Cristiano Ronaldo - oficiální biografie

První oficiální biografie nejlepšího fotbalisty světa Cristiano Ronaldo je jedním z nejznámějších fotbalistů současnosti, který proslul jak svou hrou, tak rozporuplnou povahou a kontroverzním vystupováním. Již od jeho útlého věku bylo naprosto zřejmé, že má Ronaldo mimořádný sportovní talent, v pouhých dvanácti letech proto opustil rodnou Madeiru a přestěhoval se do Portugalska, aby se stal nejúspěšnějším fotbalovým hráčem planety. Netrvalo dlouho a evropské fotbalové kluby se o něj začaly přetahovat, získal ho však Manchester United, kterému Ronaldo dopomohl ke třem ligovým titulům a vítězství Champions League. Později ho za naprosto astronomickou částku získal Real Madrid, kde však na sebe tento fenomenální fotbalista upozorňoval spíše svým soupeřením s Barcelonou a Lionelem Messim než výraznějšími úspěchy na trávníku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353732/big_cristiano-ronaldo-oficialni-biograf-yEa-353732.jpg 4.34
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , XYZ (ČR)

Cristiano Ronaldo: The Biography, 2015

Kniha Cristiano Ronaldo - oficiální biografie

Pítrs85

!!Komentář pouze pro fotbalové fanoušky/fanatiky!! Měl jsem obavy, že knížka bude přesně ta fotbalová biografie psaná pro desetiletý fotbalisty, spousta frází, spousta opsaných článků z webu atd. atp. Naštěstí biografie (snad dokonce oficiální, s požehnáním samotného CR7) je přesný opak, tudíž vyspělá, psaná lehkým perem a pro čtenáře, co už mají pár životopisů načtených. Možná až příliš kritická (je cítit, že autor je z "tábora Messi"), v určitých věcech repetitivní (Ronaldo málo brání, Ronaldo nemůže hrát číslo devět), ale jinak velice povedená biografie dost možná nejlepšího fotbalisty všech dob.

snílkařka

Super kniha od tohoto autora opět a na 100% doporučuji. Jak o LEO Messim tak o CRISTIANU RONALDOVI. Dvě naprosté špičky ve fotbalové kopané. Zatím nejlepší kniha od tohoto autora o těchto hráčích přeložena u Nás.