Bílá královna

Bílá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47758/bmid_bila-kralovna-5DF-47758.jpg 4 86 23

Ve válce, kdy se bratr obracel proti bratrovi, aby zvítězil v krvavém boji o anglický trůn, přišla Alžběta nejen o manžela, ale i o všechen majetek a postavení. Neobyčejně krásná a ctižádostivá vdova však získá mnohem víc: srdce samotného krále Eduarda. Po utajeném sňatku její boj o štěstí neskončí: u dvora číhá mnoho nepřátel...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Alpress

The White Queen , 2009

ZuzziŠ
20.03.2024 3 z 5

Možná jsem příliš rychle za sebou přečetla od autorky tři knihy - a možná se mi přejedla.
Ale prostě jsem měla pocit, že tahle kniha nikdy neskončí, pořád se potáhne, a hlavní hrdinka bude pořád vědět a já budu se pořád babrat v červené knihovně zasazené na královský dvůr a ne historický román.

Petras_ka
06.09.2023 5 z 5

Perfektne napísaný historický román plný kráľovských intríg, lásky, nenávisti, bažení po moci a pomste. Philippa Gregory je naozaj výborná rozprávačka. Napriek tomu, že v príbehu vystupuje množstvo postáv, niekoľkokrát aj s rovnakým menom sa čitateľ v deji zorientuje kto je kto. Mne celkom pomohlo si niektoré postavy vypísať.
Veľmi pútavé čítanie, odporúčam.

milkara
31.10.2021 5 z 5

Historická kniha ze série Války růží. Četla jsem po shlédnutí seriálu Bílá královna a nelituji. Skvěle a čtivě napsáno,čte se jedním dechem proto jsem si sehnala téměř všechny díla této autorky a postupně čtu další příběhy. Škoda jen, že už knihy nebyly znovu vydány a pokud je člověk chce vlastnit, musí někdy sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Holt za kvalitu se platí!

Sabča817
26.10.2021

Nedočteno, nějak mě nechytla....

VendulaB
13.07.2021 5 z 5

Výborný historický román z období Války růží. Neuvěřitelně čtivý, poučný, napínavý, naditý událostmi a zvraty, čtenáři se ani nechce věřit, že se z velké části jedná o nesmyšlený příběh. Rozhodně všem doporučuji.

Konvalinka987
27.05.2021 4 z 5

Kniha nás zavádí do období Války růží. Poukazuje nám, že se jednalo o období velké nejistoty, kdy člověk nemohl věřit téměř nikomu. Také je zde poukázáno, že se postavení šlechticů může velmi rychle otočit z pozice, kdy je člověk obdivován a oslavován a tleskají mu zástupy lidí až po situaci, kdy je v roli chudáka/ubožáka. Kniha je čtivá a pěkná.

lost.in.books
05.01.2021 4 z 5

Hodnocení knihy : Musím říci ,že se mi kniha opět líbila,měla ještě seriálové zpracování ,na které jsem se dívala zároveň se čtením knihy ,což jsem asi neměla dělat ,protože jsem byla většinou se seriálem napřed,tak jsem věděla ,jak bude pokračovat kniha a tím pádem jsem nebyla překvapená. Ve knize byl opět použitý moc hezký jazyk a veškeré události byly moc hezky líčeny- příběh nebyl tak poutavý jako u jiných knih,které jsem od autorky četla,ale to jde asi pouze o historickou osobnost. Nebyla jsem do ní zažraná jako do ostatních dosud přečtených knih od této autorky ,ale mohu říci ,že nebyla špatná. Doporučuji si ke knize nepouštět seriál -přišli byste o všechna překvapení ,která ukrývá kniha jako já .
Komu doporučuji? Všem,kteří se rádi dozvídají ,jak se tehdy žilo v Anglii ,mají rádi historii a rádi se něco dozví o historických osobnostech.

