Alexandrijská knihovna

Alexandrijská knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/6797/bmid_alexandrijska-knihovna-Tz1-6797.jpg 4 384 53

Cotton Malone série

Bývalý americký vládní agent Cotton Malone se po vyřešení případu templářského dědictví vrací k pokojnému životu majitele antikvariátu v Kodani. Klidné dny rázně utne anonymní e-mail: "Máš něco, co chci já. Jsi jediný člověk, který ví, kde to hledat. Najdi to. Dávám ti sedmdesát dvě hodiny. Jestli neuspěješ, přijdeš o dítě." Vyděšená bývalá manželka Malonemu potvrzuje, že nejde o planou hrozbu: jejich dospívající syn byl unesen. A když kodaňský antikvariát lehne popelem, je už zcela zřejmé, že se onen tajemný člověk nezastaví, dokud nezíská, o co usiluje. A předmětem jeho zájmu není nic menšího než Alexandrijská knihovna. Malone si uvědomuje, že na něm závisí život jeho dítěte, a tak se vydává na nebezpečnou cestu, která ho zavede do Evropy, na Sinajskou poušť i do nejvyšších sfér americké politiky. Polapen v síti intrik si vůbec není jistý, komu lze věřit, ale jedno ví určitě: tajemství svitků z Alexandrijské knihovny, jež se chystá odhalit, nesmějí padnout do nepovolaných rukou, poněvadž by to mohlo mít nedozírné následky.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Domino

The Alexandria Link , 2007

Pho36
Pho36
30.12.2023 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale i tak velmi čtivé, i když otázky náboženství a víry mě moc neberou...
Jediná věc, která mi nesedla je Cottonova ex....
Těším se na další

Magdalenkačte
Magdalenkačte
20.10.2023 5 z 5

Alexandrijská knihovna od Stevea Berryho mě utvrdila v tom, že tento autor je mistrem v žánru, kde se prolíná historie, politika a nečekané záhady!

Americký vládní agent Cotton Malone je již na odpočinku a žije pokojně v Kodani. Jednoho dne k němu do antikvariátu vtrhne bývalá manželka Pam s informací, že jejich syna někdo unesl!
E-mail, který Cottona přiměje konat je dost překvapující a tak začne cesta za hledáním Alexandrijské knihovny.

Při pátrání se Cotton setkává se tajným řádem movitých podnikatelů z celého světa se sídlem ve Vídni. Tento řád je předvědčen, že díky svitkům pocházející z knihovny bude možné odhalit nesrovnalosti ve Starém zákoně. Až tak daleko sahá pátrání a objev listin by mohl radikálně zahýbat nejen světovými dějinami a politikou, ale i děním na Blízkém východě.
Najde se knihovna a dojde ke katastrofě nebo bude rozuzlení úplně jiné???

Skvělá kniha, která se četla sama díky krátkým kapitolám a svižnému tempu!

m2056
m2056
03.09.2023 5 z 5

Kniha je dobrá čte se dobře je tam i popsáno jak to vypadá z historického hlediska dobře sklopení.

Etule
Etule
07.04.2023 3 z 5

Tak tohle bylo slabší než první díl. Dost to ovlivnilo i téma bible, které mě až tolik nezajímá. Bibli jsem nečetla a tudíž jsem se v tom trochu ztrácela. Ale Cottona jsem si oblíbila, tak uvidíme, co přinesou další díly. :-)

PitoR
PitoR
25.02.2023 5 z 5

Cotton Malone druhýkrát v akcii!!
Mám za sebou druhé pokračovanie tejto série...
Musím priznať, že ma autor Steve Berry veľmi milo prekvapil, oslovil i zaujal. Ako pri debute, aj teraz som čítal v českom jazyku. Výborný námet, zaujímavý dej a čítanie na jeden dúšok.
...a teším sa na trojku!

Liilith
Liilith
27.12.2022 4 z 5

Bylo to pěkné, čtivé.Doporučuji přečíst a zamyslet se...

iLuciferie
iLuciferie
04.09.2021 3 z 5

Autor píše hodně čtivě, to se mu rozhodně nedá upřít. Nicméně za mě oproti prvnímu dílu slabší. Politická linka byla opravdu vyčerpávající a i "hlavní zápletka" vlastně zklamáním.

Denca.Marsi
Denca.Marsi
18.08.2021 5 z 5

Pořád jsem si říkala, že mě to vlastně ani nebaví, ale tak nějak jsem stále musela číst dál. Není to kniha ke které se budu vracet, ale jako oddechovka k vodě je super!

Mystifica
Mystifica
25.07.2021 2 z 5

Oddechova knížka, typická pro Cottonvskou sérii. Opět všichni nerozbitni, ale fakt je, ze jsem až do konce nevěděla kdo je vrahem. I když mi motivace postav připadala poněkud pritazena za vlasy, téma nastolilo zajímavou otázku a oblast pro přemýšlení a hledání novych informaci.

