Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1616 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Zorka
02.02.2021 5 z 5

Simon Spiere je kluk, kterého by chtěl mít za kamaráda každý - a to bez ohledu na jeho sexualitu. V tom vidím velký přínos této knihy. Odbourat předsudky, zdůraznit, že ukazatelem lidských hodnot není homosexualita, heterosexualita nebo jiná odlišnost od většiny. Za mě určitě jako literatura pro mládež ano.

ondras666
17.01.2021 4 z 5

Na knihu jsem se dlouho chystal a i těšil. Ale nakonec jsem lehce zklamaný.
Kniha je young adult romancí, což není zrovna můj šálek kávy. Příběh je obyčejný, tak nějak tuctový. Taková americká lovestory ze střední.
Každopádně za přečtení stojí, minimálně pro všechny, co bojují se svým coming outem.

Littlemonday
17.01.2021 4 z 5

Precteno kvuli vyzve (jmeno hlavni postavy v nazvu), kazdopadne fajn young adult oddechovka s tematem LGBT. Bavily me vymeny e-mailu a napeti, kdo ze bude teda ten Blue. Jsem uz mimo cilovku, verim, ze pred deseti kety by se mi to libilo mnohem vic, ale i tak to bylo fajn. :)

FemmeFragile
29.12.2020 3 z 5

Probuzení Simona Spiera byla asi moje první LGBT young adultovka a při čtení se mi vlastně docela líbila, i když už jsem mimo cílovku. Ale zpětně viděno, po přečtení několika dalších (namátkově třeba Oba na konci zemřou nebo Co když jsme to my) už z ní tak nadšená nejsem, spíš bych ji řadila k lepšímu průměru. Znova bych ji asi nečetla. Na těch dalších se mi líbilo především to, že kromě vztahu hlavních hrdinů bylo rozvíjeno ještě něco jiného, mělo to nějakou další dějovou linku, přidanou hodnotu. Probuzení Simona Spiera se víceméně točí opravdu jen okolo orientace hlavního hrdiny, což mi přijde trochu málo. Na druhou stranu je pravda, že pro někoho, kdo si prochází stejným věkem i životním obdobím, to může být pozvolný, nenásilný vstup do světa LGBT literatury (a třeba i vlastního uvědomění), takže proč ne...

Ještě poslední osobní poznámka - trochu mě ve výsledku zklamalo, kdo se vyklubal z Bluea. Měla jsem pár osobních tipů, které by mi přišly na jeho místě asi o něco logičtější, takže pro mě se nedostavila taková ta satisfakce, když to dopadne podle jeho představ, kterou člověk na konci knihy očekává.

Dearbooklife
27.11.2020 5 z 5

to bylo krásný. oddechovka jak se patří. neskutečně čtivý příběh, který jsem si moc užila, vyvíjení vztahu bylo nádherné a mě hrozně bavily ty kapitoly s e-maily. moc doporučuji :Dd

Kiwicatko
13.11.2020 5 z 5

Asi se mi vice libil film, ale i knizka mela neco do sebe. Hodne jsem ocenila, ze tam byly pasaze s emaily. Ty me bavily hodne.

natii-vanilkova
04.11.2020 5 z 5

Moc fajn pohodové čtení :)

Inouš
13.10.2020 2 z 5

Pár hezkých myšlenek se v knize našlo, žádné nadšení se však nekonalo.

Aveli
27.09.2020 4 z 5

Přiznám se, že jsem ze začátku měla problém se do knihy začíst. Na druhou stranu, už nějakou dobu nejsem teenager, na které kniha cílí. Celkově se mi ale líbila, děj měl spád, nechyběly všemožné zápletky a kdo je Blue jsem nezvládla dopředu odhalit. Myslím, že kdybych si tuhle knihu přečetla v pubertě, tak ji zbožňuju.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Krásná oddechovka!! Mnohem lepší než film. Mohu jen doporučit. V poslední době mě ty teenagerovské náměty nějak podezřele baví, to bude asi tím, ze už mi táhne na třicku :D.

Zlá-Ňufie
01.09.2020 5 z 5

Tohle se mi hrozně líbilo ❤️ Bylo to prijemne ctive, zajimavy namet a zapletka. Opravdu moc prijemne pocteni

heyitsronnie
29.08.2020 4 z 5

Než jsem se pustila do knihy, viděla jsem film, který se mi nejen díky obsazení, ale i kvůli tématu. Kniha se nepřekvapivě od filmu chvílemi liší - celé rozuzlení děje podle mého zvládla mnohem lépe kniha. Jedná se o oddechovou YA knihu.

Nikolla
23.08.2020 5 z 5

- TOHLE -

JitulHa
19.08.2020 4 z 5

Příběh Simona je takovým prototypem YA žánru, autorka si s knihou opravdu vyhrála. Je milý, zábavný, místy trochu napínavý (zvláště, když společně s hlavním hrdinou pátráme, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue), hlavně je ale dokonalým okénkem do života teenagerů. Neboť školní docházka, kamarádi, trable s láskou, úskalí sociálních sítí... To vše tu najdeme, navíc obohacené o LGBT problematiku.

klara.franta
03.08.2020 3 z 5

Čekala jsem od toho víc, díky tomu, že miluju ten film. Taková teenage oddychová literatura.

Maara320
27.07.2020 5 z 5

Obrovské nadšení. Kniha je naprosto skvělá. Přečetl jsem jí za jedno odpoledne. Je totiž neskutečně moc čtivá.
Coming out, přátelství, vydírání....tohle všechno v téhle knize najdete. Trochu jsem Simonovi záviděl jeho boží přátelé :-)
Viděl jsem i film a i ten je naprosto skvělý. Prostě za mě jedna z TOP knih.

Sali88
25.07.2020

V dubnu přečteno podruhé a byla jsem stejně nadšená, jako při prvním čtení. Tohle je zkrátka neskutečně milá, příjemná, vtipná, pohodová i romantická kniha, kterou si užijete od začátku do konce. Simona si oblíbíte, ostatní postavy vás budou také bavit. Vztahy, coming out, přátelství... Nemůžu vytknout vůbec nic.

bookworm_girl
12.07.2020 5 z 5

Další úžasná kniha❤️ Na Probuzení Simona Spiera jsem se strašně těšila a nezklamalo mě to. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny! Že začátku jsem se nějak nemohla začíst, trošku jsem se musela nutit, abych pořád četla dal a nemohla jsem si zvyknout na styl psaní. Ani nevím, kdy se to zlomilo, ale pak už jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Doslova. Simon mi byl moc sympatický, stejně jako většina postav, snad jen na Martina. Kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě, prostě jsem už potřebovala vědět kdo to je a jak to skončí. Kromě trošku nudnějšího začátku děj ubihal strašně rychle a čtení mě opravdu bavilo. To jak se příběh nakonec rozuzlil mě překvapilo, ale rozhodně mi to nevadilo. Shrnula bych to asi tak, že jsem z knihy nadšená a všem ji doporučuju, myslím, že se vám prostě líbit musí. Je to sladký oddechový románek ideální na léto ❤️
Knížka ode mě má 98% (za pomalejší rozjezd) a 5 z 5ti❤️

iliska
09.07.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice pěkná, oddechová. Vtáhne čtenáře do děje dějem prvních stránek. Určitě si jí přečtu ještě jednou.

Ajda300
08.07.2020 5 z 5

Takhle sladkou a rozkošnou knihu jsem dlouho nečetla. Prostě boží. Mám ji doma půl roku a už jsem ji četla čtyřikrát. Senzační příběh a sympatické postavy. Doporučuji