Červená královna

Margaret Beaufortová, dědička Lancasterů, se nevzdává víry, že její rod má nárok vládnout Anglii. Ačkoliv se ji bratranec Jindřich snaží odsunout na vedlější kolej sňatkem v odlehlém Walesu, nic nedokáže potlačit její ctižádost. Margaret se upíná k naději, že svého syna posadí na anglický trůn bez ohledu na cenu, jakou zaplatí ona i celá Anglie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/65096/cervena-kralovna-65096.jpg 3.847

Cousins' War 2.

Vydáno, Alpress

The Red Queen, 2010

Kniha Červená královna

knihovnička007

Dobře napsaná kniha. Nelíbil se mi obal knihy (jednu hvězdičku za obal srážím), ale mám ráda Tudorovce a líbí se mi tento začátek éry.
Margaret mi k srdci nepřirostla. Věčné modlení a velmi jednostranný pohled na okolní dění. Ale bylo mi jako matce líto, že syn byl tak dlouho pryč od své matky... A ze začátku mi bylo líto i Margaret v manželství a při porodu...
Jen by mne zajímalo, jak by se tvářila, kdyby věděla, co vyvádí její vnuk...

Limetka
24.10.2017

Již ne tak pěkný zážitek jako u předchozí bílé královny, ale budiž.... Náboženské fanatičky mě unavují, bylo toho trochu moc.

Ssojka42
16.08.2017

Margaret mi byla nesmírně protivná svým náboženským přesvědčením a vizemi a přehnanou ctižádostí. Kniha už je více o válčení než o vztazích a to už mně tak nepoutalo.

lenmi
09.08.2016

Mám ráda tento druh knih a toto období historie. Líbila se mi.

irousek9
14.12.2015

Myslím že je to zajímavá kniha o osudech matky Jindřicha VII., O ní se moc toho nepíše,tak jsem velice ráda,že mi tato kniha pěkně dopodrobna tuto etapu dějin přiblížila čtivou a zajímavou formou.

Silmaria
28.10.2014

Ještě jsem nečetla knížku, kde by byla hlavní postava tak extrémně protivná :-D Vzhledem k tomu, že fandím Yorkům, především Richardovi III., jsem Margaret přímo nenáviděla ;-) Ale knížka je to dobrá.

Arsi007
20.08.2014

Margaret byla pro mě nejméně oblíbenou osobností té doby. Byla to náboženská fanatička, která snad každému čtenáři musí lézt na nervy. Pokud chcete se sérií začít, doporučuji tedy nejdříve Bílou královnu nebo Vévodkyni Lucemburskou. Jinak si od autorky asi už nic jiného nepřečtete :D ..a to by byla škoda.

A pokud se ještě před čtením podíváte na seriál The White Queen, který je podle této série (resp. podle Bílé královny) natočen, tak to pro vás bude o to lepší zážitek a budete mít v postavách o to lepší přehled! :)

Ben Nevis
03.06.2014

Je to psáno dobře a poutavě, ale nedoporučuji číst hned po Bílé královně. Většina knihy popisuje tytéž události, akorát z jiného pohledu a jinými slovy. Jde vidět, že autorka fandí víc Yorkům. Oč sympatičtěji působí Alžběta používající magii k páchání pomst než zbožná Margaret. Ta dává na odiv svoji zbožnost, ale nikdy se nemodlí za něčí zkázu, protože to se nedělá.
Je zajímavé číst knihu z pozice postavy, která nemá být sympatická.