Červená královna

Červená královna

Margaret Beaufortová, dědička Lancasterů, se nevzdává víry, že její rod má nárok vládnout Anglii. Ačkoliv se ji bratranec Jindřich snaží odsunout na vedlější kolej sňatkem v odlehlém Walesu, nic nedokáže potlačit její ctižádost. Margaret se upíná k naději, že svého syna posadí na anglický trůn bez ohledu na cenu, jakou zaplatí ona i celá Anglie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/65096/cervena-kralovna-65096.jpg 3.939

Cousins' War (2.)

The Red Queen (2010)

Vydáno:, Alpress

Limetka

Již ne tak pěkný zážitek jako u předchozí bílé královny, ale budiž.... Náboženské fanatičky mě unavují, bylo toho trochu moc.

Ssojka42

Margaret mi byla nesmírně protivná svým náboženským přesvědčením a vizemi a přehnanou ctižádostí. Kniha už je více o válčení než o vztazích a to už mně tak nepoutalo.

lenmi
09.08.2016

Mám ráda tento druh knih a toto období historie. Líbila se mi.

irousek9
14.12.2015

Myslím že je to zajímavá kniha o osudech matky Jindřicha VII., O ní se moc toho nepíše,tak jsem velice ráda,že mi tato kniha pěkně dopodrobna tuto etapu dějin přiblížila čtivou a zajímavou formou.

Silmaria
28.10.2014

Ještě jsem nečetla knížku, kde by byla hlavní postava tak extrémně protivná :-D Vzhledem k tomu, že fandím Yorkům, především Richardovi III., jsem Margaret přímo nenáviděla ;-) Ale knížka je to dobrá.

Arsi007
20.08.2014

Margaret byla pro mě nejméně oblíbenou osobností té doby. Byla to náboženská fanatička, která snad každému čtenáři musí lézt na nervy. Pokud chcete se sérií začít, doporučuji tedy nejdříve Bílou královnu nebo Vévodkyni Lucemburskou. Jinak si od autorky asi už nic jiného nepřečtete :D ..a to by byla škoda.

A pokud se ještě před čtením podíváte na seriál The White Queen, který je podle této série (resp. podle Bílé královny) natočen, tak to pro vás bude o to lepší zážitek a budete mít v postavách o to lepší přehled! :)

Ben Nevis
03.06.2014

Je to psáno dobře a poutavě, ale nedoporučuji číst hned po Bílé královně. Většina knihy popisuje tytéž události, akorát z jiného pohledu a jinými slovy. Jde vidět, že autorka fandí víc Yorkům. Oč sympatičtěji působí Alžběta používající magii k páchání pomst než zbožná Margaret. Ta dává na odiv svoji zbožnost, ale nikdy se nemodlí za něčí zkázu, protože to se nedělá.
Je zajímavé číst knihu z pozice postavy, která nemá být sympatická.

Markett
10.09.2013

Poutavý, zajímavý a napínavý příběh. Knížka se mi četla opravdu skvěle a čtení jsem si užívala. :)

zdazilek
01.07.2013

Knížka se mi moc líbila a dobře se četla. Velice zajímavý a poutavý příběh.

Renate
28.03.2013

skvělá kniha, která se dobře četla :) Philipa Gregory je skvělá autorka :)

Majulinek
07.01.2013

Kniha sama o sobě se dobře četla. Bylo to zas něco jiného, nyní se autorka zaměřila na Margaret. V této knize mi Margaret Beaufortová přišla hodně ctižádostivá, prostě chtěla dosáhnout svého a taky se jí to podařilo, že dosadila svého syna na anglický trůn. V některých momentech mi přišlo, že už to trošku Margaret přehání a chce jít doslova přes mrtvoly.