Probuzení Simona Spiera

Probuzení Simona Spiera https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/bmid_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4 1616 390

Creekwood série

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda , 2015

Bee
25.01.2018 5 z 5

Kniha mě anotací vůbec nezaujala, protože podle ní to má být samé drama, vydírání a celkově něco, na co teď absolutně nemám nervy. Ale viděla jsem trailer na filmovou adaptaci a tak nějak mě to zaujalo a pustila jsem se do toho.
Pokud tedy dáte na anotaci, téhle nevěřte, protože taková kniha vůbec není. Místo zbytečného nerváku zažijete fakt příjemnou četbu se skvělými postavami. Nejblíže se seznámíte se samotným Simonem a jeho mailovou spřízněnou duší. Bavily mě různé geekovské narážky v celé knize a humorem mi to bylo opravdu blízko. Autorka si vybrala poměrně citlivé téma, které zvládla na jedničku a myslím, že zaválela se všemi postavami, dokonce i ten hlavní záporák vlastně vůbec není záporák, a to se mi na tom líbilo. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu knihu od Greena, ale bez smrti, nemocí a těch komplikovaných postav. Po dočtení mi na tváři zůstal úsměv a tak to mám ráda :)

Alissea
25.01.2018 5 z 5

Jsem z knihy naprosto nadšená. Přečetla jsem ji za cca 6hodin. Miluju slash a tohle bylo ještě lepší. Nemohla jsem se odtrhnout a moc mě mrzí že je konec

Hoshi
23.01.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila dlouho a po dočtení... Kniha je velmi milá, příjemná, čtivá, ... rozkošná. Simon je neuvěřitelně sympatický, stejně tak i jeho kamarádi. Ostatně se ztotožňuji s komentářem od Veronicess - napsala tam vše, co mám na mysli :)

Sabča92
18.01.2018 3 z 5

Upřímně, nebylo to špatné, ale čekala jsem od toho víc. Kniha je vhodnější hlavně pro mladší čtenáře. Simon je milá postava, se kterou sdílíte jeho bolístky. Nejlepší část knihy přišla s posledními 20 stranami, což je škoda. Upřímně těchto dvacet stran mě bavilo nejvíce a kniha skončila v okamžiku, kdy teprve vše zajímavé začínalo. U knihy jsem se jen párkrát pousmála.

BeccaDreamer
13.01.2018 5 z 5

Roztomilá knížečka. Hezké zpracování. Příjemné postavy.

Veronicess
08.01.2018 5 z 5

"What's a dementor?" I mean, I can't even. "Nora, you are no longer my sister."

Nemôžem uveriť že mi to trvalo tak dlho, než som si konečne prečítala túto knihu. Môj život mohol byť oveľa lepší a krajší a plný Simona a Blue už dva roky... Ale nevadí, aspoň môžem teraz napísať, aká úžasná táto kniha bola.

Táto kniha bola úplne milá a rozkošná v každom možnom slova zmysle. Bola chytrá a nútila vás zamyslieť sa, trošku smutná a povedala som už že bola strašne milá?

Tiež ma nútila zamyslieť sa nad všetkými tými hlúpymi homofóbnymi stereotypmi a škaredým správaním, ktoré sa bohužiaľ stále deje okolo nás. Nedávno som čítala Jeden z nás lže, a kniha sa mi moc nepáčila, už len preto že síce popísala zlé veci v našej spoločnosti, ale moc sa neobťažovala dať najavo svojim mladým čitateľom, že takto to byť nemá. A všetky tie veci, čo kniha Jeden z nás lže spravila zle, spravila kniha o Simonovi Spierovi dobre. Ukázala na to, čo je nesprávne a aj vysvetlila prečo. A pritom zanechala obrovský úsmev na tvári.

Netvrdím, že to je najlepšia a najoriginálnejšia kniha na svete, ale jej prečítanie úplne rozjasnilo môj deň.

HighReaderOfOz
07.01.2018

TOHLE.

planet129
07.01.2018 4 z 5

Když jsem na tuto knihu četla nějakou recenzi, vždy se jednalo o velice kladnou. Kvůli tomu jsem možná měla až moc vysoká očekávání. Do cca dvousté strany mě kniha neskutečně bavila, pak to spadlo na klasickou YA romantiku. Kniha je velmi čtivá, spíše oddechovka, ale dle mého nic světoborného.

DracoMalfoy
02.01.2018 5 z 5

K Young Adult jsem se naučila přistupovat skepticky, ale tahle knížka, je něco, k čemu se budu ráda vracet. Příběh byl svižný, postavy sympatické a chvílemi jsem se i zasmála. Moc povedená kniha! (7.-10.12.2017, 26.5.2018)

VČJKR
28.12.2017 5 z 5

...
S láskou
Blue

AlexisG
27.12.2017 5 z 5

Když jsem poprvé narazila na Simona Spiera, jednalo se jen o obrázek knihy na instagramu a krátký popisek. Poté co jsem zjistila o něco víc, mě hned lákalo si knihu přečíst a tak brzy následovala její koupě. Naštěstí jsem se nějak vyhnula tomu, že by mi ji někdo přechválil nebo jakkoli jinak doporučoval, takže jsem měla jen svoje vlastní představy co od knihy čekat.
Když jsem ji pak poprvé otevřela, neměla jsem ani tušení, co bude následovat. Jakmile jsem se začetla do prvních slov, příběh mě do sebe naprosto vtáhl a já prostě nemohla odejít. Chtěla jsem vědět jak se příběh vyvine, jak skončí. No a nebyla jsem zklamaná.
Je to laskavý, něžný ale také vtipný příběh a jsem opravdu ráda, že jsem si ho mohla přečíst.

