Bílá královna

Ve válce, kdy se bratr obracel proti bratrovi, aby zvítězil v krvavém boji o anglický trůn, přišla Alžběta nejen o manžela, ale i o všechen majetek a postavení. Neobyčejně krásná a ctižádostivá vdova však získá mnohem víc: srdce samotného krále Eduarda. Po utajeném sňatku její boj o štěstí neskončí: u dvora číhá mnoho nepřátel... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47758/bila-kralovna-47758.jpg 4.342

Cousins' War (1.)

The White Queen (2009)

Vydáno:, Alpress

petra4080

Trocha historie, trocha romantiky, intriky... Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala.

terkakrausova
10.05.2016

Super knížka, chystám se ji číst znovu , tentokrát v anglickém originále :)

ritz
09.03.2016

Mě se knížka líbila, téma bylo zajímavé a dobře historicky zpracované.

Arsinoe_06
06.02.2016

Me se knizka moc libila, ale co bych ji vytkla bylo to, ze autorka v podstate jedine, co pripsala vlastni fantazii byly nadprirozene veci, ktere byly v knize zmineny. Vubec se ale neobtezovala objasnit jak vlastne historie kouka na zahadu princu z Toweru, to ze Richard III. si chtel vzit svoji neter pise jako naprosty fakt, stejne tak to ze vlastne si vzal svou manzelku Annu Nevillovou jen pro penize a postaveni. Nerikam ze to tak byt nemohlo, ale myslim ze by si kniha minimalne zaslouzila v nejakem dodatku vysvetlit, ze toto vsechno jsou domnenky a historie ma nekolik verzi jak to vse vlastne mohlo byt...proto "jen" 4 hvezdy :)

12kája34
23.01.2015

Historický román ukazuje sílu 2 žen- Alžběty Woodvillové , manželky Eduarda IV a Markéty Beauorf , prapravnučky Eduarda III, která byla velkým strůjcem vítězství svého syna Jindřicha z Richmondu l budoucího Jindřicha VII

Samaret
09.10.2014

Při čtení jsem si připadala,jakobych v té době opravdu byla. Kniha mě naprosto pohltila a vtáhla do děje. Líbilo se reálné zpracování s příchutí tajemna v podobě burgundských pověstí.
Hlavní hrdinka byla vyspělá, chytrá, pohotová a reálná. Především bylo příjemné, že nebyla ufňukaná a hysterická.
Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knížek a ráda se k ní vracím.

Ben Nevis
29.05.2014

Podle recenzí z Amazonu jsem se děsila, že se mi nebude líbit. Viděla jsem seriál a chtěla jsem si přečíst předlohu.
Pravda, nemuselo to být napsané v přítomném čase. Tenhle styl jakoby ochuzoval knížky o hloubku. Autorka však vsadila na zajímavou postavu, která žila v době bohaté na události. Hlavní hrdinka je vylíčená barvitě, není to jenom kladná postava zmítaná nepřízní osudu. Je příliš hnaná ctižádosti a postavení dává přednost před blahem rodiny.
Nadpřirozené prvky sice knížku oživují, ale víc by se hodily do Artušovské legendy.

Venezia
09.05.2014

Nie je to dávno, čo bol natočený výborný 10-dielny seriál The White Queen.

Kelynka
26.09.2013

Knížka se mi líbila,ale chvíli mi trvalo,než jsem se do ní pořádně začetla :-)

Markett
10.09.2013

Výborná knížka, tady mě autorka rozhodně nezklamala. Děj se mi hrozně moc líbil a byla jsem opravdu z knížky nadšená. :)

Renate
28.03.2013

nádherný příběh... miluju příběhy, kde je napětí, láska a intriky a v tomto historickém románu je to skvěle napsané :)

Nikoleta87
13.03.2013

Philippa Gregory opět nezklamala, kniha je čtivá jako všechny od této spisovatelky. Romantika, intriky, boj o moc..... no prostě vše co k historickému románu patří :-)