Královský klam

Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil ji, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii. Po přistání se z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.? Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle... Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167591/kralovsky-klam-167591.jpg 4.2158

Cotton Malone 8.

Vydáno · Domino

The King's Deception · 2013

Kniha Královský klam

vlkcz

Ale jenom kvůli oblíbené tudorovské Anglii. Jinak to na průměr nedosahuje.
Jo, napsané to je opět slušně, ale trochu nekonzistentně. Na úvod se opět Cotton chová poněkud natvrdle, potom jako by nákaza vždy přeskočila buď na protivníky nebo spolupracovníky. Navíc i případná revokace právních výnosů po více než čtyřech stoletích mi přijde poněkud diskutabilní, ale budiž. V podstatě již tradiční nesmysly. Vedle agentky zastřelí člověka a ona pozná, že střelec použil tlumič ne podle charakteristického zvuku, ale podle siluety zbraně na několik desítek metrů vzdálené střeše. V půl deváté večer. V půlce listopadu. Například.

Páájinka

Super kniha. Četla jsem podruhé. O Alžbětě I. kolují legendy a tato je prostě úžasná.

soukroma

Velké zklamání, těšila jsem se na další pěkně historicky podloženou, objevnou a čtivou napínavost od spolehlivého autora, ale dostalo se mi bláznivé, povrchní, nudné, nevěrohodnými akcemi a postavami z obou stran oceánu protkané knihy, ani ne pořádného příběhu.
Celý královský klam se dal popsat na pěti stranách, víc k tomu vlastně v celé 400-stránkové knize ani přičiněno nebylo. Jistě, základem je zajímavost, či spíše nejasnost, která ale zřejmě nikomu nevadí a zas tak nikoho po dlouhých 400 letech netrápí.
Americký autor navíc připouští, že byl v Anglii na krátko kvůli knize všehovšudy dvakrát, proto se ani nedivím, že popisy aglických dějin a míst vztahujících se k příběhu jsou podány tak školometsky, nezaujatě, nezajímavě, prostě jako lehký průvodce pro Američany, a to ještě s mnohým opakováním téhož.
Škoda, doufám, že si u mne autor svoji reputaci napraví pořádnými příběhy z americké historie, kde je pevný v kramflecích a dovede své domácí dějiny podat navýsost zajímavě, zaníceně a věrohodně.

biki
29.12.2018

Velmi zajímavý nápad, pro který měl Berry spoustu podkladů (viz doslov , kde, jak říká, odděluje zrno od plev), ale přece jenom se mi zdá, že to zde poněkud přepískl. Ovšem kniha se četla moc dobře a našinec v ní mohl zcela bezbolestně přijít k mnoha poznatkům z anglické historie.

AlčaVaca
09.12.2018

Pro mě první setkání s autorem. Nemůžu říct, že by se mi kniha četla špatně, přece jen to ale tam je. Dějiny Anglie, zajímavá myšlenka, děj měl spád. Přesto nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Každopádně dám ještě autorovi šanci a zkusím jinou jeho knihu, ze zvědavosti :-)

Staráknížka
12.10.2018

Nijak zvlášť se mi kniha nelíbila, chvílemi jsem se v poněkud komplikovaném ději ztracela.

Evišťátko
03.06.2018

Zajímavá historická sci-fi dalo-li by se to takto nazvat. Každopádně to u mě probudilo zájem o anglické dějiny. V tomto vidím velký klad knížky.

Jessybelle
19.01.2018

Mám ráda knihy, které mi něco přinesou...a tahle to splnila vrchovatě, jednak poutavým příběhem a také vyvoláním touhy si zjistit něco víc o daném tématu, nyní je to Alžběta...takže až půjdu zítra do knihovny určitě si nějakou knihu o ní odnesu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Steve Berry
americká, 1955