Anna 13
21.12.2017 5 z 5

No, takže... Tohle není jeden z největších objevů ve světě Young Adult literatury! To fakt ne! Ale jinak? Neskutečně tu knihu zbožňuju...

Je to oddechové, jednoduché, ale zároveň strašně milé, úsměvné, legrační, zamilované a laskavé. Je to příběh dvou gayů, kteří se nikdy neviděli, ale zároveň o sobě vědí vše.
A Simon Spier? Půjdete z něj do kolen... Toho budete milovat. Co na tom, že ho zajímají kluci? Být jeho nejlepší kámoškou a žít v jeho vesmíru by bylo boží...
Neočekávejte zázrak a pronikněte do Simonova světa plného sušenek Orea a Elliota Smithe...

PS: To tu fakt existuje takový čtenář, který nevěděl alespoň od sté strany, kdo je Blue? :O

Moltri
10.12.2017 5 z 5

Milá, čtivá oddechovka. Škoda, že jsem ji nečetl v době, kdy jsem řešil stejný problémy jako Simon, určitě bych byl mnohem více nadšený ale i tak se mi líbila.

MayaBu
07.12.2017 4 z 5

Není to tak, že by mi vyloženě spadla brada (ve chvíli, kdy jsem na obálce četla, že by mělo jít o "jeden z největších objevů je světě YA" tak to poněkud zvýšilo moje očekávání). Tahle knížka byla roztomilá. To je to správné slovo - roztomilá a taky zatraceně čtivá. A ano, jsem zvědavá na film.

šneki
04.12.2017 3 z 5

Čtivá knížka, u které jsem se několikrát culila jak malá holka, ale jinak mě příběh tolik neokouzlil.

Hufendy
28.11.2017 5 z 5

Kniha opravdu skvěle napsaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a ten pocit štěstí, co zažíval Simon jsem prožívala i já. Opravdu super.

Allka
16.11.2017 4 z 5

Na Probuzení Simona Spiera jsem byla neskutečně zvědavá. Kdo by taky nebyl po takovém množství pozitivních ohlasů? Čekala jsem naprostou bombu, knihu, která mě vykolejí, která mě dostane na kolena, na kterou jen tak nezapomenu... Bohužel se z mé strany nakonec žádná spadnutá brada a obří nadšení nekonaly. Snad to bylo jistou překotností, snad nedostatečným propracováním detailů, možná stylem psaní... K dokonalosti zkrátka krůček chyběl. No, vlastně možná spíš krok.
Nicméně nechci v žádném případě jenom hanět. Kniha je příjemná, lehká, víceméně pozitivní, místy vtipná, neřeší se tu žádná velká dramata a člověk si u ní opravdu odpočine. A Simon je sympaťák, takový úplně obyčejný kluk, který občas udělá chybu, ale snaží se žít podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je úžasně reálný a každý si ho musí oblíbit.
Shrnuto a podtrženo - přestože bych dokázala jmenovat dost lepších young adult příběhů s lgbtq tematikou (ehm Dám ti slunce, Líbali jsme se, Nedej se ehm), Probuzení S. S. rozhodně nezatracuju a už se těším na film, který by možná, pokud se zadaří, mohl být dokonce i lepší než kniha.

kuntova.k
15.11.2017 5 z 5

Abych cítila smutek a radost zároveň? To co se mnou provedl Simon, už nikdo jiný nezvládne. Simon rozkrájel mou duši na milion kousků a teď je jen na mě, abych je sama posbírala.

telileov
08.11.2017 3 z 5

Na můj vkus trochu přesycené gay tematikou. Ale bylo to zábavné, čtivé, příjemná oddechovka. Občas mě to i rozesmálo a postavy mi byly (většinou) celkem sympatické. Žádný zázrak, ale odtrhnout jsem se stejně nemohla.

ElikaBendova
08.11.2017 5 z 5

Nejprve jsem byla mírně dotčená, že se příběh podobá Willu Graysonovi., jelikož jsem ho četla pár dní předtím. Později jsem však zjistila, že je to má jen malé prvky z něj a že Simon je tisíckrát lepší. Začetla jsem se do něj hned a přečetla ho asi za 4 hodiny. Autorka si skvěle s námi pohrála a do poslední chvíle jsem netušila, kdo Blue vlastně je. Jsem za to moc ráda. Miluji, když mě kniha ke konci vždycky něčím překvapí. Je to miloučká knížečka a určitě si ji časem přečtu znovu a jsem ráda, že mi leží v knihovně.