Císařova hrobka

Císařova hrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60934/mid_cisarova-hrobka-WE2-60934.jpg 4 222 32

Cotton Malone série

Hrobka prvního čínského císaře, střežená podzemní terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je v dnešní době považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpírá plný přístup. Proč? Nalézt odpověď je úkol pro Cottona Malonea, jehož životem otřásl mail s odkazem na neznámou internetovou stránku. Po přihlášení spatří Cassiopeiu Vittovou, ženu, která mu už několikrát zachránila život, kterou mučí záhadný muž a vznáší směrem k Malloneovi stručný požadavek: „Pokud ji chcete udržet při životě, dejte mi ten předmět, který vám svěřila do úschovy.“ Potíž spočívá v tom, že Cassiopeia Maloneovi žádný předmět nepředala a on sám nemá tušení, oč by se mohlo jednat. Je ovšem odhodlán svou přítelkyni zachránit ze spárů nebezpečných šílenců, a tak se vydává na nejnebezpečnější misi svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu, ale také současným mocným v Číně, tedy v zemi, kde má lidský život velmi nízkou cenu…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Emperor's Tomb , 2010

m2056
02.09.2023 3 z 5

Každým dalším dílem si říkám proč je příběh čím dál více komplikovaný to ubírá hodně z kvalitního průběhu.

Šnek86
18.06.2023 3 z 5

Na pozadí terakotové armády se odehrává příběh plný politiky, intrik a zamotaných zaludností, že do konce nevíte kdo na jaké straně stojí. Zajímavě popsaná historie Číny, její moci a vynálezů.Zvláště mě zaujaly teorie o vývoji ropy.

ALFELUS
12.04.2023 3 z 5

Tahle knížka se trochu táhla, přišlo mi to hodně na vodě, málo uvěřitelné. Reálie z Číny byly velmi zajímavé, ale celkově mi děj přišel krapet přitažený za vlasy....

babicka_amalka
02.01.2023 4 z 5

četlo se to dobře, o to nic; ale ta Čína je pro mě tak těžko pochopitelná - jak mentalitou lidí, tak dějinami (což samozřejmě souvisí);

CharlesWard
21.06.2021 2 z 5

Pořád stejný provar, jako u minulých knih

Vlaďkaa4
16.12.2020 5 z 5

Tohle mě prostě baví, pohádky pro dospělé. Nic méně propracovanost témat se autorovi nedá upřít. Pokud hledáte oddechovku s trochou zvědavosti jak to vlastně dopadle. A hlavně jak se Cotton z té neřešitelné situace samozřejmě dostane. Je to vaše kniha.

Mystifica
03.09.2020 3 z 5

Kniha mě bavila, opět jde o james-bondovsky akční detektivku s historickými realiemi, tentokrat z prostředí Činy. Na dovolenou ideální jednoduchá četba, kde se třeba i něco nového dozvíte.

petulik330
17.06.2020 1 z 5

tato kniha se mi moc nelíbila, což je u knih od tohoto autora neobvyklé. Děj se táhl a nedokázal mě vtáhnout do děje.

Artep5244
27.12.2019 3 z 5

Čtení této knihy u mě bylo jako na houpačce. Ze začátku mě příběh bavil, pak vůbec. Pořádně jsem se začetla až ve čtvrté části knihy, kdy se začalo trochu přiostřovat a nad někdy nudným popisem převládl dialog.

Niraj
01.07.2019 5 z 5

Mám štěstí, že je to moje první kniha tohoto autora a tím pádem i první ze série "Cotton", takže rozčarování některých kolegů níže se mě netýká. Kniha mě bavila a to jsem od knihy tohoto žánru žádal. Tedy splněno. Dozvěděl jsem se i dost informací z historie Číny a jejich politického zákulisí. A nakonec jsem zjistil, že ona abiotická ropa v příběhu zmíněná není úplný výmysl pana autora, ale že je to jedna z teorií, které se opravdu spoustu let prověřují. Zajímavé.

vlkcz
16.02.2019 2 z 5

Ne že by se to nedalo číst, ale mě prostě ty Cottonovy asijské příhody neberou. Ještě slabší než Benátská zrada, hlavně nesmyslné. Motivace Rusů by byla ještě pochopitelná. Na ropě stojí jejich ekonomika, a kdyby se ukázalo, že je ropy dost a srazilo by to její cenu, tak jsou nahraní. Číňanům by takový kolaps ceny vyhovoval, jenže by k němu stejně nedošlo. Náklady na těžbu by rostly i nadále a pod určitou cenou by se těžba nevyplatila a řada vrtů by se zavřela.

Misa25
15.06.2018 3 z 5

Tato kniha se mi cetla hure nez ostatni ze serie, a to ne proto, ze by me nebavila, ale kvuli casu, konecne se u Cottona neco deje ;-))) verim, ze dalsi dily budu cist se zapalem, jako vzdy :-)

Danuše7
15.08.2017 4 z 5

zase napínavé, jen to s tou ropou bylo takové mimo

genie
29.12.2016 4 z 5

Další skvělé dobrodružství všeznalého a "všehoschopného" Malona, kterému v tomto příběhu zdatně sekundoval nevyzpytatelný Viktor. Po předchozím díle jsem si zase spravila chuť.

iveta3689
23.12.2016 4 z 5

Čtivé, svižné. Nápad s nevyčerpatelností ropy je opravdu neotřelý, to chválím. Trochu jsem měla problém s čínskými jmény (a taky vrtkavostí povah), v tom jsem se ztrácela (ale jde jen o zvyk).

renefer
23.06.2016 4 z 5

Čekala jsem, co bude po smrti jedné z hlavních postav. A bylo to pěkné. Dobrodružné, napínavé, romantika. Zajímavý náhled do světa staré Číny.

Joges
25.05.2016 4 z 5

Bylo příjemné i poučné toulat se místy, kterými procházeli hlavní protagonisté a poznávat zeměpisné a historické skutečnosti, ovšem akce a dobrodružství, ze kterých hrdinové vyvázli vždy bez zranění, bylo nepočítaně, proto jsem byl rád, když jsem se pročetl k závěru, který se poměrně, docela, možná vydařil. Berry mohl knihu propracovat / sestavit i lépe (70%).

raty
03.09.2015 4 z 5

Příběh měl spád. Dobrou zápletku. Dobré prostředí. Kniha mi ani nepřipadala nejslabší ze série a ráda zkusím další díl.

Plútarchos
19.01.2015 3 z 5

'Cottone Malone, Cassiopeia Vitová se zaplétají do nejnebezpečnější mise svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu eunuchů "Pa", ale také současným mocným v Číně, tedy v zemi, kde má lidský život velmi nízkou cenu. Hrobka prvního čínského císaře, střežená terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je dnes považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpírá plný přístup. Proč?'
Dobrodružný špionážní příběh za 3 hvězdičky.

Makovník
19.07.2014 3 z 5

Souhlasím s názorem, že tato kniha je nejslabší ze všech knih Steva Berryho. Celé mi to přišlo takové nemastné, neslané... A moc jsem také nepochopil vzájemnou nevraživost mezi Cottonem a Viktorem, kterého jsem si v knize také více oblíbil... Číňané mně prostě nesvědčili...