Pavlnka
Pavlnka
27.06.2021 4 z 5

Posloucháno v převodu na hlas, což určitě ubralo na atraktivnosti. Kniha se mi ale líbila a právě hlavní konflikt se mi líbil. Mám ráda tyto knihy, kromě zábavy se vždy dozvím i něco zajímavého. Akorát bývalá manželka mi pěkně lezla na nervy :-D.

CharlesWard
CharlesWard
10.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Bohužel mi absolutně nesedlo historické křestaňsko-židovské zasazení.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
06.02.2021 5 z 5

Plně souhlasím s LucieRej. Kniha má v sobě vše... Alexandrijská knihovna, je asi vždy úžasné téma pro spisovatelé.
SB. mě dlouhodobě nadchl , pokusím se přečíst všechny jeho vydané knihy. Do nově vydané knihy Varšavský protokol mi jich zbývá 5 k přečtení.
Doporučuji , dávám plný počet *

Ran
Ran
08.10.2020 4 z 5

Příběh je dobře vypointovaný a četl se mi velmi dobře. Jen ten konec mi přišel kratší než jak by podle mě měl být.

Dobby888
Dobby888
10.09.2020 3 z 5

Druhá kniha autora byla pro mě tak trochu rozporuplná. Za prvé, mám velmi ráda tento knižní žánr a po prvním dílu jsem byla unešená, že jsem po dlouhé době našla něco ve stylu Dana Browna. Za druhé, tento děj mi přišel tak trochu až moc přetažený za vlasy. Sice opět čtivé a napínavé, jen se vytratilo to tajemno.

Nočnípták
Nočnípták
28.07.2020 3 z 5

Akční, někdy trochu přitažené za vlasy, ale do takových knih to vlastně patří. Jinak čtivé (hodně).
Bavilo mě to a cením si toho, že na konci autor napsal, co je skutečné a co fikce.
Určitě zkusím i Berryovy další knihy.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
14.06.2020 4 z 5

Bohužel jsem četla mimo posloupnost. Ale pořád vás to nenechá knihu odložit.

azzies
azzies
21.05.2020 4 z 5

Ano, místy je to přitažené za vlasy, prezident of USA je až okatě ukázkový klaďas. Ale v rámci žánru to asi nejde jinak a především je to velmi čtivě napsáno. Kniha baví, tempo velmi rychlé, akce dost, zmatků překvapivě málo. Jen ten konec...
Takže za mě to je dobrá kniha, bavil jsem se.
Docela by mě zajímalo, co všechno je realita a co je fikce. Kdo četl, tak ví.
"Církev si ohromně zakládá na tom co dělá, ale nerada vysvětluje proč".

Jessybelle
Jessybelle
07.11.2019 5 z 5

Kniha mi poskytla rozptýlení, bavila mě, mám ráda téhle typ knížek jednou za čas... Jediné mínus spatřuji v přepolitizaci...
Co kdyby to byla pravda? To by byl asi masakr...

Stanas513
Stanas513
10.09.2019 5 z 5

Historické romány mám moc ráda, obzvlášť když obsahují i něco pravdy. Na románech Steva Berryho se mi líbí, že na konci vždycky vysvětlí, které úseky vychází z pravdivé historie a které jsou pouze fikce. Výborné čtení.

Janadvorackova
Janadvorackova
05.09.2019 1 z 5

Audio odloženo asi v půlce.
Hvězdu za akci, která se mě marně snažila udržet u čtení.
Bohužel příběh nebyl ani trochu zajímavý. Pamela byla strašlivá hysterka, protivná. Dobře, unesli jí syna, tak jí to rozhodilo -:))).
Hlavní hrdina, bývalý drsňák, jenž přišel na to, že se mu Pamela pelešila a jeho syn není jeho - přesto se rozhodne toho kluka zachránit. To beru, dobře, ale na knihu je to fakt málo.
Všechno to až moc připomínalo slepeninu známých seriálů o různých spolcích a tajemstvích s nimi spojených (Skladiště 13, u něhož se člověk místy ale i pobavil, Svatyně, která byla ale dost v pohodě, Pokoj č.10, ten v pohodě nebyl a ještě jeden, na jehož název si nevzpomenu, asi proto, že nestál za nic).
A navíc zoufalé pátrání po původu Bible, to to zabilo, protože ta kniha má evidentně hromadu neznámých autorů s množstvím nenávisti v duši a pátrat po něčem takovém nechci ani prostřednictvím akčního příběhu.

Zaujal mě název, protože po světě šmejdit po tom, co mohlo být v oné knihovně, může být hrozně zajímavé, ale zaseknout se na jednom tématu a hloubavé pasáže střídat Pamelinými záchvaty, honičkami a dialogem sektářů, to mě nebaví.

Představte si knihovnu, co fungovala nějakých sedm set let, ty kráso.
No nic, raději znovu pustím Svatyni a Skladiště :).