Cos to udělal?

Cos to udělal? https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436951/bmid_cos-to-udelal-Bu3-436951.jpg 4 132 40

V tomto surovém, napínavém thrilleru není rodina taková, jak se na první pohled jeví. Když v ošuntělém motelu ve Filadelfii najdou viset zohavené tělo, předpokládá forenzní specialista Liam Dwyer, že to bude případ jako každý jiný. Jenže se ukáže, že s ženou, jejíž tělo našli, měl poměr, který ukončil, aby si zachránil manželství. Je tu ale ještě jeden větší problém: Liam si nevzpomíná, kde v noc vraždy byl ani co dělal. Obrátí se tedy na svého bratra Seana, vyšetřovatele z oddělení vražd. Ten mu sice kryje záda, ale důkazů proti Liamovi neustále přibývá. A Liam se snaží předběhnout čas i své kolegy a zjistit pravdu – i kdyby to mělo znamenat, že se tím potvrdí jeho vina. Čím hlouběji se však dostává, tím temnější rodinná tajemství vyplouvají na povrch…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

What Have You Done? , 2018

Dajine
Dajine
16.12.2023 4 z 5

Napínavé čtení, předvídatelné a s překvapením na konec, se kterým se tak trochu počítalo.

Hvězdinka
Hvězdinka
28.10.2023 4 z 5

Přečteno za jeden promaroděný den. Velmi napínavé, hvězdičku ubírám jen za předvídatelnost, pachatele nebylo těžké uhodnout, neboť postav tu moc není a jsou ve vztahu každý s každým. Těším se na další díl.

m2056
m2056
10.09.2023 4 z 5

Kniha je dobrá příběh je napsán čtivé tak vás čtení baví.

SadUnicorn
SadUnicorn
10.09.2023 4 z 5

Tohle bylo překvapení. Kniha má jen 300 stran, děj velmi rychle ubíhá a má rozhodně spád, byla to krásná oddechovka na dovolenou. Příběh má nápad, není tu moc postav, ale i tak není problém se s nimi seznámit a vžít se do nich. Jednu jvězdu ubírám jen za předvídatelný konec, přestože mě nezklamal. I závěrečný zvrat se dal odhadnout, ale přesto to mělo naprosto logické vyústění. Za mě velmi povedená kniha.

koki.veru
koki.veru
02.05.2023 5 z 5

78 % hodnocení, tak jsem si myslela že to bude takový lepší průměr a nic moc jsem od knihy nečekala. Byla jsem ale hodně mile překvapená, z knihy jsem byla nadšená. Kniha měla spád, byla napínavá a dost zamotaná. Závěr knihy mě dost překvapil. Za mě jedna z nejlepších knih za poslední dobu.

jitkapeldova
jitkapeldova
12.04.2023 5 z 5

I přes ne úplně dobré recenze sem si knihu přečetla.. a byla sem fakt mile překvapená!
Napínavé od začátku do konce a i když trochu předvídatelné, tak i tak na konci jsou takové twisty, které bych nikdy nečekala..
Takže za mě rozhodně čtivá a zajímavá kniha :)

Kajunka
Kajunka
08.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Taková krimi jednohubka, která neurazí. Kniha není extra dlouhá, krátké kapitoly jsou také parádní, a od začátku Vás drží v napětí. I když, já od začátku podezírala správné osoby, je to trochu jasné jakmile zjistíte, že Sean není sám. Vanessa byla strašně toxic a divná už od začátku.

Adriena838772
Adriena838772
10.01.2023 5 z 5

Je to moc dobrá knížka a hodně napínavá z překvapivim koncem. A moc se mi to líbilo

Majulle
Majulle
09.10.2022 4 z 5

I přes recenze, které mě odrazovaly knihu nečíst jsem nakonec knihu vzala do ruk a přečetla :) a nelitovala jsem. Kniha je čtivá, klidně mohla mít méně stránek ale rozuzlení bylo zajímavé. Pořád jsem nevědela zda je hlavní hrdina vrah a nebo to nakonec bude jinak a opravdu mě to bavilo :)

