Rasputinovo proroctví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Carské Selo, 1916. Podivínský kněz Rasputin pronáší během rozhovoru s carevnou Alexandrou mysteriózní proroctví: předpovídá vlastní smrt a varuje, že pokud ho zavraždí někdo z carových příbuzných, žádný člen Mikulášovy rodiny nepřežije následující dva roky. Předkládá vyděšené carevně vizi občanské války a Něvy plné krve, ale zároveň i naději na spásu. Znovuvzkříšení carské pokrevní linie je podle jeho slov podmíněno tím, že největší provinilec nahlédne svou vinu a dvanáct dalších viníků zemře… Moskva, současnost. Atlantský právník Miles Lord přijíždí do Moskvy, aby se jako člen Carské komise pokusil nalézt osobu s romanovskou krví, jíž se podařilo přežít bolševický masakr a která by vahou svého původu dokázala zasáhnout do neblahého dění v dnešním Rusku. Snaha Carské komise se pochopitelně stane středem zájmu rozličných mocenských skupin, které se za pomoci podstrčených důkazů snaží prosadit vlastního kandidáta, jenž by následně sledoval jejich – povýtce neušlechtilé – cíle. A mezi tím vším kličkuje Miles Lord, který zjišťuje, že komusi jeho práce v Carské komisi vadí natolik, že se ho rozhodl zabít. Podaří se Lordovi rozluštit Rasputinovo proroctví a zároveň zůstat naživu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23678/rasputinovo-proroctvi-23678.jpg 4.2171
Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Domino
Orig. název:

Romanov prophecy (2004)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Rasputinovo proroctví

Přidat komentář
Ferry9
22. dubna

Tak zase u téhle knihy to mělo rychlý nástup v porovnání s Janatatovou komnatou. Ale pak se to zase vleklo. Ale nakonec se to rozjelo. Kniha mě bavila o něco méně než Jantarová komnata. Za mě silnější tři hvězdy.

labupor
11.10.2017

Zajímavé, poučné, napínavé...rozhodně stojí za přečtení!

čef
30.09.2017

Kniha splňuje vše dobré z tohoto žánru - mnoho akčních scén, neúplatní hrdinové a především zajímavé historické pozadí. Odpočinková četba samozřejmě, ale lze se v ní také dopátrat mnoha zajímavých detailů o posledních dnech poslední carské rodiny a zrůdnosti jejího konce. S potlačením přehnané racionality si čtení jistě dobře užijete.

iveta3689
28.11.2016

Velmi dobrá kniha, tak jak to Berry umí. Konspirační thrillery miluji, jsou to takové pohádky pro dospělé a tady navíc výborně napsané.

DomenicaRisa
29.07.2016

Z knih od Steva Berryho asi nejzajímavější díl. Hledání osoby s krvní Romanovců by v reálu asi tak složitá nebyla, docela dost jich emigrovalo před nástupem bolševiků k moci do zahraničí. Autor pracuje se známou, leč již vědecky vyvrácenou konspirační teorií, že někteří z mladších potomků cara přežili.

susu
23.08.2015

Horor to rozhodně není - spíš pohádka.
Téma nabízelo spoustu zajímavého čtení, čehož autor úplně nevyužil, dějová linie se odvíjela předvídatelně bez překvapení a zvratů.

Jerry H
25.05.2015

Parádní se dozvědět něco a Rusku, carovi, atd...

Ewik
21.03.2015

Kniha se mi moc líbila. Námět byl parádní a děj svižný a velmi čtivý. Měla jsem to štěstí, že jsem byla na besedě se S.B. a bylo tam řečeno ,že než napíše nějakou knihu, pečlivě nastuduje všechny potřebné historické materiály.
Období carského Ruska, hlavně dobu cara Mikuláše II. a jeho rodiny mám obzvlášť ráda, takže jsem si knihu maximálně užila. Vřele doporučuji.