Bílá královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve válce, kdy se bratr obracel proti bratrovi, aby zvítězil v krvavém boji o anglický trůn, přišla Alžběta nejen o manžela, ale i o všechen majetek a postavení. Neobyčejně krásná a ctižádostivá vdova však získá mnohem víc: srdce samotného krále Eduarda. Po utajeném sňatku její boj o štěstí neskončí: u dvora číhá mnoho nepřátel......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47758/bila-kralovna-47758.jpg 4.353
Série:

Cousins' War (3.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Alpress
Orig. název:

The White Queen (2009)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Bílá královna

Přidat komentář
Malinali
03. května

Poutavý příběh, historie, stále se něco děje. Obálka v anglickém vydání je mnohem hezčí... Ale nesuď knihu dle obalu se v tomto případě vyplatilo.

Morgaine07
12.02.2018

Někdy me mrzí, že takový krásný příběh dostane tak příšernou obálku. Přesto jsem nakonec po ní hrábla v knihovně a za pár dní jí přečetla. Kniha byla velice čtivá a dobře napsaná.

Limetka
24.10.2017

Pěkné a lehké čtení, postavy z historie, poněkud upravené, aby si příznivec intrik a nadpřirozena přišel na své.....

petra4080
16.05.2017

Trocha historie, trocha romantiky, intriky... Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala.

terkakrausova
10.05.2016

Super knížka, chystám se ji číst znovu , tentokrát v anglickém originále :)

ritz
09.03.2016

Mě se knížka líbila, téma bylo zajímavé a dobře historicky zpracované.

Arsinoe_06
06.02.2016

Me se knizka moc libila, ale co bych ji vytkla bylo to, ze autorka v podstate jedine, co pripsala vlastni fantazii byly nadprirozene veci, ktere byly v knize zmineny. Vubec se ale neobtezovala objasnit jak vlastne historie kouka na zahadu princu z Toweru, to ze Richard III. si chtel vzit svoji neter pise jako naprosty fakt, stejne tak to ze vlastne si vzal svou manzelku Annu Nevillovou jen pro penize a postaveni. Nerikam ze to tak byt nemohlo, ale myslim ze by si kniha minimalne zaslouzila v nejakem dodatku vysvetlit, ze toto vsechno jsou domnenky a historie ma nekolik verzi jak to vse vlastne mohlo byt...proto "jen" 4 hvezdy :)

12kája34
23.01.2015

Historický román ukazuje sílu 2 žen- Alžběty Woodvillové , manželky Eduarda IV a Markéty Beauorf , prapravnučky Eduarda III, která byla velkým strůjcem vítězství svého syna Jindřicha z Richmondu l budoucího Jindřicha VII