Já, Simon

Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc – plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378059/ja-simon-fJC-378059.jpg 4.5951

Creekwood (1.)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda (2015)

Kniha Já, Simon

pampelišinka

"...Harry Potter s Dracem Malfoyem spolu například ulítávají na tisíc způsobů pomalu v každém bradavickém přístěnku na košťata. Vybral jsem si ty s obstojnou gramatikou a četl jsem celou noc. Bylo to zvláštních pár týdnů. Naučil jsem se tehdy prát. Některé ponožky by člověku máma prát neměla."

Já jsem prostě cílovka. Náctiletá holka, která podobný zamilování přes zprávy zažila, akorát to slavně nedopadlo.
O to víc jsem si čtení vychutnávala. Simon je prostě hrozně milá, vtipná a sladká knížka, ke který se ráda vracím, užívám si konec a hochům to moc přeju.
Nemůžu dát jinak než pět.

sofi37

Kniha byla velmi pěkně napsaná, to se musí nechat. Bohužel mě děj nezaujal, přišel mi chudý a velmi obyčejný. Také mi vadilo že tajemný 'blue' byl kluk o kterém jsme v knížce sotva slyšely. Popravdě, čekala jsem víc od knížky kolem které se udělala taková aféra.

Yogi

Tohle je prostě paráda. Knížku jsem louskala asi do tří do rána, tak moc jsem se od ní nemohla odtrhnout - kolikrát jsem se i smála nahlas, což se mi normálně při čtení skoro nestává. Simon je skvělá postava a jeho e-mailový konverzace s Bluem jsou ještě skvělejší a po dlouhý době mi přišlo středoškolský prostředí a myšlenky a chování všech zúčastněných naprosto teenagerovsky autentický (včetně těch narážek na různý hry a filmy, to je přímo moje gusto teda - obzvláště mě potěšila zmínka o Elliottu Smithovi - jo, a taky ta část se slashema).
I přestože se jedná spíš o humorné YA se příběh nebojí dotknout citlivějších a vážnějších témat jako je coming out, vydírání nebo kyberšikana. A je to celý tak přirozeně, nenásilně podaný a čte se to tak rychle, až je vám to líto. Zaručený recept na dobrou náladu. Někdy si dám určitě re-read. (Film jsem neviděla, ale v nejbližší době se do něj určitě taky pustím.)

nejsemjackjack

Spisovatelka opět nezklamala. Úžasná kniha.

Monni

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Je to taková milá oddechovka. I když nejsem cílovka, tak mě kniha bavila a odpočinula jsem si u ní. Prostě jednohubka na oddech se silným tématem. Přečetla jsem si ji hlavně proto, že jsem se chtěla podívat na film. Za mě je kniha určitě lepší, ale to je v mém případě vždycky. Stalo se mi jen jednou, že byl film lepší jak kniha.
Postavy jsem si oblíbila a chápala jsem starch obou chlapců z přiznání své orientace. Nedokážu si ani představit jaké to musí být pro tyto lidi. Natož puberťáky a rádoby drsňáky, kteří ovšem mají také city a bojí se, jak se k tomu postaví rodina, přátelé, spolužáci a ostatní lidi.
Každopádně kniha byla fajn a četla se skoro sama. Myslím, že pro cílovku s tímto ,,problémem" je i inspirativní.

sar.janurova

Asi jsem od této knihy díky referencím čekala víc, než jsem dostala. Bavilo mě to, o tom žádná, ale některé části byly natolik velkým klišé, že jsem nad tím jen kroutila hlavou a nechápala, jak autorka mohla něco takového vůbec napsat. Nevím, čekala jsem trochu jiný styl psaní jeho myšlení, které spíše odpovídalo nějaké po uši zamilované čtrnáctce. I přesto mi ale příběh nějakým způsobem přirostl k srdci a já si ho oblíbila. Uvidím, jaký bude film.

oblakaknih

Skvělá oddechovka s hlubším námětem! Postavy sympatické, úplně jsem si je zamilovala.
Bylo to skvěle napsané, plné emocí. Text byl příjemně doplněn
emaily.
Dokonce jsem se při čtení i zasmála.
Bavilo mě to jako žádná jiná kniha tohoto žánru.
Jediná drobnost, co mě napadá je, že jsem při čtení emailů měla pocit, že je Simonovi a Blueovi víc než šestnáct.
Knihu jsem přečetla za den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Upřímně jsem od toho nic moc neočekávala, protože jsem viděla film a znala jsem děj. Překvapilo mě to!
Za mě je rozhodně lepší knížka.

Ales04

Krásný romantický příběh a zároveň napínavý.