Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204383/bmid_cristiano-ronaldo-Ua3-204383.jpg 3 24 5

Knížka píše o obyčejném, a dokonce chudém, chlapci z portugalské Madeiry. Má ovšem veliký sen a odmalička za ním neúprosně jde a ze svého snu se probudí až ve chvíli, když později vysloví: "Chci být nejlepší, zapsat se do historie fotbalu. Mám fantastické zaměstnání. Je požehnáním, protože můžu dělat to, co mám nejraději." Ano, Ronaldo skutečně postupně stoupá k fotbalovému Olympu, kde vládnou Pelé, Maradona, Di Stéfano, Cruijff. Základem naplnění takového snu je skvělé zázemí v rodině, jíž vždy vládla fotbalová máma Mária Dolores, a pak má Cristiano jako osmnáctiletý hráč Sportingu Lisabon doslovné štěstí, že si ho do Manchesteru United vybere sám Sir Alex Ferguson. Se svým velkým učitelem a druhým otcem, jak sám říká, vyhrají Ligu mistrů a tři anglické tituly. Ronaldo jako hráč Rudých ďáblů získá v roce 2008 svůj první Zlatý míč. Druhý obdrží už jako nejzářivější hvězda Realu Madrid a mistr Španělska. V lednu 2014 při celebraci v curyšské opeře s dojetím řekne: "Neexistují slova, kterými bych popsal tento okamžik. První zisk Zlatého míče za rok 2008, to bylo něco velkého. Ale teď to pro mě bylo o mnohem hlubších emocích, protože jsem cenu přebíral s mojí matkou a synem. Když jsem ji zahlédl, jak pláče, snažil jsem se kontrolovat, ale slzy jsem také neudržel. Jestli jsem vyhrál zaslouženě? Lidé pro mě hlasovali, tak asi ano. Každopádně Messi a Ribéry by si tuto cenu zasloužili také. Vyhrál jsem však já. Jsem opravdu nesmírně šťastný." Tajemství gigantického úspěchu chlapce z chudinské ulice Quinta do Falcáo ve Funchalu je prosté: neobyčejný talent a úžasná pracovitost, neutuchající touha být vždy nejlepší a vyhrávat trofeje a také bouřlivé a vítězné srdce. Cristiano navíc dnes není společně s Lionelem Messim jen nejlepším fotbalistou planety, ale pro mladé generace představuje také symbol životního stylu. Lze bez nadsázky říci, že je současnou nejvýznamnější sportovní celebritou světa. A tak se společně s autorem začtěme do příběhu chlapce, který žije svůj splněný sen a stoupá k legendě jménem Cristiano Ronaldo.... celý text

vojta888
vojta888
29.12.2020 3 z 5

Super kniha, i ilustrace byly pěkné.

plevilek
plevilek
14.04.2019

Velmi zajímavá kniha, která je také velmi dobře zpracovaná. Opravdu super čtení.

Muchmang
Muchmang
16.05.2017 5 z 5

Já jsem tuhle knihu četl, hodně mě zaujala a proto jsem ji četl do konce. Je to hrozně dobrá knížka a motivovala mě k tomu, že se mám vykašlat na nějaké posměšky a že si mam jít za tím co chci a nikdy se toho nevzdat. Takže každý den tvrdě makám, abych byl jako on. Jsem rád že jsem si tuhle knihu přečetl.

kilometr
kilometr
17.03.2016 3 z 5

Můj Hrdino!Napíši o Tobě knihu,která nebude ani z poloviny tak dobrá,jako Tvé výkony na hřišti a zdaleka nedosáhne kvality Tvého tak svalnatého a šlachovitého těla.Ale viděti Tě na hřišti,to jest zážitek přímo božský,pak pochop,že knihu sepsati jsem musel.P.Č. 55,5%.

DonFilipson
DonFilipson
25.08.2015 2 z 5

2z5 jen za to že to je Cristiano... Autor sepsal výčet jeho úspěchů snad z wikipedie... Snad na každé stránce autorovy myšlenky typu ,, možná si asi Ronaldo myslel tohle když udělal tohle,, něco neuvěřitelného že taková kniha mohla být vydána... Čekal jsem že autor se s Cristianem aspoň někdy v životě sešel a sepsal s ním biografii ale jde vidět že ho viděl možná tak jako já jen v televizi a při chvílích nudy otevřel wikipedii a sepsal tohle...Knihu nedoporučuji!!! Znám 1000 a 1 důvod jak lépe utratit 280,- než si koupit tuto ,,knížku,,

fotbal, kopaná

Petr Čermák