perem a pro čtenáře, co už mají pár životopisů načtených. Možná až příliš kritická (je cítit, že autor je z "tábora Messi"), v určitých věcech repetitivní (Ronaldo málo brání, Ronaldo nemůže hrát číslo devět), ale jinak velice povedená biografie dost možná nejlepšího fotbalisty všech dob.

snílkařka
27.01.2022 5 z 5

Super kniha od tohoto autora opět a na 100% doporučuji. Jak o LEO Messim tak o CRISTIANU RONALDOVI. Dvě naprosté špičky ve fotbalové kopané. Zatím nejlepší kniha od tohoto autora o těchto hráčích přeložena u Nás.

Guillem Balague
španělská