Templářské dědictví

Templářské dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12600/templarske-dedictvi-12600.jpg 4 538 92

Cotton Malone série

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo – a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila. Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže – ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí? Cotton Malore dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel..... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Templar Legacy , 2006

honajz
24.02.2015 2 z 5

To jsem se zas nechal nachytat tolika kladnými komentáři. V podstatě nic světoborného, ani nic neobvyklého. Znalosti vyčtené z Wikipedie, pár nepodložených teorií, mustr á la Dan Brown, a jede se. Kniha mne ničím nepřekvapila, dlouhé, ukecané pasáže se daly čekat (američtí spisovatelé jsou placeni od počtu slov a stran), celkové směřování taky, prostě nic překvapivého.

dohnálci
06.02.2015 4 z 5

Knihu doporučuji všem milovníkům tohoto žánru. Určitě si přečtu další od tohoto autora.

Dymond
03.01.2015 4 z 5

Musím říct, že tato kniha mě velice zaujala..

Jihorka
24.11.2014 4 z 5

Četla se jedním dechem. Dějové zvraty působily přesvědčivě nikoli přitažené za vlasy, jak se mi zdálo u Alexandrijské knihovny, kde se děj neobešel bez amerického prezidenta. ;) Kniha mne přinutila načíst si něco víc o malé vesničce v předhůří Pyrenejí i samotných templářích. Celkem 4,5 hvězdičky - přece jen to není F. Forsyth. ;)

Jerry H
17.11.2014 5 z 5

Berry nikdy nezklame.

Phenomenon
14.11.2014 5 z 5

Výtečně napsaná kniha, která mi připomenula Davinciho kód a zdá se mi mnohem lepší. Fakta a fikce jsou bravůrně podána. Jsem nadšená a doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napětí a zvraty

1v8na
10.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Moc se mi líbil. Je založený částečně na historických faktech a mne to zaujalo. Těším se na další knihu od Berryho.

renefer
13.07.2014 5 z 5

Přestože se jedná o objemnou knihu, vůbec jsem se nenudila. Akční pasáže se střídaly s náhledy do minulosti, postav bylo opravdu hodně, takže to není oddychovka, člověk musí dávat pozor, jinak se ztratí. Určitě doporučuji pro milovníky historie a trilerů. Bonusem je určitě závěrečná poznámka, kde autor prozrazuje, co je pouze fikce a co skutečná historie.

astroweb
16.04.2014 1 z 5

Velmi slabé, od půlky, a to ani ne, jsem musel hodně přeskakovat. Opakuju, velmi slabé.

ritta
29.01.2014

Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.Přečetla jsem od Berryho i několik dalších,ale tato mě jednoznačně dostala.

chytahana
03.01.2014 5 z 5

Moje první kniha od Berryho, napínává, přečtená jedním dechem

Spark
31.12.2013 5 z 5

Moc povedená kniha a rozhodně si přečtu další od tohoto autora. Děl byl zajímavý a nutilo mě to číst dál a dozvědět se více. Velice se mi líbí, že autor na konci knihy vysvětluje, co vše čerpal ze skutečných zdrojů a co je fikce.

Temný snílek
22.11.2013 4 z 5

Templářské dědictví se trochu hůře čte, protože se tu prolínají hned tři linie děje - minulost z dob poprav templářů, hledání Malona a Stephanie a také události v templářském chrámu, kde se volí nový velmistr. Nakonec se všechny tři protnou a my se konečně dozvíme pravdu.
Kniha si pohrává hned s několika teoriemi o templářích a jejich pokladě, ale i o lidství Ježíše Krista.
Přestože mě tyto legendy a teorie dost zajímají a ráda o nich čtu, tak mě tahle kniha zase tak moc nenadchla. Jde jen o lepší průměr.
Děj se totiž odehrává podle běžně zaběhnutého schématu - na začátku dojde k vraždě, je stanoven náznak tajemství, následuje pátrání a boj s "nepřítelem", a na závěr je záhada odhalena a dobro vítězí. To jsem ale už četla mnohokrát, takže ani závěr nebyl nijak překvapivý.

DuncanIdaho
09.11.2013 5 z 5

Steve opět vytvořil příběh, který je založen jak na historických faktech, tak i na fikci. Ono toto téma, Templáři, samo vede k fikcím a spekulacím. Vložil tam pátrání po záhadě, která se předává z generace na generaci. Je tam i boj o moc v tajném bratrstvu, popis vztahu matky a syna a u Berryho tradičně i určitou sounáležitost s lidmi, se kterými hlavní hrdina kdysi měl hodně společného. Kniha je čtivá, zabaví a rozhodně ji doporučuji přečíst.

keselylenka
10.09.2013 5 z 5

Berry nezklamal a opět vytvořil skvělý příběh. V tomto žánru mám úplně nejraději různé průhledy do historie a historické spekulace z pera autora a tady jich bylo požehnaně. Je vidět, že autor si dal hodně práce s tím, aby shromáždil informace. Milovníkům historie a záhad rozhodně doporučuji.

wamplady
15.08.2013 5 z 5

mám co ráda knihy Steva Berryho jejichž hlavním hrdinou je Cotton Malone. Kniha je velmi akční a čtivá. Doporučuji
1. dobrodružství Cottona Malona:-)

čef
26.06.2013 4 z 5

Poměřeno Da Vinciho kódem je toto dílo podle mne skoro na stejné úrovni. Cenná jsou historická fakta, z kterých příběh vychází, pro mne dosud neobjevená. Nicméně žádné zvláštní nadšení necítím, nad tím jak autor udělal z Francie rozvojovou zemi bez policie reagující na různé přestřelky a mrtvoly jenom kroutím hlavou i když chápu, že u tohoto typu literatury se oči přimhouřit asi musí.

BooksLucyKing
07.06.2013 5 z 5

Další kniha s templářskou tématikou a mě se asi nikdy neomrzí. Sice se myšlenky a všechny doměnky hodně opakují, ale autoři kolem nich zatím, co jsem četla, dovedli postavit vždy zajímavý, originální příběh a Templářské dědictví není vyjímkou. Cotton Malone je prostě sympaťák, francouzské a dánské prostředí zde popsané je nádherné, všechny ty kostely a ruiny, opatství, archívy, no prostě napětí a dobrodružství tady nechybělo. A všechny historické fakty a doměnky byli opravdu zajímavé. A ostatní postavy byli taky bezvadné, asi mi nejvíc byla sympatická Cassiopeia. Prostě další povedená berryovka.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Pár knížek věnující se templářskému tajemství jsem již četla a jejich základní linie je pokaždé stejná. Templáři jsou podle legend spojování s tajemstvími, které by otřáslo křesťanstvím a spisovatele různým způsobem tyto teorie rozvíjejí. Na této knížce se mi však líbilo, že autor se snažil děj vystavět na skutečných reáliích (jednotlivé historické údaje popisuje na konci knihy) a místech. Pouze tyto reálie dle vlastní fantazie více či méně rozvinul. Kniha byla velmi zajímavá a při četbě jsem se nenudila.

Arianne
25.05.2013 4 z 5

Musím konstatovat, že se mi knížka krásně trefila do nálady, kdo má pořád čekat, na nového Browna, a tohle je více než zdařilá alternativa. Příběh se zpočátku rozvíjel trochu vlažně a lehce jsem se ztrácela, ale po pár stránkách už jsem ji nedokázala odložit. Určitě se k Berrymu vrátím, nehraje si na žádného konspirátora a namísto toho stvoří příběh plný napětí, nečekaných zvratů a zábavy.