Annyshga
Annyshga
02.09.2022 5 z 5

Mám ráda knihy, které se rozjedou hned od první strany a tato k nim určitě patří. Příběh začíná hrůznou minulostí bratrů Dwyerových. Přijde mi, že pokud si člověk neprojde něčím šíleným nemůže být ani kriminalista... Proč jinak by byla minulost každého vyšetřovatele v knihách tak strašná?
Hned po nalezení první mrtvoly vám autor začne pěkne motat hlavu. Chvílemi jsem nevěděla zda Liama litovat nebo ho odsoudit jak to udělali všichni ostatní. V příběhu si opravdu nemůžete být ničím jistí, protože když už si myslíte, že to tak je vše je najednou jinak. Občas a vážně nedokážu říci proč, mi děj připomínal Dextra. Přesto, že o zvraty v knize není nouze, mi to vůbec nepřišlo překombinované ba naopak bylo vše krásně vybalancované a propracované. Po odhalení vraha, což bylo poměrně dost brzy před koncem jsem byla zvědavá co se bude dít dal. No a pááni některé sceny mě doopravdy překvapily. Doufám, že se u nás dočkáme i dalších dílů této série

JitkaHambi
JitkaHambi
21.04.2022 2 z 5

Takový průměr, řekla bych, že to bylo i celkem předvídatelný ...Dala bych 3 hvězdy, ale ubírám jednu za ten šílený překlad.

JanaStárková
JanaStárková
05.03.2022 3 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd, ale na čtivosti
jí to neubírá. Posledních 120 stran jsem se
nemohla odtrhnout. Liam mi byl ze začátku
nesympatický, ale postupně se to zlepšilo.
Nesouhlasila jsem s jeho rozhodnutím
na začátku knihy. Seana mám ráda a jeho
postava mě bavila asi nejvíc, spolu s Donem.
Postava Vanessy mě štvala. Během čtení
jsem podezírala snad každýho, takže mezi
nimi byl i vrah. Proto to pro mě nebylo úplně
překvapení, ale stala se tam jiná věc, která mě
ani nenapadla.

HŠ
24.02.2022 2 z 5

Tak to bylo fakt strašné. Samé klišé, nevím, jestli to bylo překladem, ale text nebyla taky žádná sláva.

gordon13
gordon13
16.02.2022 3 z 5

Kniha mě nijak nenadchla, připadala mi hodně průměrná a předvídatelná.

Jessybelle
Jessybelle
28.01.2022 5 z 5

Kniha je čtivá, v podstatě vás nenechá oddechnout, kapitoly jsou krátké. Příběh mě vtáhl, ikdyž místy mi přišel trochu přitažený za vlasy... Pořád se to mele, kdo to jako byl. Konec mě malinko překvapil.

Makůvka
Makůvka
18.12.2021 5 z 5

Na tuto knížku jsem narazila úplně náhodou a musím říct, že se mi hodně líbila. Hned první kapitolou se děj rozeběhl v napínavé drama, žádná zbytečná omáčka okolo. Bylo to jak na houpačce, chvíli jste věřili, že víte, ale pak jste začali zase pochybovat.

SimonaP
SimonaP
17.10.2021 3 z 5

Knížka byla čtivá, ale děj těžko uvěřitelný.

WaN635
WaN635
13.10.2021 5 z 5

Napínavá kniha. Sice jsem od začátku tušila, kdo je hlavním zaporakem, ale ani tak mi to nezkazilo dobrý dojem z celé knihy.
Příběh rychle ubíhal, měl spád. Kniha pro mě neměla hluché místo, takže dávám za pět :)

Heliandílci
Heliandílci
10.10.2021 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do konce, plná nečekaných zvratů...

Beky
Beky
07.10.2021 4 z 5

Hodně napínavý a čtivě napsaný příběh o dvou bratrech, kteří zažili trauma v dětství, ovlivnilo jejich životy a v současnosti zjišťujeme, jak se to na nich projevilo.
To, co zprvu působilo úplně jasně a přímočaře se najednou změní a člověk je překvapen, jak se dokázalo všechno zamotat a provázat, aby nakonec přišel konec, jaký zpočátku čtenář nečekal.
Opět nezklamalo zahrnutí lží, nevěry a intrik, které v podstatě zavinily vše, co se stalo a přitom zbytečně ...

kriminální thrillery

2020  78%Cos to udělal?
2022  84%Řekni mi pravdu

Kniha Cos to udělal? je v