Rasputinovo proroctví

Rasputinovo proroctví https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23678/bmid_rasputinovo-proroctvi-6586b0b5c3a97.jpg 4 214 35

Carské Selo, 1916. Podivínský kněz Rasputin pronáší během rozhovoru s carevnou Alexandrou mysteriózní proroctví: předpovídá vlastní smrt a varuje, že pokud ho zavraždí někdo z carových příbuzných, žádný člen Mikulášovy rodiny nepřežije následující dva roky. Předkládá vyděšené carevně vizi občanské války a Něvy plné krve, ale zároveň i naději na spásu. Znovuvzkříšení carské pokrevní linie je podle jeho slov podmíněno tím, že největší provinilec nahlédne svou vinu a dvanáct dalších viníků zemře… Moskva, současnost. Atlantský právník Miles Lord přijíždí do Moskvy, aby se jako člen Carské komise pokusil nalézt osobu s romanovskou krví, jíž se podařilo přežít bolševický masakr a která by vahou svého původu dokázala zasáhnout do neblahého dění v dnešním Rusku. Snaha Carské komise se pochopitelně stane středem zájmu rozličných mocenských skupin, které se za pomoci podstrčených důkazů snaží prosadit vlastního kandidáta, jenž by následně sledoval jejich – povýtce neušlechtilé – cíle. A mezi tím vším kličkuje Miles Lord, který zjišťuje, že komusi jeho práce v Carské komisi vadí natolik, že se ho rozhodl zabít. Podaří se Lordovi rozluštit Rasputinovo proroctví a zároveň zůstat naživu?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Romanov Prophecy , 2004

m2056
02.09.2023 4 z 5

Dobře napsáno zajímavý příběh dobrý zpracování. Čte se dobře.

JiMi017
26.08.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, zvlášť hledání potomku cara, spojeno s hledáním indicii. Poznání historie carského Ruska, vražda Romanovců a popis porevolučních let, vás pěkně vtáhne do příběhu, který se odehrává v současnosti. Pronásledování hlavních hrdinů najatými zabijáky a zkorumpovaným ruským policistou, dává příběhu kromě hledání historie i akční nádech. Oddechová kniha, zároveň čtivá. Doporučuji příznivcům historie a příběhům od Steva Berryho.

Mystifica
18.08.2021 2 z 5

Opět čtivý akční román. Tentokrát se odehrává v Rusku a v Americe a ústředním tématem je alternativní historie - snaha o znovudosazení Romanovců na carský trůn. Osvěžující je, že v tomto díle není hlavní postavou Cotton Malone. Knížka je lehké dovolenkové čtivo. Druhá půlka mi připadala až moc americká (a vlastenecká - všichni obdivují Ameriku a chtějí být jako oni). Taky v knížce uvidíte, že autor asi nebude úplně expert v kynologii (to nejsem ani já, ale stejně... proč???). Jinak knížka rychle utíkala a je to v podstatě to, co od odpočinkového čtiva chcete.

mivym2
02.11.2020 5 z 5

knihy s historicky skutočným pozadím mám rád. Patrí k ním i táto kniha. Dobre napísané, dej má spád, nedá sa Berrymu nič vytknúť! Super,odporúčam!

petulik330
08.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku i když se trochu vlekl. Mohu jen doporučit těm, co mají rádi knihy tohoto typu.

speciale88
14.06.2019 4 z 5

Kniha mě bavila. Zajímavý děj i lehce se mi četla. Za mě doporučuji.

Ferry9
22.04.2019 3 z 5

Tak zase u téhle knihy to mělo rychlý nástup v porovnání s Jantarovou komnatou. Ale pak se to zase vleklo. Nakonec se to rozjelo. Kniha mě bavila o něco méně než Jantarová komnata. Za mě silnější tři hvězdy.

labupor
11.10.2017

Zajímavé, poučné, napínavé...rozhodně stojí za přečtení!

čef
30.09.2017 5 z 5

Kniha splňuje vše dobré z tohoto žánru - mnoho akčních scén, neúplatní hrdinové a především zajímavé historické pozadí. Odpočinková četba samozřejmě, ale lze se v ní také dopátrat mnoha zajímavých detailů o posledních dnech poslední carské rodiny a zrůdnosti jejího konce. S potlačením přehnané racionality si čtení jistě dobře užijete.

iveta3689
28.11.2016 4 z 5

Velmi dobrá kniha, tak jak to Berry umí. Konspirační thrillery miluji, jsou to takové pohádky pro dospělé a tady navíc výborně napsané.

