Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1615 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

kamise
14.03.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi zkrátka hodně líbila. Po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem četla do noci a nechtělo se mi přestat. Sympatické postavy, jednoduchý a pozitivní příběh a optimistický závěr. Doporučuji pro pohodové večery.

Queerlukas
14.03.2018 5 z 5

Vynikající kniha. Rozhodně nejlepší a nejreálnější podání cominoutu mladíka na střední škole, jaké jsem kdy četl.

Annkag
13.03.2018 5 z 5

K tejto knihe som sa dostala náhodou.požičala mi ju kolegyna v práci.Pravdupovediac asi týžden som okolo nej chodila a rozmýšlala kedy na to budem mat asi náladu jelikož som knihy tohto typu nikdy predtým nečítala.ale knižný deficit robí divy a tak som jej stránky otvorila a začítala som sa.Prekvapila.A to v milom.Malo to dej,spád,hlbku myšlienok a miestami svojský smysel pre humor.Možem povedat že jej čítanie mi otvorilo oči a so Simonom som sa prebudila i ja.

sabiburesova
07.03.2018 5 z 5

Božee tak to byla pecka ! ♥ tuhle knížku jsem si zamilovala, dokonce mi na konci ukápla i slza. :D Příjemná oddechovka ! Roztomilá knížka (:

essidaven
02.03.2018 4 z 5

Od knihy jsem příliš nečekala, jelikož již nejsem ve věku na četbu Young Adult, ale byla to příjemná oddechová jednohubka na jeden večer. Celé to bylo takové miloučké a překvapivě příjemně napsané. Identita Bluea mě napadla asi v půlce, prostě to musel být někdo, kdo se v příběhu alespoň mihnul, přesto jsem s příjemným očekáváním četla až do konce. Líbil se mi přístup rodiny i přátel k Simonovu coming outu, jen nevím zda bylo uvěřitelné, jak vše proběhlo "v klidu". A dost mě pobavily narážky na Drarry;)

Lenka.Vílka
01.03.2018 4 z 5

O knize jsem povědomí měla, ale neměla jsem v plánu číst. Jenže potom jsem uviděla trailer adaptace, který mě dostal. A je to tady. Knihu jsem dočetla a na řadě je komentář.
Nejvíc se mi líbila jakási hlavní myšlenka. Mě je jedno, co si budou myslet oni o mě. Jenom nechci, aby si on myslel, že jsem ho podrazil. A naprosto souhlasím s komentářem Entertainment weekly na zadní straně (a to se mi většinou nestává, protože to beru jenom jako pindy ze zadní stránky, ale snad poprvé souhlas na 100 %). Ale zároveň je to i důvod, proč nemohu dát pět hvězd, protože mě nebavilo to "ostatní dění ve škole", protože prostě nejsem cílovka a tohle jde mimo mě. Ale naopak jsem si užívala emaily. Knihu rozhodně doporučuju k přečtení jak mladším tak i starším, protože pointě příběhu na věku nezáleží, jenom nezaručuji, že se vám budu líbit úplně všechno, pokud jste starší.

wildXchos
23.02.2018 5 z 5

Od téhle knihy jsem měl hodně vysoká očekávání a rozhodně mě nezklamala. Simon je jako hlavní postava skvělý. Čekal jsem nějakého outsidera, který se skoro s nikým nebaví a je uzavřený do sebe, a právě tím mě Simon překvapil. Byl opravdu příjemný, měl pár dobrých přátel, občas byl vtipný a přesně takový hlavní hrdina mi vyhovuje. Příběh je zajímavý a myslím, že může spoustě lidem ukázat, jaké to je být jiný než většina.

vendy6619
18.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasně dokonalá knížka! Takových narážek na ostatní filmy! Na Harryho, Hunger Games... jsem do hlavního hrdiny neskutečně zamilovaná, i když vím, že on holky neuznává... tohle bylo přečtený jedním dechem, že si člověk říká jak moc rychle mu to uteklo.
Hrozně moc doporučuju tuhle knížku dál! Dokonalý... prostě dokonalý. Ať už je prosím film! ♥

anna246
16.02.2018 4 z 5

Takhle jsem si hlavního hrdinu dlouho, dlouho nezamilovala..
Miluju ho především kvůli té lásce k Harrymu Potterovi..
Ale ne, opravdu.. Simon je dokonalý charakter, a Simonovská logika mi byla během čtení příjemná, a ostatní charaktery? Ano, prosím..

Jacquesadit
09.02.2018

Knížku jsem četl v originále Simon vs. the Homo Sapiens Agenda. Přečetl jsem včera a dneska toho dost lituji. Chce to pravidelné dávkování několika málo stránek denně, abyste si to víc užili, ale člověk se prostě neudrží.
Autorka píše čtivě, simonovské myšlení mi sedlo a prokládání kapitol e-maily mezi Simonem a Bluem bylo příjemným zpestřením.
Pecka! 5/5

Magiclucy
07.02.2018 4 z 5

Knížku jsem si zamilovala. Simon s Bluem se okamžitě zařadili mezi mé oblíbené postavy, které mě vždycky přinutí se usmívat.