Leonor
05.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha se čte pěkně a rychle, autorka umí dobře psát. Problém mám ale opět s prvkem čarodějnictví. Historická Jacquetta ani její dcera Alžběta čarodějnicemi nebyly, jednalo se pouze o pomluvy, které souvisely právě s raketovým vzestupem rodiny Woovilleových, jež nebyl mnoha lidem po chuti. Rovněž myšlenka se záměnou princů mi přijde nereálná, pochybuji, že by strýc (a hromada dalších vysokých hodnostářů, kteří prince ze svatyně přišli odvést) nepoznal vlastního synovce, byť se viděli velmi zřídka. A zavraždění nějakého cizího nevinného dítěte místo syna Alžběty Woodvillové (která z toho nemá snad jedinou výčitku) mi opravdu jako nějaký happyend nepřijde. Navíc aféra Richarda III. a jeho neteře Alžběty z Yorku se nikdy neodehrála a opět se jednalo o pomluvy, které měli poškodit Richardovu pověst. Philippa Gregory má v oblibě sesbírat všechny dnes dávno vyvrácené drby, zakomponovat je do příběhu a podávat jako pravdu. Samotná hrdinka mi byla velmi nesympatická. Měla sice vyznít jako silná žena, ale mě osobně spíš přišla jako bezohledná a vrcholně neempatická. Stejnojmenný seriál v tomto ohledu odvedl daleko lepší práci, aby Alžbětě dal komplexnější charakter. Rovněž její milostný příběh s Eduardem je tu až moc přecukrovaný (kromě toho pokusu o znásilnění na začátku - velmi romantické), ale přikládám to autorčině zálibě v těchto postavách. Sama v nějakém rozhovoru zmiňovala, že právě Alžběta Woodvillová je její nejoblíbenější postava tohoto období.

Malinali
03.05.2019 3 z 5

Poutavý příběh, historie, stále se něco děje. Obálka v anglickém vydání je mnohem hezčí... Ale nesuď knihu dle obalu se v tomto případě vyplatilo.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Někdy me mrzí, že takový krásný příběh dostane tak příšernou obálku. Přesto jsem nakonec po ní hrábla v knihovně a za pár dní jí přečetla. Kniha byla velice čtivá a dobře napsaná.

Limetka
24.10.2017 4 z 5

Pěkné a lehké čtení, postavy z historie, poněkud upravené, aby si příznivec intrik a nadpřirozena přišel na své.....

petra4080
16.05.2017

Trocha historie, trocha romantiky, intriky... Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala.

terkakrausova
10.05.2016 5 z 5

Super knížka, chystám se ji číst znovu , tentokrát v anglickém originále :)

ritz
09.03.2016 4 z 5

Mě se knížka líbila, téma bylo zajímavé a dobře historicky zpracované.

Arsinoe_06
06.02.2016 4 z 5

Me se knizka moc libila, ale co bych ji vytkla bylo to, ze autorka v podstate jedine, co pripsala vlastni fantazii byly nadprirozene veci, ktere byly v knize zmineny. Vubec se ale neobtezovala objasnit jak vlastne historie kouka na zahadu princu z Toweru, to ze Richard III. si chtel vzit svoji neter pise jako naprosty fakt, stejne tak to ze vlastne si vzal svou manzelku Annu Nevillovou jen pro penize a postaveni. Nerikam ze to tak byt nemohlo, ale myslim ze by si kniha minimalne zaslouzila v nejakem dodatku vysvetlit, ze toto vsechno jsou domnenky a historie ma nekolik verzi jak to vse vlastne mohlo byt...proto "jen" 4 hvezdy :)

12kája34
23.01.2015

Historický román ukazuje sílu 2 žen- Alžběty Woodvillové , manželky Eduarda IV a Markéty Beauorf , prapravnučky Eduarda III, která byla velkým strůjcem vítězství svého syna Jindřicha z Richmondu l budoucího Jindřicha VII

Samaret
09.10.2014 5 z 5

Při čtení jsem si připadala,jakobych v té době opravdu byla. Kniha mě naprosto pohltila a vtáhla do děje. Líbilo se reálné zpracování s příchutí tajemna v podobě burgundských pověstí.
Hlavní hrdinka byla vyspělá, chytrá, pohotová a reálná. Především bylo příjemné, že nebyla ufňukaná a hysterická.
Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knížek a ráda se k ní vracím.

Ben Nevis
29.05.2014 4 z 5

Podle recenzí z Amazonu jsem se děsila, že se mi nebude líbit. Viděla jsem seriál a chtěla jsem si přečíst předlohu.
Pravda, nemuselo to být napsané v přítomném čase. Tenhle styl jakoby ochuzoval knížky o hloubku. Autorka však vsadila na zajímavou postavu, která žila v době bohaté na události. Hlavní hrdinka je vylíčená barvitě, není to jenom kladná postava zmítaná nepřízní osudu. Je příliš hnaná ctižádosti a postavení dává přednost před blahem rodiny.
Nadpřirozené prvky sice knížku oživují, ale víc by se hodily do Artušovské legendy.

Venezia
09.05.2014 4 z 5

Nie je to dávno, čo bol natočený výborný 10-dielny seriál The White Queen.

Kelynka
26.09.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila,ale chvíli mi trvalo,než jsem se do ní pořádně začetla :-)