DomenicaRisa
29.07.2016

Z knih od Steva Berryho asi nejzajímavější díl. Hledání osoby s krvní Romanovců by v reálu asi tak složitá nebyla, docela dost jich emigrovalo před nástupem bolševiků k moci do zahraničí. Autor pracuje se známou, leč již vědecky vyvrácenou konspirační teorií, že někteří z mladších potomků cara přežili.

susu
23.08.2015 3 z 5

Horor to rozhodně není - spíš pohádka.
Téma nabízelo spoustu zajímavého čtení, čehož autor úplně nevyužil, dějová linie se odvíjela předvídatelně bez překvapení a zvratů.

Jerry H
25.05.2015 5 z 5

Parádní se dozvědět něco a Rusku, carovi, atd...

Ewik
21.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Námět byl parádní a děj svižný a velmi čtivý. Měla jsem to štěstí, že jsem byla na besedě se S.B. a bylo tam řečeno ,že než napíše nějakou knihu, pečlivě nastuduje všechny potřebné historické materiály.
Období carského Ruska, hlavně dobu cara Mikuláše II. a jeho rodiny mám obzvlášť ráda, takže jsem si knihu maximálně užila. Vřele doporučuji.

314tr
13.10.2014 3 z 5

Kniha má podľa mňa zaujímavý nápad (podobne ako Jantárová komnata), žiaľ nemám pocit, že Berry nevyužil celý potenciál. V úvode (udalosti v Moskve a Petrohrade) ma to až tak nebavilo, časom sa to síce o trochu zlepšilo, ale v podstate celú dobu to bola len hra na mačku a myš, navyše s pevne vymedzenými postavami a bez náznaku na nečakaný zvrat. Celkovo sa mi kniha pozdávala, ale nečakám, že by som po nej ešte niekedy siahol. Skôr také príjemné čítanie na dlhé cesty.

1v8na
10.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý. Chudák Miles se musel cítil jako lovná zvěř. Bylo mi ho moc líto. Zároveň však obdivuju jeho odvahu, jak do všeho šel. Bylo to moc pěkné.

Эva
01.05.2014 4 z 5

Miluji dobu cara Mikuláše II., fascinují mě okolnosti vyvraždění carské rodiny a postava Rasputina mě vždy zajímala... Takže tahle kniha byla přímo pro mě! Jasné, že historická věrnost chvílemi pokulhávala, ale děj je svižný, napínavý a kniha mě bavila. Určitě si přečtu i Jantarovou komnatu.

Makovník
05.03.2014 3 z 5

Do knihy jsem se nedokázal úplně začíst, musím říct, že první část mě moc nenadchla, postupně se úroveň zvedala, ale celkově nic moc. Chyběl mně tam prvek překvapení, čekal jsem (a doufal zároveň), že se alespoň jednou změní padouši v klaďase nebo naopak, ale toho jsem se nedočkal.
Zatím mě knihy bez Cottona Malonea moc nezaujaly (přečtena ještě Jantarová komnata), nezbývá mi než doufat ve změnu v knize Třetí tajemství, na které se dle upoutávky moc těším.
Nechci, aby to vyznělo, že kniha je špatná, to vůbec ne, je to příjemné odpočinkové čtení na víkend, ale od tohoto autora jsem četl lepší... 70 %.

NeradovaKatka
07.01.2014 4 z 5

Po poněkud méně záživnějším začátku mě pak kniha chytla a dočetla jsem ji velmi rychle. A i když se nejedná o sérii s Cottonem Malonem, musím uznat, že i tak je velice čtivá, téma Ruska a poslední carské rodiny je zajímavé i dnes.

Temný snílek
22.11.2013 5 z 5

Rozhodně se jedná o působivý román se zajímavým dějem, který si pohrává s několika konspiračními teoriemi a skvěle je zapracovává do děje. Tajemství minulosti se před čtenářem pomalu odkrývá a ten se od knihy nemůže odtrhnout, protože je zvědavý, jak to nakonec skončí.
Kniha si výborně zahrává s politickou myšlenkou, jak by vypadalo Rusko, kdyby obnovilo cara a monarchii. Byl by to jen návrat k minulosti nebo krok k lepší budoucnosti?

Rusko proroctví Rasputin carové

Steve Berry