Kačkaknihomol
06.02.2018 3 z 5

Tohle, že má být ten "objev ve světě YA"? Kniha, kterou všichni tak děsně vychvalují?
Já nevím, jestli jsem měla v období, kdy jsem to četla nějak zvlášť nehezkou náladu, ale vůbec mě to nebavilo. Nějaké myšlenky ohledně samostné homosexuality tu značně chybí, nějaká místa byla hluchá až stereotypní. Vlastně to na mě působilo jako zápisky z nějakého deníku. Jediné, co je na knize alespoň trochu zajímavé, jsou emaily s oným záhadným Bluem. Na ty jsem se na konci kapitoly vždycky moc těšila (proto mě štvalo, když si ti dva blbečci nic nenapsali). A co se týče samotného vydírání a odhalení Blue, mě fakt nepřišlo, že by Martin Simona nijak zvlášť vydíral. Blue. Ne, toho jsem fakt nečekala. To je malý plus. Jinak na mě kniha působila bezduše, neměla charisma a silný tento příběh rozhodně není. Ale na ten jeden večer Simon nebyl zase tak hrozný společník.

Marekh
04.02.2018 5 z 5

Ačkoliv se jedná o knihu pro mladší čtenáře, kniha se mi moc líbila a knihu určitě doporučuji.

Líbilo se mi také dopisování, které probíhalo mezi kluky. Oceňuji, že se v knize nevyskytovaly vulgarismy.

Bluea jsem neodhalil. :)

Viděl jsem také film, který se jmenuje - Já, Simon. Film se mi líbil včetně hudby a určitě film doporučuji.

adelka7079
01.02.2018 5 z 5

Miluju!

Suou
28.01.2018 4 z 5

hmm... niečo asi nie je v poriadku :D som chalan a páčilo sa mi to ... mal by som vyhľadať odbornú pomoc :D... ale teraz ku knihe
Kniha bola naozaj dobrá. Autor/ka tú dobre vypichla dnešnú spoločnosť (sociálne siete, predsudky). Musím sa priznať, že zistiť kto je tá druhá osoba mi chvíľu trvalo a ten koniec ma vcelku prekvapil.:)

Kateshiki
28.01.2018 5 z 5

Kniha mi vzala dech. Jedná se o jednu z nejlepších knih, kterou jsem za svůj život četla. Nemám co vytknout až na to, že mi některé postavy přišli ze začátku málo popsané.

SweetClaire
27.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z Young Adult, co jsem za poslední dobu četla. Rozhodně to doporučuji všem adolescentům.

sgjoli
27.01.2018 5 z 5

Od knihy jsem čekala průměrnou oddechovku, ale nakonec se z toho vyklubal místy vtipný, místy dojemný příběh s děsně sympatickým hlavním hrdinou, který se ocitl v nelehké situaci.
Becky Albertalli se rozhodně může pyšnit lehkým perem. Svým stylem psaní si mne připoutala ke knize, do děje jsem se ponořila raz dva a nebyla jsem knihu schopna odložit, dokud jsem ji nedočetla. Kniha mne příjemně překvapila, moc jsem si ji užila.

xSimaix
26.01.2018 5 z 5

Jsem doslova nadšená. Už dlouho jsem nebyla díky knize tak skvěle a pozitivně naladěná a už vážně dlouho jsem se u žádné tak nehihňala a nevydávala tolik "aww" povzdechnutí.
Probuzení Simona Spiera je skvělá oddechovka plná humoru, skvělých realistických postav a neuvěřitelně pěkného příběhu.

Simon je neuvěřitelně sympatický a po pár stránkách jsem si ho doslova zamilovala. To samé platí i o jeho (ne)přátelích.
Neuvěřitelně se mi líbí, že kniha nebyla předvídatelná. Měla jsem asi čtyři typy na to, kdo by mohl být Simonův tajemný Blue a na konci jsem se stejně netrefila (a to se považuji za skvělého amatérského detektiva).
Také jsem si zamilovala autorčin styl psaní a doufám, že nám v Čechách od Becky vyjde více knih. Tuto jsem totiž přečetla jedním dechem, až je mi to líto.

Nemám co bych vytkla. Kniha je vtipná, realistická, rozkošná, nenucená, plná (ne)vinného flirtování a zároveň sebou nese nesmírně důležitý vzkaz pro všechny kolem.

Mohu pouze doporučit, sama se k této knize totiž budu s úsměvem na tváři vracet!

kedlis
26.01.2018 4 z 5

Musím říci, že jsem se musela držet abych knihu nepřečetla za jeden den. Miluji na té knize snad úplně všechno. Simon je neuvěřitelně sympatický a je to někdo, koho ve svém životě zoufale potřebuji, to jeho "simonovské myšlení" naprosto chápu. Byla jsem jako na trní než konečně došlo k setkání. Přátelé Simona byli také moc sympatičtí, to samé jeho sestry. A celá kniha obsahuje důležitá témata, jako je sexualita a barva pleti.
Jsem zvědavá na film.

"Světlá barva kůže by neměla být automaticky považována za normální o nic víc než heterosexualita. Vlastně by se za normální nemělo považovat nic."