Covid-19: Veľký reset

Covid-19: Veľký reset https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495175/bmid_covid-19-velky-reset-dlN-495175.jpg 2 24 6

COVID-19: Veľký reset je príručka pre každého, kto chce pochopiť, ako COVID-19 narušil naše sociálne a ekonomické systémy. Aké zmeny budú potrebné na vytvorenie inkluzívneho, odolnejšieho a udržateľnejšieho sveta. Klaus Schwab, zakladateľ, donedávna aj výkonný predseda Svetového ekonomického fóra, a Thierry Malleret, zakladateľ Monthly barometer, skúmajú, aké boli hlavné príčiny týchto kríz a prečo vedú k potrebe Veľkého resetu. Ich analýza znepokojuje, no zároveň dáva nádej. COVID-19 spôsobil veľký ničivý reset našich globálnych sociálnych, ekonomických a politických systémov. Avšak sila ľudských bytostí spočíva v tom, že sú predvídaví a vynaliezaví, aspoň do určitej miery; a schopní vziať svoj osud do vlastných rúk a naplánovať si lepšiu budúcnosť. Toto je účel tejto knihy; zatriasť a ukázať nedostatky, ktoré sa prejavovali v našom globálnom systéme ešte predtým, ako prepukol COVID.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Torden

COVID-19: The Great Reset , 2020

Sidonka3
08.10.2023 odpad!

Domnívala jsem, že se dozvím víc informací, hlavně proto dávám takové hodnocení. Nelíbí se mi ani naprosto nezajímavá forma, styl, s jakou je tento naučný text napsaný. Bez ohledu na mnohé myšlenky autorů a ostatních věcí, o kterých si myslím své.

Xcom
14.09.2023 odpad!

Leda tak velký "vlastenecký" shit

Cojekomupotom
18.02.2023 odpad!

Číst to bylo utrpením. Já si teda docela užívám, že mě lidi mají za blázna, aspoň mám čas na čtení místo společenských styků, ale je to trochu smutné. Že všechny ty "konspirace" jsou vlastně oficiálně jejich strůjci uznány jako pravda, ale protože to neřeknou v televizi, pro debílky jsou to jen konspirace. Na druhou stranu, prokousat se tím je vážně otrava. Jediné plus je, že se dnes dají ebooky upirátit zdarma, jinak bych to popravdě ani nečetl, kdybych za to měl platit. Vlastně už se to dlouho snažím vytěsnit z paměti, abych mohl mít zas všechno na salámu, lol. Nonic

momo67
21.12.2022 1 z 5

Toho som sa obával. Všetci nám chcú len dobre, lebo len oni najlepšie vedia čo je pre nás dobré.

Miro25
03.02.2022

Odpad, škoda peněz, času, energie...

allart
23.01.2022 1 z 5

Celá kniha je popretkávaná naliehavými upozorneniami na veľké zmeny v ekonomike, bankovníctve, sociálnej i environmentálnej oblasti... atď. Samozrejme s poukázaním na dôležitosť globálneho riadenia, inak povedané; jedna svetovláda, jedna rasa, digitalizácia meny, možno aj jedno náboženstvo (ak vôbec nejaké). Dosť poukazuje na akúsi nutnosť krachov spoločností, firiem, pádov vlád, zmeny myslenia a prístupu a "nového začiatku". Preto si myslím, že kovid ešte neskončil, ale bude pokračovať a ak sa im vízia v knihe podarí, tak už nič nestojí v ceste k dystopickej spoločnosti, alebo skôr antiutopii, alebo ešte k niečomu horšiemu. Ďakujem za takú budúcnosť.